Podczas gry terenowej dla uczniów zorganizowanych zostało 17 punktów kontrolnych, na których pod czujnym okiem nauczycieli, uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu historii zespołu, przyrody, ekologii, matematyki, terenoznawstwa, sprawdzali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także swoją sprawność fizyczną. Jednym z zadań, które sprawiło dzieciom wiele satysfakcji, było ORIGAMI – układanie według schematów różnych zwierząt i kwiatów z papieru. Niemniej pasjonujące okazało się zadanie literackie polegające na ułożeniu i ozdobieniu hasła zachęcającego do zmiany codziennych zachowań na bardziej ekologiczne. Gra terenowa nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie w nią 21 nauczycieli, którzy poświęcając swój wolny czas postanowili wesprzeć organizatorów spotkania i uczestniczyć w tej niezwykłej imprezie. Bardzo pomocni okazali się również gimnazjaliści, którzy pomogli przygotować teren imprezy i wspierali nauczycieli na punktach kontrolnych. Nieocenieni okazali się również rodzice ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie: TATA –pan Krzyś, który czuwał nad bezpieczeństwem uczniów oraz MAMY, które pod kierunkiem pani Ani - przewodniczącej Rady Rodziców zadbały o to, aby nikt nie był głodny i spragniony. Czekając na wyniki, uczniowie mogli uczestniczyć w zabawie tanecznej prowadzonej przez instruktorkę tańca - panią Bożenkę lub bawić się na placu zabaw. Wiele emocji dostarczyło dzieciom odczytanie wyników i rozdanie nagród. Mimo, że punktacja wyłoniła najlepszych i tych, którzy z zadaniami poradzili sobie trochę słabiej, zwycięzcami okazali się wszyscy, bo wszyscy dając z siebie maksimum wysiłku wykonali zadania i dotarli do „mety”. Sprzyjająca zabawie pogoda oraz niezwykły urok parku krajobrazowego w Krzesimowie sprawił, że wspólna zabawa na świeżym powietrzu pozwoliła miło i wesoło spędzić czwartkowe popołudnie. Sponsorom nagród dla uczestników imprezy był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Urząd Gminy w Mełgwi oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe „Inter –Tech” z Krzesimowa. Sponsorem poczęstunku dla uczestników spotkania był Urząd Gminy w Mełgwi oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Krzesimowie. Wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania osobom i instytucjom składamy serdeczne podziękowania. DZIĘKUJEMY!
Tekst: Koordynator MCEE - Zofia Talarek