Europejskie Dni Dziedzictwa w Pawłowie -18 wrzesień 2010
„Od pomysłu do przemysłu” –pod takim tytułem odbyły się obchody tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, międzynarodowego wydarzenia kulturalnego organizowanego z inicjatywy Rady Europy i pod patronatem Unii Europejskiej, promującego miejscową kulturę i tradycję.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odwiedzili Pawłów słynący z tradycyjnego wyrobu glinach naczyń i drewnianych beczek. Podczas imprezy poznaliśmy historią lokalnego rzemiosła, utrwaloną na filmach dokumentalnych. Odwiedziliśmy miejscowe izby muzealne: garncarską i bednarską
oraz uczestniczyliśmy w warsztatach garncarskich, prowadzonych przez miejscowych twórców ludowych. Organizatorem tegorocznej imprezy był: Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa.
Zdjęcia zobacz tutaj

Spacer ścieżką historyczno-przyrodniczą, utworzoną na terenie zabytkowego zespołu dworsko –parkowego w Krzesimowie to okazja, aby poza obiektami zabytkowymi poznać również osobliwości przyrodnicze Krzesiwowa. Osobliwością taką jest niewątpliwie park podworski w Krzesimowie ze starym drzewostanem i sędziwymi pomnikami przyrody. Jesienne spotkanie z przyrodą przy pięknej pogodzie oraz w miłym towarzystwie dostarczyło nam wielu cennych informacji i niezapomnianych wrażeń.

We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach i pokazach zorganizowanych w ramach VII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
II klasa uczyła się tańczyć podczas warsztatów „Taniec przygodą życia” przygotowanych przez Politechnikę Lubelską.
Uczniowie V klasy zwiedzali Instytut Sztuk Pięknych UMCS . Głównym celem tej wycieczki były zajęcia w pracowni linorytu, prowadzone prze panią Agnieszkę Zawadzką. Była to świetna i praktyczna lekcja, prezentująca warsztat pracy artysty grafika. Uczestnicy zajęć zapoznali się z procesem powstawania odbitki graficznej, mogli też własnoręcznie wykonać exlibris.
W tym samym czasie VI klasa przeniosła się w świat „Matrixu”. Jednak nie był to seans filmowy, tylko prezentacja multimedialnych systemów interaktywnych w nauczaniu historii, przygotowana przez pracowników Archiwum Państwowego. Panowie udowodnili, że systemy interaktywne uatrakcyjniają zdobywanie wiedzy, stwarzają nowe możliwości i uczą przez zabawę.
We czwartek uczniowie klasy IV zwiedzili Bibliotekę Uniwersytecką KUL. Dzieci bawiły się świetnie, zwłaszcza podczas warsztatów robienia marmurków na papierze i tworzenia notesów. Na zakończenie obejrzeliśmy dwie wystawy: Piękno ilustracji książkowej oraz Piękno secesyjnych opraw książkowych, a także prezentację multimedialną pt. „Święci, anioły i kwiatki. Skąd wzięły się i co przedstawiają obrazki święte?”.

Dzień 1 października 2010 roku to dla uczniów I klasy ważna data. Od tego dnia bowiem mogą powiedzieć o sobie: "jesteśmy już uczniami!" Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie zgromadziła całą społeczność uczniowską, nauczycieli i rodziców pierwszaków. Mali uczniowie pokazali czego już nauczyli się w szkole - recytowali wiersze, śpiewali piosenki, w księdze ślubowań złożyli swoje podpisy. Pani dyrektor Ewa Orlik wręczyła pierwszakom okazały prezent - super liczydło, a szóstoklasiści wraz z życzeniami kolorowe notesy i słodycze. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawczynią Iwoną Lipiec i rodzicami udali się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez kochane mamy.

„Sprzątanie świata” – to międzynarodowej kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Hasło tegorocznej edycji "Chrońmy bioróżnorodność –segregujmy odpady" ma nas zachęcić do selektywnej zbiórki odpadów, ponieważ jedynie recykling i powtórne wykorzystanie surowców wtórnych pomogą zachować nieodnawialne zasoby Ziemi. Do akcji „Sprzątanie Świata” uczniowie naszej szkoły przystępują co roku i zawsze z wielkim zapałem i zaangażowaniem porządkują wyznaczony teren.

Po zasłużonych i dobrze wykorzystanych wakacjach 1 września powróciliśmy do szkoły. Po uroczystości inauguracyjnej, uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby poznać plan pracy na nadchodzące 10 miesięcy. Wszyscy jesteśmy ciekawi, co przyniesie nam nowy rok szkolny? Mamy nadzieję, że będzie udany i pełen niezapomnianych chwil.

25 czerwca był ostatnim dniem pobytu w szkole. W tym dniu uczniowie odebrali świadectwa i dyplomy, a nauczyciele kwiaty i podziękowania. Od dziś, przez ponad dwa miesiące, szkolne ławki będą świecić pustkami. Rozpoczęły się wakacje, oby szczęśliwe i pełne radości dla wszystkich dzieciaków i ich rodziców.
Wszystkim naszym uczniom i nauczycielom z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy udanego wypoczynku oraz samych słonecznych i beztroskich dni. Do zobaczenia we wrześniu !!!
Zdjęcia zobacz tutaj

Wycieczki szkolne są jednym z najmilszych momentów w życiu każdego ucznia, do których przez wiele lat powraca się wspomnieniami. Takie miłe wspomnienia zachowają na pewno uczestnicy wycieczki szkolnej w Pieniny, która odbyła się w dniach 15-18 czerwca 2010r. Głównym celem wycieczki, oczywiście poza rekreacją i wypoczynkiem, było poznanie uroków jednych z najpiękniejszych polskich gór –Pienin oraz bogactwa przyrodniczego Pienińskiego Parku Narodowego. Więcej czytaj tutaj

Strona 72 z 72 << < 69 70 71 72