Lena finalistką Konkursu Przedmiotowego z Biologii!

Niezwykle miło nam poinformować, że Lena Stadnik z klasy 8 została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy! To ogromy sukces, z którego jako szkoła jesteśmy bardzo dumni!

Uczniowie klasy 1 otrzymali specjalne książki z programu Mała książka - wielki człowiek, dzięki której mogą wejść do świata literatury i samodzielnie czerpać radość z czytania 🙂

Zasady organizacji dyżuru wakacyjnego dla oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Mełgiew

ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY MEŁGIEW

HARMONOGRAM I ZASADY DYŻURÓW

Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w Turnieju Wiedzy Pożarniczej i tym samym Lisowski Daniel, Erber Lena, Stadnik Antoni oraz Czarnota Dominik zakwalifikowali się do etapu powiatowego🙂GRATULUJEMY😃 Zdjęcia obejrzycie tu.

Tydzień wyboru drogi kształcenia!" - informator o szkołach ponadpodstawowych
Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół ponadpodstawowych w tym szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia!”.
W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.
Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.
Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 18 do 22 marca 2024 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
1) 509 731 851
2) 500 303 388
3) 695 562 906
4) 662 786 488
5) 668 356 436
6) 880 052 509
Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2024/2025 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php

Zawodowy strzał w 10 - Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 14 marca 2024 r. (czwartek) o godz. 17.00.
Link do szkolenia

Smacznie, zdrowo i kolorowo w kl. 4

Jak przygotować nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe posiłki? Uczyli się tego uczniowie klasy czwartej na lekcjach przyrody. Najpierw poznali zasady zdrowego stylu życia oraz piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, a następnie w parach zaplanowali i przygotowali zdrowy posiłek. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali wzorowo. Oto wyniki ich pracy.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu: “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! „IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’ Elektrośmieci zbieramy do 6 marca, poniżej wykaz sprzętu podlegającego zbiórce:
ELEKTROŚMIECI

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która ma na celu zebranie propozycji zakupu nowych książek do biblioteki szkolnej SP w Krzesimowie. Chcemy wzbogacić księgozbiór biblioteki, nie tylko o lektury szkolne, ale przede wszystkim o pozycje czytelnicze dla dzieci i młodzieży. ANKIETA

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole przebiegał w radosnej i "smacznej" atmosferze. Szczególne podziękowania składamy dla Koła Gospodyń Wiejskich z Lubieńca ❤️ oraz dla Pani Ani Pytki❤️
Więcej zdjęć w naszej galerii oraz tutaj.

Strona 1 z 72 1 2 3 4 > >>