dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe 2019/2020
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
IX WIOSENNE SPOTKANIA EKOLOGICZNE - KRZESIMÓW 2019

W słoneczny czwartek - 6 czerwca 2019 r. na terenie DPS w Krzesimowie odbyły się IX Wiosenne Spotkania Ekologiczne. W imprezie udział wzięło około 160 osób, w tym uczniowie klas V-VIII reprezentujący wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Mełgiew, gimnazjaliści z ZS w Mełgwi, pracownicy i pensjonariusze DPS w Krzesimowie, strażacy z OSP w Trzeszkowicach, a także rodzice i nauczyciele. Spotkanie rozpoczęła gra terenowa pod hasłem „ZAGRAJMY W ZIELONE. PRZYRODĘ ZNAM, PODZIWIAM, CHRONIĘ”, podczas której uczniowie, startując w zespołach 4,5 osobowych, na 20 punktach kontrolnych, rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu przyrody, ekologii, terenoznawstwa, sprawdzali swoje umiejętności plastyczne i literackie, swoją wiedzę z zakresu ppoż. oraz udzielania pierwszej pomocy, a także swoją sprawność fizyczną i spostrzegawczość. Więcej przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia obejrzycie w galerii.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
„Mała Piłkarska Kadra Czeka”

07 czerwca 2019 r. był Wielkim Dniem dla naszej Szkoły. W tym dniu odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI Piłki Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” chłopców w m. Wierzbica, którego rozpoczęcie ogłosiła Pani Wójt Gminy Wierzbica - Zdzisława Bożena Deniszczuk
Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Lublinie wraz z organizatorem i gospodarzem Turnieju GKS „Ogniwo” Wierzbica przeprowadziło rozgrywki na wzorowo przygotowanym obiekcie.
Zacięta rywalizacja i emocje, towarzyszyły zawodnikom przez cały czas rozgrywek.
Jako drużyna naszej Szkoły, cieszyliśmy się bardzo na ten wyjazd, bo przecież jako beniaminek, na takim szczeblu rozgrywek, byliśmy po raz pierwszy, więc sam awans był wyróżnieniem i nagrodą.
Chłopcy nie zawiedli i po bardzo wyrównanych meczach zdobyli III miejsce!
III miejsce w województwie dla chłopców z rocznika 2006 i młodsi ze
Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie!

Co więcej pisać?!


Brawo chłopaki!!!

Więcej w rozwinięciu, zdjęcia w galerii.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
VIII Gminne Zawody w Pływaniu

31 maja 2019 r. w Mełgwi odbyły się VIII Gminne Zawody w Pływaniu, na których naszą Szkołę reprezentowało 23 uczniów: Dominik Stadnik, Filip Budzyński, Bartłomiej Kubić, Szymon Grabowski, Patryk Bartosiewicz, Konrad Gadzała, Paulina Serenda, Lena Stadnik, Weronika Kubić, Gabriela Królik, Dominika Wawszczak, Paulina Dzwonkowska, Małgorzata Gruszka, Jakub Najda, Kacper Śledź. Iga Iwaniak, Paulina Tworóg, Mikołaj Stadnik, Kacper Piłat, Oskar Olejnik, Emilia Serenda, Mateusz Kozak, Piotr Matys.
W swoich kategoriach wyniki medalowe uzyskali:
- Paulina Dzwonkowska: 1 miejsce kraul i 1 miejsce styl grzbietowy
- Jakub Najda: 2 miejsce kraul i 3 miejsce styl grzbietowy
- Małgorzata Gruszka: 2 miejsce kraul i 2 miejsce styl grzbietowy
- Kacper Śledź: 3 miejsce styl grzbietowy
- Dominika Wawszczak: 1 miejsce kraul i 3 miejsce styl grzbietowy.
1 miejsce (złoto!) w sztafecie wywalczyli: Bartłomiej Kubić, Mateusz Kozak, Dominik Stadnik oraz Filip Budzyński.

Wszystkich zawodników przygotowywał Pan Wojciech Iwaniuk.


Tekst: Z. Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH PRZYRODNICZYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ ZO LOP W LUBLINIE

W dniu 30 maja 2019 roku w Punkcie Edukacji Leśnej „Uroczysko Dąbrowa” Nadleśnictwa Świdnik odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przyrodniczych organizowanych przez Zarząd Okręgu LOP w Lublinie. Jako pierwszy podsumowano XIV Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach tematycznych. Uczniowie naszej szkoły, startując w swoich kategoriach wiekowych, wywalczyli ex aequosześćgłównych miejsca oraz siedemwyróżnień. W konkursie plastycznym dla dzieci z grup przedszkolnych oraz klas „0” pod hasłem „Pierwsze zwiastuny wiosny” – I miejsce zdobyła Aleksandra Flisiak, III Michał Czarnota, a wyróżnienie zdobył Dominik Czarnota z klasy „0”. W konkursie plastycznym dla klas I-III pod hasłem „Nad modrą strużką …” Lena Stadnik zajęła II miejsce, Maja Piłat III miejsce, a Paulina Serenda i Martynka Tomczakzdobyły wyróżnienia. W Konkursie literackim pod hasłem „Gdy nastanie wiosna” Ania Tomczak zdobyła wyróżnienie.W konkursie plastyczno -literackim pod hasłem „Święto Polskiej Niezapominajki” (prace zespołowe) Agnieszka Królik i Kuba Seweryński zajęli III miejsce, natomiast Sylwia Czarnota i Natalia Gadzała zdobyły wyróżnienie. W konkursie fotograficznym pod hasłem „Jest takie moje drzewo…” Natalka Adamiak zajęła III miejsce, natomiast Szymon Grabowski i Martyna Kotarska zdobyli wyróżnienia. Kolejne konkursy jakie podsumowano w tym dniu, to konkursy organizowane w ramach ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”. W konkursie plastycznym pod hasłem „Przyjazny dom” - I miejsce zajął Kacper Piłat, natomiast wyróżnienie zdobył Konrad Gadzała. W Konkursie dla Szkolnych Kół LOP na projekt ulotki o segregacji śmieci nasze koło wywalczyło
I miejsce. Wszystkim laureatom gratulujemy serdecznie, a pozostałych uczniów zapraszamy do kolejnych Konkursów organizowanych przez ZO LOP w Lublinie. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Zofia Talarek
Zdjęcia: Wiesław Wiącek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Dnia 6.06.2019 r. w Nadleśnictwie Puławy, w gminie Żyrzyn, w pięknym otoczeniu lasu odbyło się regionalne podsumowanie konkursu przyrodniczego "Mój Las". Trzech uczniów klasy I wraz z wychowawczynią Iwoną Lipiec uczestniczyło w tej uroczystości. Nagrody otrzymali: Aleksander Bochniarz - kl. I. - I miejsce w kategorii "Moja ulubiona pora roku w lesie", Bartłomiej Kornet - kl. I. - wyróżnienie i Patryk Szawarski - kl.I. - wyróżnienie. W II kategorii - " Mieszkania leśnych zwierząt nagrody otrzymali: Anna Tomczak - kl. V. - III miejsce i Kacper Piłat - kl. V. - wyróżnienie. Po części oficjalnej i rozdaniu nagród rzeczowych i dyplomów odbył się spacer leśnym duktem połączony z prezentacją pracy leśników. I tak uczniowie zapoznali się z tworzeniem i oznaczeniami map lasu, pomiarami pni drzew ściętych i rosnących oraz porożami różnych zwierząt. Oglądali też leśną szkółkę - sadzonki drzew hodowane z nasion. Po spacerze przyszedł czas na smaczny poczęstunek, bigos i kiełbaski z grilla. Po posiłku i odpoczynku uczniowie wraz z wychowawczynią udali się do autokaru i pełni wrażeń po godzinie piętnastej szczęśliwie wrócili do domu. Zdjęcia w galerii.


Tekst: I. Lipiec
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WIELKA WYGRANA !!!

30 maja 2019 r., w m. Bystrzejowice, na obiektach sportowych Zespołu Szkół,rozegrany został turniej Piłki Nożnej w ramach 8 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt i Chłopców – Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna.
Naszą Szkołę reprezentowały 2 drużyny: dziewczęta i chłopcy z roczników 2006 i młodsi.
Po niezwykle pasjonujących pojedynkach nasze zawodniczki zajęły II miejsce, natomiast chłopcy I miejsce!!!
Wyjątkowe zaangażowanie grających, waleczność i determinacja, dały niesamowite emocje podczas meczów.
Dziewczyny spisały się na MEDAL! …na Srebrny medal!
Chłopcy?
Ci, postanowili bawić się emocjami swoimi i opiekuna, do ostatnich sekund ostatniego meczu!
Decydujący gol padł kilkanaście sekund przed gwizdkiem kończącym Turniej!
Wynik?
JEDZIEMY NA FINAŁ WOJEWÓDZKI!!!

Zdjęcia w galerii, skład reprezentacji w rozwinięciu.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

W piątek 31 maja odbył się w Lublinie XIV Wojewódzki Konkurs Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019. Chór CANTO z udziałem naszych uczennic z dyr. Ewą Bieniek zdobył ZŁOTO. Obowiązkowym utworem na tym konkursie był utwór Stanisława Moniuszki . Związane jest to z 200-tną rocznicą urodzin tego wybitnego kompozytora. Chór wykonał piękną pieśń " Postój piękna gołąbeczko" i w ten sposób zaczął świętowanie "roku moniuszkowskiego". Można go posłuchać klikając w link poniżej. Gratulujemy dyrygentce i chórzystkom świetnych rezultatów w pierwszym w tym roku konkursie.
Link - https://www.youtube.com/watch?v=HfW34vmsyRY

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
DWA SKRZATY- DWA ŚWIATY


29 maja uczniowie klas: „0”, I, II pojechały do Milejowa gdzie w Domu Kultury odbył się spektakl w wykonaniu teatru Kameleon. Uczniowie poznali historię sympatycznego skrzata, z której dowiedzieli się jak ważna w życiu jest tolerancja i że z nikogo nie należy się wyśmiewać. Serdeczne podziękowania składamy naszej Pani Wójt Magdalenie Wójcik ponieważ to dzięki jej uprzejmości mogliśmy oglądać ten spektakl. Pani Wójt zasponsorowała nam transport oraz bilety. Dziękujemy!

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BEZPIECZNA SZKOŁA

Drodzy rodzice, prosimy o zapoznanie się z dokumentem „BEZPIECZNA SZKOŁA. ZAGROŻENIA I ZALECANE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA FIZYCZNEGO I CYFROWEGO UCZNIÓW”, który znajduje się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE oraz na stronie https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/reagujemy-w-sytuacjach-nadzwyczajnych/dzialania/. Dokument zawiera zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dzień Europy

10 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Uroczystość rozpoczął chór Odą do radości. Następnie wysłuchaliśmy i obejrzeli prezentację o historii Unii Europejskiej oraz o Wiliamie Szekspirze. Słynny cytat z monologu Hamleta został wygłoszony w ośmiu językach. Ciekawe były fragmenty znanych polskich utworów dla dzieci i ich przekłady na język angielski. Prezentowane były: Pan kotek, Lokomotywa, Kaczka Dziwaczka, Okulary i Spóźniony słowik. Furorę wśród publiczności wywołała recytacja dwujęzycznej poezji miłosnej w wykonaniu Kingi i Mateusza.
Piosenka Europo witaj nam otworzyła konkurs wiedzy o Europie. Trzy zespoły brały udział w zmaganiach, odpowiadając na serię wylosowanych pytań. Na zakończenie uczniowie odczytali wiersze o tematyce europejskiej własnego autorstwa.


M. Podobińska-Sternik
M. Maliszewska

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYCIECZKA DO FARMY ILUZJI

Dnia 22 maja uczniowie klas : 0, I, II, III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” to miejsce pełne magii gdzie nic nie jest takie jak nam się wydaje. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Latającej Chaty gdzie magia i czary zaskakiwały nas na każdym kroku. Zwiedziliśmy także krainę olbrzyma, w której poczuliśmy się jak krasnoludki. Musieliśmy się nieźle natrudzić, aby przejść przez sale luster. Każdy z nas mógł zobaczyć swoje odbicie w magicznym zwierciadle oraz spróbować schwytać hologram. Chwila grozy zaskoczyła nas w kopali gdzie spotkaliśmy sympatycznego ducha, który opowiedział nam historię tego miejsca. Wspaniałe karuzele, pociągi oraz niezwykłe place zabaw wyposażone w parki linowe, labirynty oraz wodne przeprawy to tylko część atrakcji, którymi zaprasza to niezwykłe miejsce. Wycieczka do Farmy Iluzji dostarczyła nam masę niesamowitych wrażeń i na długo zapadnie w naszej pamięci. Zdjęcia w galerii.


Tekst: K. Adamiak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 4 z 46 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 7061
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007