dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe 2019/2020
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
7 października 2011 roku odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość odbyła się z udziałem uczniów pozostałych klas, nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców. Po części artystycznej rozpoczęła się część oficjalna - uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Pasowania dokonała pani dyrektor Ewa Orlik. Akt ślubowania pierwszoklasiści uwiecznili własnoręcznym podpisem złożonym w „ Księdze ślubowań”. Na pamiątkę pasowania każdy uczeń otrzymał od wychowawczyni – pani Ani Płonki - dyplom okolicznościowy, a od klasy VI drobny upominek. Prezentem od rodziców był słodki poczęstunek.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
23 września uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w VIII Lubelskim Festiwalu Nauki. Swoje spotkanie z Lublinem rozpoczęliśmy od zwiedzania Lubelskich Podziemi na Stary Mieście. Trasa podziemi liczy prawie 300 m długości. Wiedzie przez 14 sal, w których prezentowane są makiety obrazujące fazy rozwoju Lublina - od czasów plemiennych do ok. 1670 roku. Lubelskie Podziemia robią wrażenie, a w połączeniu z barwnym opisem przewodnika tworzą wspaniałą lekcję historii o Lublinie. Ze Starego Miasta przenieśliśmy się na Politechnikę Lubelską, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie „Fotorealiastyczne wizualizacje 3D”. Pokaz przybliżył nam tajniki komputerowej wizualizacji trójwymiarowej, etapy jej powstawania i efekty końcowe. Na zakończenie odwiedziliśmy Bibliotekę Uniwersytecką KUL, gdzie dla uczestników Festiwalu przygotowano wykład o dziejach wachlarza. Uzupełnieniem wykładu były warsztaty plastyczne, podczas których zdobiliśmy tekturowe wachlarze kolorowym papierem i barwnymi rysunkami. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
20 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. O władzę w szkole zdecydowały się zawalczyć dziewczęta –uczennice klasy V i VI. Skrupulatnie przygotowane do walki , zaopatrzone w plakaty wyborcze i listy poparcia walczyły o każdy głos. W demokratycznych wyborach udział wzięli uczniowie klas III-VI oraz nauczyciele. Wyniki wyborów poznaliśmy 26 września, kiedy to pani dyrektor Ewa Orlik przedstawiła oficjalnie nową Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:
przewodnicząca RSU –Aleksandra Kowalska
za-ca przewodniczącego RSU –Dominika Serenda
sekretarz RSU - Agata Stadnik
członkowie RSU: Ewelina Biała, Katarzyna Ostrowczak i Julka Wójcik
Gratulujemy i życzymy realizacji wszystkich dobrych pomysłów!
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie w organizowaną co roku ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja ta odbywała się pod hasłem " Lasy to życie-chrońmy je". W ten sposób organizatorzy akcji –Fundacja Nasza Ziemia- pragnęli tegoroczną akcję połączyć z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów. Lasy to zielone płuca świata i najbogatsze siedlisko różnych gatunków zwierząt i roślin. Dbajmy więc o zachowanie czystości w lesie, walczmy z dzikimi wysypiskami i odpadami stwarzającymi zagrożenie dla człowieka i leśnej przyrody. Jak co roku w akcję włączyły się wszystkie klasy. Szczególną uwagą objęto Lasek Pruszkowski, gdzie pod kierunkiem pani Magdaleny Mazurek - Ścirki „w pocie czoła” pracowali uczniowie klasy IV i VI. Jak sprzątaliśmy w tym roku zobaczcie sami. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Skończyły się wakacje. Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny- 2011/2012. Powitaliśmy go z radością pełni zapału i chęci do pracy. Uroczystość szkolna poprzedzona została Mszą Świętą. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na korytarzu szkolnym, gdzie powitała ich pani dyrektor. Potem było spotkanie z wychowawcami w klasach. Panował miły i pogodny nastrój. Aby trwał on jak najdłużej. Wszystkiego najlepszego w nowym roku życzymy całej społeczności szkolnej! Trzymajcie się ciepło, mocno i z głową!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
22 czerwca pożegnaliśmy szkołę. Po uroczystym ślubowaniu klasy VI, wręczeniu świadectw z biało-czerwonym paskiem, nagród książkowych oraz listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VI i III. Podczas tej uroczystości wręczono również Nagrody Wójta Gminy Mełgiew dla najlepszego ucznia i najlepszego nauczyciela w roku szkolnym 2010/2011. Nagrody te otrzymali: Weronika Żmuda oraz pani Małgorzata Sowińska. Wszystkim naszym uczniom i nauczycielom z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy udanego wypoczynku oraz samych słonecznych i beztroskich dni. Do zobaczenia we wrześniu !!!
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W dniu 16 czerwca 2011 roku, wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Podzamczu i Mełgwi uczestniczyliśmy w „Leśnej przygodzie” w Krężnicy Jarej. Była to pełna wrażeń survivalowa wyprawa do lasu, podczas której uczniowie pracowali z mapą, tropili ślady, chodzili po linie, strzeli z łuku, uczyli się rozpalać ogień za pomocą krzesiwa oraz uczestniczyli w różnych zabawach terenowych. Prowadzili również obserwacje przyrodnicze, podczas których poznali leśną przyrodę oraz ślady żyjących tam zwierząt min. bobra i lisa. Do takiej wyprawy po lesie (szczególnie w upalne dni) zapraszamy wszystkich tych, którzy kochają ciszę i spokój oraz pragną odpocząć w cieniu leśnych drzew. Nam to się udało!
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W dniach 8-10 czerwca br. uczniowie klas III i IV byli na trzydniowej wycieczce na Jurze Krakowsko –Częstochowskiej. W pierwszym dniu spacerowaliśmy po Ojcowskim Parku Narodowym. Szlak naszej wędrówki prowadził doliną Prądnika, przez Górę Chełmową do Groty Łokietka. Następnie przez Bramę Krakowską dotarliśmy do „źródełka miłości”, gdzie po trudach podróży mogliśmy odpocząć i zregenerować siły przed kolejnym dniem. W drugim dniu zwiedziliśmy Zamek na Pieskowej Skale, koło którego znajduje się najbardziej znana w Polsce skała –Maczuga Herkulesa. Następnie odwiedziliśmy Centrum Edukacyjno-Muzealne Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie po obejrzeniu filmu w 3D na temat historii, geologii i przyrody Ojcowskiego PN zwiedziliśmy bardzo interesujące ekspozycje muzealne. Po południu pojechaliśmy do Wieliczki. Tam zwiedzaliśmy Kopalnię Soli -niesamowity podziemny świat cudów solnych wpisanym na listę UNESCO. Trzygodzinny spacer po kopali był dla nas niezwykłą atrakcją i dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. W trzecim dniu odwiedziliśmy Kraków, gdzie na Wzgórzu Wawelskim zwiedziliśmy: Katedrę Wawelską, Groby Królewskie, Kryptę Wieszczów Narodowych oraz Dzwon Zygmunta. Spotkaliśmy się również z wawelskim smokiem, a spacerując wzdłuż traktu królewskiego odwiedzili najważniejsze zabytki starego Krakowa: Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Barbakan. Wycieczka na Jurę odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę projektu ”Nowoczesna szkoła” i była w całości finansowana ze środków unijnych.
Zdjęcia zobacz tutaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
6 maja uczniowie klasy I, II i III wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Na początku dzieci udały się z wizytą do samego króla Zygmunta Augusta, na zamek królewski. Później obejrzały spektakl „Mały Książę” w teatrze Roma.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
27 maja 2011r klasy "0", I, II, III wyruszyły na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Przepiękne nadwiślańskie krajobrazy oraz malowniczy klimat Kazimierza Dolnego zachwycał wszystkich uczestników wycieczki. Dzielnie wdrapaliśmy się na Górę Trzech Krzyży gdzie podziwialiśmy krajobraz Kazimierza, skosztowaliśmy przepysznych kogutów z piekarni p.C.Skarzyńskiego. Następnie wypłynęliśmy statkiem po Wiśle gdzie z pokładu "Pirata" podziwialiśmy niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza oraz ruiny Zamku w Janowcu.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów Korzeniowy Dół gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć niezwykłe poczynania Matki Natury. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.
Zdjęcia z wycieczki zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
28 maja 2011 roku na terenie zespołu dworsko –parkowego w Krzesimowie odbyły sie „I Wiosenne spotkania ekologiczne - Krzesimów 2011”. Organizatorem spotkania było Międzyszkolne Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Szkole Podstawowej w Krzesimowie, „Babiniec” w Mełgwi oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Takt”. Głównym celem spotkania była promocja ścieżki historyczno- przyrodniczej „Krzesimowskie Wzgórze”, która powstała 5 lat temu na terenie zespołu dworsko –parkowego w Krzesimowie z inicjatywy uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W imprezie udział wzięło około 140 osób.
Czytaj więcej tutaj, a zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 56 z 59 << < 53 54 55 56 57 58 59 >
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 7563
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007