dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria ˇ Obiady
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Egzamin ósmoklasisty
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Godziny dostępności
Dyżur psychologa i pedagoga
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
SZKOLNE KOŁO LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zgodnie z tradycją – tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się w naszej szkole Spotkanie Opłatkowe całej społeczności szkolnej. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa poprowadzona przez ks. Marcina Smalca. Następnie obejrzeliśmy występy uczniów klas młodszych oraz jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klas II i III pod kierunkiem pani Beaty Rubaj. Podczas spotkania reprezentanci wszystkich klas wspólnie dekorowali choinkę wieszając na niej własnoręcznie wykonane ozdoby. Część artystyczną zakończył występ ucznia klasy IV – Dawida Barana oraz chóru szkolnego. Po zakończeniu programu artystycznego Pani Dyrektor oficjalnie „zapaliła” choinkę i złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Punktem kulminacyjnym uroczystości było łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Niezwykle bogaty program artystyczny spotkania wprowadził uczniów i pracowników szkoły w prawdziwie świąteczny nastrój. Spotkaniu towarzyszyła niezwykle podniosła atmosfera przepełniona życzliwością, spokojem i radością. Aby nastrój ten towarzyszył nam przez następne dni w bieżącym i nowym 2012 roku. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!
Zdjęcia zobacz tutaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W czwartek, 24 listopada 2011r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Andrzejki”. Uczennice klas starszych, przebrane za czarownice i wróżki wróżyły wszystkim chętnym oraz przepowiadały przyszłość. Po wróżbach wszyscy uczniowie bawili się na dyskotece andrzejkowej, na którą przepustką był dar na akcję „Podaruj dzieciom przetrwać zimę”. Andrzejkowe harce w naszej szkole należy zaliczyć do bardzo udanych. Szkoda, że „Andrzejki” są tylko raz w roku! Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W listopadzie dzieci z klas 0-III, w ramach profilaktyki stomatologicznej, były w Ośrodku Zdrowia w Mełgwi. Wyjazd ten stał się doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z Mełgwią- siedzibą naszej gminy. Zwiedziliśmy piękny neogotycki kościół św. Wita, Cmentarz Parafialny z zabytkowymi grobami i Kaplicą Cmentarną. Dzieci zapoznały się z historią tzw. ,,starego kościoła” i odwiedziły grób fundatora tego barokowego kościoła Jacka Stoińskiego. Przyjrzały się bliżej pochodzącej z ok. 1730r. bramie z kapliczką mieszczącą figurę św. Jana Nepomucena. Potem obejrzały najnowszy obiekt kulturalny gminy- muszlę koncertową, gdzie próbowały przez chwilę poczuć się artystami estradowymi śpiewając ulubione piosenki. Następnie obejrzały fontannę i rzeźbę młynarza- ulokowane przy rondzie w centrum Mełgwi. Dzieci dowiedziały się, gdzie mieści się Urząd Gminy, Centrum Kultury, Biblioteka Gminna, Obserwatorium Astronomiczne. Wycieczka dzieci z klas 0- III zakończyła się pod budynkiem mełgiewskiego gimnazjum, którego uczniami będą w przyszłości. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wyróżnienie specjalne i Medal KEN dla pani Zofii Talarek.
16 listopada 2011 roku w siedzibie NOT w Warszawie, podczas uroczystej gali, organizowanej przez Fundację Edukacyjna 4H w Polsce, miało miejsce podsumowanie ogólnopolskiego finału XI edycji Konkursu Kryształowej Koniczyny im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evans’a. Celem konkursu jest wyróżnienie i wypromowanie osób pracujących społecznie na rzecz rozwoju edukacji na wsi, aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich oraz zaangażowanych w rozwój oświaty pozaszkolnej. Do etapu ogólnopolskiego, po eliminacjach wojewódzkich, zakwalifikowało się 15 osób, reprezentantów poszczególnych województw z terenu całego kraju. Zgłoszeń kandydatów dokonywali Marszałkowie Województw. Województwo lubelskie reprezentowała nauczycielka naszej szkoły pani Zofia Talarek, która jako jedna z sześciu osób otrzymała nominację do nagrody głównej. Więcej czytaj tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Malujemy z Anną Kamieńską"
10 listopada odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace nadesłane do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Malujemy z Anną Kamieńską". Wśród nagrodzonych prac znalazły się ilustracje autorstwa uczennic naszej szkoły:
• Aleksandry Serendy, ucz. kl. IV - I miejsce;
• Julii Wójcik, ucz. kl. V - II miejsce;
• Pauliny Wawszczak, ucz. kl. IV – wyróżnienie
• Mai Dulniak, ucz. kl. IV - wyróżnienie
Gratulacje!
Ilustracje do wierszy Anny Kamieńskiej „Karuzela” oraz „Widok z gór”, które powstały na lekcjach plastyki umieszczamy w galerii.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
15 listopada odbył się konkurs literacki pod hasłem „Baśnie znane i lubiane”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna filia w Krzesimowie oraz biblioteka szkolna. Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II-III, którzy w zespołach 4 osobowych rozwiązywali zagadki i inne zadania sprawdzające ich wiedzę za znajomości baśni i wierszy ulubionych autorów. W jednym z zadań konkursowych wystąpiły dzieci z klasy„0”, które w bardzo zabawny sposób przedstawiły inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Na zakończenie konkursu wszystkim jego uczestnikom wręczono nagrody książkowe oraz drobne upominki. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
9 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Szkoły połączony z obchodami Święta Niepodległości. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: patroni szkoły Jaworzniacy oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych: pan Mirosław Król - Starosta Powiatu Świdnickiego, pan Wacław Motyl - Wójt Gminy Mełgiew, pan Janusz Oleszek - Przewodniczący Rady Gminy, pani Mariola Matyjaśkiewicz –odpowiedzialna za oświatę w UG, pani Halina Załoga - dyrektor Gimnazjum w Mełgwi z pocztem sztandarowym oraz rodzice. Uroczystości rozpoczęły się krótkim nabożeństwem w Lasku Pruszkowskim, po którym złożono kwiaty i zapalono znicze, upamiętniając Tych, którzy życie swoje oddali za Ojczyznę. Następnie cała społeczność szkolna oraz goście uczestniczyli we Mszy Świętej prowadzonej przez ks. Jana Rogowskiego. Po uroczystej mszy, w budynku szkoły odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IV-VI, pod kierunkiem pani Magdaleny Mazurek – Ścirki. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego oraz Gimnazjalnego Chóru Miasta Świdnika „Canto” prowadzonych przez panią Ewę Bieniek. Po części artystycznej ogłoszono wyniki konkursu różańcowego oraz konkursu plastycznego pod hasłem „Znaki harcerskie”. Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz firmę cateringową „Finezja”. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W ramach ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", my uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią zorganizowaliśmy wspólne śniadanie, którego celem było uświadomienie jak ważnym posiłkiem jest i jakie produkty powinny się na nie składać. Ustaliliśmy wcześniej co będzie nam na to nasze śniadanie potrzebne, rozmawialiśmy o wartościach odżywczych poszczególnych produktów. Pięknie przygotowaliśmy stół i to co będziemy razem spożywać, a wiec pieczywo pszenne i żytnie posmarowane masłem, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, domowy truskawkowy dżem, miód, paprykę, pomidory, marchewkę. Pyszne kanapeczki popijaliśmy jogurtem. Na deser jedliśmy banany, jabłka i gruszki. Najedliśmy się do syta!! Ustaliliśmy wspólnie, że takie urozmaicone śniadania będziemy jeść w swoich domach.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
7 listopada 2011 roku szkołę naszą odwiedziły policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Głównym celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasad zachowania się w kontaktach z osobami nieznajomymi. Sympatyczne panie policjantki zwróciły również uwagę na zachowanie się w sytuacji zagrożenia atakiem agresywnych psów. Policjantkom towarzyszyła maskotka –Alicja, która wzbudziła wielki zachwyt zarówno dzieci jak i nauczycieli. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Październik, listopad i grudzień to miesiące w których obchodzone są Dni Dobroci dla Zwierząt. W naszej placówce uroczyste obchody tych dni przypadły na 26-28 października 2011r. Rozpoczął je uroczysty apel, na którym w prezentacji multimedialnej przedstawione zostały prawa zwierząt oraz działania obrońców tych praw. Szczególną uwagę zwrócono tu na „psi los” jaki swojemu najwierniejszemu przyjacielowi zgotował współczesny człowiek. Podczas apelu uczniowie klas IV i V zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze oraz piosenkę. Po apelu odbyła się sprzedaż kartek – cegiełek na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie. W kolejnych dniach SU przeprowadził loterię fantową. Dochód z obydwu akcji w wysokości 412, 27zł przeznaczony został na zakup karmy dla podopiecznych schroniska. Zdjęcia zobacz tutaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Jak każdego roku w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W tym roku akademię pt: "Z całego serca milion róż..." przygotowali uczniowie klasy III oraz szkolny chór. Podczas uroczystości uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za włożony trud w nauczanie, zaangażowanie, przekazywaną wiedzę i poświęcony czas. Nauczyciele usłyszeli od swoich wychowanków wiele ciepłych słów będących dowodem ich wdzięczności.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 66 z 70 << < 63 64 65 66 67 68 69 > >>
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Rok

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007