dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „BARWY JESIENI”

W dniu 30 października 2018r. w Zarządzie Okręgu LOP w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Barwy jesieni”. Konkurs adresowany był do członków LOP - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z terenu województwa lubelskiego.W konkursie wzięło udział 133 uczestników. Na konkurs wpłynęło łącznie 276 zdjęć. Komisja Konkursowa nadesłane zdjęcia oceniała w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii I - dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych uczniowie naszej szkoły odnieśli niebywały sukces i zdobyli: Konrad Gadzała - I miejsce, Martyna Kotarska - II miejsce, Kacper Piłat - III miejsce. W kategorii II dla uczniów klas VII-VIII i III klas gimnazjów Alicja Niewiadomska oraz Natalia Adamiak zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim serdecznie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Nagrodzone zdjęcia można zobaczyć na załączonych plakatach.


Tekst:Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

16 pażdziernika 2018 roku w naszej szkole czytaliśmy, w ramach "Narodowego czytania", fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Tego dnia gościliśmy u nas p. wizytator Elżbietę Fim, p. wójta Ryszarda Podlodowskiego, p. instruktor z Biblioteki Powiatowej Annę Barańską - Zmorkę, p. kierownik Biblioteki Gminnej, uczniów gimnazjum w Mełgwi. Uczniowie klas starszych przygotowali interpretację fragmentów powieści, a uczniowie klasy ósmej razem z gimnazjalistami i nauczycielami naszej szkoły przedstawili część powieści czytaną z podziałem na role. Efekt był naprawdę świetny. Goście i publiczność autentycznie słuchali czytających, tylko nasza p. dyrektor zapomniała o swojej roli Karusi i została wyrwana do odpowiedzi jak zamyślony uczeń. Wybaczyliśmy jej to zamyślenie, bo ładnie przeczytała. Po wszystkim, na gości i czytających czekało podziękowanie w formie ciasta, które upiekły nasze mamy. Zdjęcia w galerii.


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYCIECZKA DO WARSZAWY SZLAKIEM BOHATERÓW ”KAMIENI NA SZANIEC”

„Kamienie na szaniec” to opowieść o trudnych dla mieszkańców Warszawy czasach II wojny światowej, to opowieść o Szarych Szeregach, o wspaniałej przyjaźni Alka, Zośki i Rudego, o czasach bohaterstwa i grozy, o ludziach, którzy swą młodość i życie poświęcili dla ojczyzny. Wycieczka, w której 25 października 2018r. uczestniczyli uczniowie klasy VI, VII i VIII, miała za zadanie przybliżyć uczniom ideały kierujące młodymi ludźmi podczas wojny, a także zapoznać uczniów z konkretnymi miejscami związanymi z wydarzeniami opisanymi w książce. Więcej o wycieczce przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia zobaczycie tutaj.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

12 października z wielką radością uczciliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Uroczystość rozpoczął montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VII. W krótkim wystąpieniu powaga łączyła się z humorem, a uważny widz mógł odnaleźć liczne nawiązania do dzieł literackich i muzycznych. Siódmoklasistów wspierały dziewczynki z klasy VIII oraz niezastąpiony chór Fili cantares, który pięknie wykonał piosenkę 14 października.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Mazurek-Ścirka, która podziękowała pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły za cały rok pracy oraz nagrodziła tych nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym szczególnie wyróżnili się swoją pracą. Pani Dyrektor złożyła również zdrowia i wytrwałości w dalszej pracy z młodzieżą.
Ten niezwykły dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem - prezentem od Samorządu Uczniowskiego.


Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych
15 października 2018 r. – Mełgiew


Do rywalizacji stanęło 5 drużyn szkół podstawowych z terenu naszej Gminy oraz 2 drużyny Gimnazjum. Po zaciętych pojedynkach mieliśmy tylko jeden remis(1 drużyna Gimnazjum), a pozostałe mecze wygrane! Kolejny raz sięgnęliśmy po pierwsze miejsce. Brawo nasi uczniowie, brawo Krzesimów! Gratulujemy też wygranych, drużynom przeciwnym.Zdjęcia w galerii.
Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie:


1. Krzysztof Zając - kapitan
2. Wojciech Zając – bramkarz
3. Sylwia Czarnota
4. Dominik Stadnik
5. Kacper Tworóg
6. Dominik Bielak
7. Adam Hajkowski
8. Szymon Grabowski
9. Bartłomiej Kubić
10. Piotr Matys
11. Radosław Borowiec
12. Konrad Serenda
13. Mateusz Jarosz


Opiekun
Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nasza szkoła bierze już udział w tym ogólnopolskim projekcie po raz drugi. Wysłaliśmy już 91% kartek, które otrzymaliśmy od fundacji SENSORIA. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Ewa Małysz-Kubić. Więcej o projekcie na stronie www.bohateronwtwojejszkole.pl

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ślubowanie I klasy

5 października 2018r. w naszej szkole od rana panowała świąteczna atmosfera. Jeszcze tylko ostatnie przygotowania i w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania uczniów pierwszej klasy. Na początku przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sylwia Czarnota wprowadziła wszystkich zebranych w nastrój święta pierwszaków. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawczyni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Potem były życzenia i prezenty od pani Dyrektor i Samorządu Uczniowskiego. Rodzice też przygotowali się do święta. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali słodkie przyjęcie dla swoich pociech. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali będą dla nich drogowskazem na długie szkolne lata. Zdjęcia w galerii.


Tekst: I. Lipiec
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wybory do Rady SU

28 września 2018 uczniowie i pracownicy szkoły wybrali Radę Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Wybory zostały poprzedzone kampanią oraz prezentacją programów kandydatów. Po podliczeniu głosów przez komisję złożoną z Opiekuna SU oraz przedstawicieli wszystkich klas ogłoszono wyniki.

Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego – Sylwia Czarnota (kl. VII)

Zastępca Przewodniczącej Rady SU – Ewa Zając (kl. VIII)

Sekretarz Rady Samorządu Uczniowskiego – Alicja Niewiadomska (kl. VIII)

Skarbnik Rady Samorządu Uczniowskiego – Natalia Adamiak (kl. VII)

Dziewczętom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.


Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
" Wdzięczni za niepodległość"

27 września nasze uczennice wraz z chórem CANTO pod dyrekcją Ewy Bieniek wzięły udział w koncercie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Koncert " Wdzięczni za niepodległość" odbył się w Filharmonii Lubelskiej. Uwieczniły go najlepsi soliści i zespoły artystyczne z całego województwa lubelskiego: taneczne, ludowe, wokalne, chóry, orkiestry itp. Jesteśmy dumni, że zaśpiewały tam nasze dziewczęta.


Tekst: E. Bieniek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Początek roku szkolnego obiecująco rozpoczął Chór CANTO pod dyrekcją Ewy Bieniek. Nasze uczennice wraz z chórem zdobyły w Paralii w Grecji I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Chórów "Music&Sea " w kategorii chórów młodzieżowych. Oprócz tego uzyskały II miejsce w ogólnej klasyfikacji. Dziewczęta podczas pobytu w Grecji zwiedziły Saloniki oraz Meteory, płynęły statkiem podziwiając wybrzeże olimpijskie. Zwiedziły również stolicę Macedonii - Skopie oraz stolicę Serbii - Belgrad. Integracja z innymi zespołami oraz współzawodnictwo na wysokim poziomie to wielka lekcja na następne wyzwania. Gratulujemy sukcesów! Zdjęcia z wyjazdu w galerii.
Linki do filmów na YT:
Dwa serduszka
Głęboka studzienka
Tekst: E. Bieniek

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
„SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018”

„Sprzątanie świata” – to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Hasło tegorocznej edycji „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ" ma nas zachęcić do selektywnej zbiórki odpadów, ponieważ jedynie recykling i powtórne wykorzystanie surowców wtórnych pomogą zachować nieodnawialne zasoby Ziemi. Jak co roku w akcję „Sprzątanie Świata” włączyły się wszystkie klasy. Szczególną uwagą objęto przydrożne rowy i Lasek Pruszkowski, gdzie pod kierunkiem nauczycieli „w pocie czoła” pracowali uczniowie klasy VI, VII i VIII. Klasy młodsze sprzątały teren wokół szkoły i Remizy Strażackiej. Zdjęcia z tegorocznej akcji zobacz tutaj.


Tekst: Z. Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 4 z 42 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 6643
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007