dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe 2019/2020
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców Krzesimów 24.09.2019

We wtorek, 24 września 2019 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Mełgwi odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców , którego organizatorem była Szkoła Podstawowa z Krzesimowa wraz z UKS „Krzesimów”, a honorowym patronatem objęła Pani Wójt Gminy Mełgiew Magdalena Wójcik.
Wszystkie mecze, rozgrywane w duchu „fair play”, dały niezapomniane wrażenia i emocje wszystkim uczestnikom Turnieju.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, co dawało równe szanse wszystkim drużynom biorącym udział w rywalizacji,
Ostatecznie, nasza Szkoła zajęła 2-gie miejsca w obu kategoriach: dziewcząt i chłopców, uznając (tym razem) wyższość drużyn z Mełgwi. Wielkie brawa i gratulacje za zdobyte „srebra”.
Skład drużyn w rozwinięciu, zdjęcia w galerii.


Tekst: Z. Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

W ubiegłym tygodniu uczniowie kl. 6-8 mogli sprawdzić swoje umiejętności akrobatyczne. W środę 18 września pod opieką p. A. Brzozowiec i M. Gołąb udali się do parku trampolin Jump XL w Lublinie. W galerii zdjęć można podziwiać piruety, salta i inne dziwne akrobacje w wykonaniu młodzieży.


Tekst: M. Woźniak-Gołąb
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

„SPRZĄTANIE ŚWIATA” – to międzynarodowa akcja odbywająca się w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Hasło tegorocznej edycji „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY" ma nas zachęcić do propagowania nieśmiecenia i ograniczenia produkcji odpadów. Jako pierwsi z naszej szkoły do SPRZĄTANIA ŚWIATA przystąpili uczniowie klasy V i VI, którzy ze swoimi opiekunami sprzątali Lasek Pruszkowski, teren wokół sklepu „GROSZEK” oraz rowy przydrożne. Jak sprzątali możesz zobaczyć tutaj.


Tekst i zdjęcia: Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Drugiego września 2019 rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po dwóch miesiącach beztroskiego odpoczynku z nowymi siłami przystąpiliśmy do kolejnych wyzwań. Naszym uczniom życzymy wytrwałości w realizacji wymarzonych celów.Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

19 czerwca po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek i powitaliśmy wakacje. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, podczas której dziękowaliśmy za minione dziesięć miesięcy nauki. Następnie już w budynku szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi złożonemu z uczniów klasy VII. Chwilę później ósmoklasiści złożyli ślubowanie absolwenta, po którym Pani Dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyła świadectwa z wyróżnieniem tym uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Naszą uroczystość zaszczyciła swą obecnością Pani Magdalena Wójcik - Wójt Gminy Mełgiew, która wręczyła ufundowaną przez siebie nagrodę dla najlepszego ucznia. Otrzymała ją Sylwia Czarnota a klasy VIII. Następnie Pani Dyrektor podziękowała absolwentkom za aktywna pracę w Radzie Samorządu Uczniowskiego. Nie zapomnieliśmy też o rodzicach, bez których wsparcia i zaangażowania funkcjonowanie szkoły byłoby dużo trudniejsze.

Po części oficjalnej nastąpiło pożegnanie ósmoklasistów. Najpierw mieliśmy okazję zobaczyć film dokumentujący szkolne (i nie tylko) perypetie uczniów, a potem scenki z lekcji. Ostatnim akcentem było pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy VII. Następnie już w klasach zostały wręczone pozostałe świadectwa, po czym rozpoczęliśmy upragnione wakacje.

Wszystkim uczniom życzymy, by był to radosny, beztroski, a przede wszystkim bezpieczny czas, natomiast absolwentom, aby zostali przyjęci do swych wymarzonych szkół. Powodzenia!Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Spotkania z byłymi więźniami obozu na Majdanku, prezentacja niepublikowanych dotąd dokumentów czy przejście po terenie byłego obozu śladem wspomnień obozowych – to wydarzenia, jakie Państwowe Muzeum na Majdanku przygotowało w związku z Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
Obchody rozpoczęły się w piątek, 14 czerwca, od projekcji filmu pt. „Wyszedłem z Majdanka... Majdanek nie wyszedł ze mnie”, złożonego z fragmentów archiwalnych relacji dotyczących poobozowej traumy u byłych więźniów.
Następnie głos zabrali ocaleni, przedstawiciele Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Zdzisław Badio, Janina Mielniczuk oraz Józef Psiuk. Licznie zgromadzeni lublinianie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie wysłuchali niezwykłych wspomnień obozowych i poznali koleje losu rozmówców Łukasza Mrozika. Dzięki temu młodzież mogła dowiedzieć się, z jakimi decyzjami zmagali się ludzie postawieni w sytuacjach ekstremalnych. Na koniec spotkania był czas na zadawanie pytań. Następnie wszyscy zebrani przeszli pod Pomnik Walki i Męczeństwa, aby złożyć hołd pomordowanym.
Po oficjalnej części prezes lubelskiego oddziału Polskiego Związku Byłych Więźniów Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych pan Zdzisław Badio były więzień KL Majdanek, zaprosił naszych uczniów na indywidualne spotkanie , na którym opowiedział o swoich osobistych przeżyciach z pobytu w tym piekle na ziemi. To spotkanie na długo zostanie w pamięci naszych uczniów jako niezapomniana lekcja historii...Tekst: E. Małysz - Kubić
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Sukces Kacpra i Mateusza

28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbył się turniej wiedzy historycznej, do którego przystąpiło osiemnaścioro uczniów z klas 6-8, z terenu gminy Mełgiew. Głównym celem imprezy było upamiętnienie bohaterstwa żołnierzy kampanii wrześniowej.
W pierwszej części turnieju uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy. W drugiej części, uczestnicy mogli sprawdzić się w grze historycznej. Każdy z punktów poświęcony był innemu zagadnieniu związanemu z historią września 1939. Młodzi pasjonaci historii mieli możliwość pracy z eksponatami muzealnymi, zdjęciami z epoki czy elementami umundurowania żołnierzy formacji polskich jak i niemieckich.
Miłą niespodzianką dla uczestników była wizyta szczególnego gościa - Pani Katarzyny Syski z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, która wygłosiła wykład na temat „Kampanii wrześniowej 1939”. Drugie miejsce zajęli Kacper Tworóg i Mateusz Kozak. Serdecznie gratulujemy!!!!Tekst: E. Małysz - Kubić
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Konkurs poświęcony kobietom wyklętym z Lubelszczyzny.

13 marca 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego poświęconego kobietom wyklętym z Lubelszczyzny. Zadaniem konkursowym było dodanie krótkiego opisu do wcześniej otrzymanych fotografii kobiet wyklętych pochodzących z Lubelszczyzny bez posiadania ich imion i nazwisk, więc uczestnicy musieli odszukać je sami z różnych źródeł. Na konkurs łącznie wpłynęło 26 prac. Nagrody były bardzo zachęcające a były to:


• Dysk Pamięci
• PowerBank
• Pendrive

Laureatkami konkursu poświęconemu kobietom wyklętym z Lubelszczyzny zostały:
• Kinga Wójcik, kl VII
• Aleksandra Chyćko, kl VII
• Natalia Adamiak, kl VII
Konkurs zorganizowała pani Ewa Małysz- Kubić

Tekst: Natalia Adamiak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

1 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się gra terenowa dla klas VI i VII zorganizowana z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”. Pierwszym zadaniem uczestników było stworzenie przez drużyny swoich biało-czerwonych opasek na rękę. O godzinie 17:00 rozpoczęła się zabawa! Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o Żołnierzach Wyklętych na przeróżnych stanowiskach, obsługiwanych przez uczniów klas VII i VIII. Po skończonym konkursie przyszła pora na jeszcze jedno zadanie, a mianowicie, szukanie zdjęć Żołnierzy Wyklętych w ciemnym pokoju, za pomocą latarek. Następnie, gdy sędziowie podliczali punkty, uczniowie mieli chwilę na odpoczynek. Po krótkiej przerwie zostały ogłoszone wyniki:
I miejsce zajęli: Kacper Tworóg i Filip Budzyński
II miejsce zajęli: Szymon Grabowski i Patryk Bartosiewicz
III miejsce zajęli:Natalia Gadzała i Mateusz Kozak
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy opiekunom: panu Andrzejowi Mędzelewskiemu i pani Ewie Małysz-Kubić. Zdjęcia obejrzycie tutaj.Tekst: E.Małysz-Kubić.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYCIECZKA SZKOLNA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Wycieczki szkolne są jednym z najmilszych momentów w życiu każdego ucznia, do których przez wiele lat powraca się wspomnieniami. Takie miłe wspomnienia zachowają na pewno uczestnicy tegorocznej wycieczki szkolnej, która odbyła się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. Głównym celem wycieczki, oczywiście poza rekreacją i wypoczynkiem, było poznanie najciekawszych miejsc położonych na Ziemi Świętokrzyskiej oraz uroków przyrodniczych i krajobrazowych Świętokrzyskiego Parku Narodowego.Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Opatowa, gdzie zwiedziliśmy opatowskie podziemia, składające się z systemu połączonych ze sobą dawnych piwnic i składów kupieckich, ciągnących się pod kamienicami i Rynkiem Starego Miasta. Więcej przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia obejrzycie tutaj.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
IX WIOSENNE SPOTKANIA EKOLOGICZNE - KRZESIMÓW 2019

W słoneczny czwartek - 6 czerwca 2019 r. na terenie DPS w Krzesimowie odbyły się IX Wiosenne Spotkania Ekologiczne. W imprezie udział wzięło około 160 osób, w tym uczniowie klas V-VIII reprezentujący wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Mełgiew, gimnazjaliści z ZS w Mełgwi, pracownicy i pensjonariusze DPS w Krzesimowie, strażacy z OSP w Trzeszkowicach, a także rodzice i nauczyciele. Spotkanie rozpoczęła gra terenowa pod hasłem „ZAGRAJMY W ZIELONE. PRZYRODĘ ZNAM, PODZIWIAM, CHRONIĘ”, podczas której uczniowie, startując w zespołach 4,5 osobowych, na 20 punktach kontrolnych, rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu przyrody, ekologii, terenoznawstwa, sprawdzali swoje umiejętności plastyczne i literackie, swoją wiedzę z zakresu ppoż. oraz udzielania pierwszej pomocy, a także swoją sprawność fizyczną i spostrzegawczość. Więcej przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia obejrzycie w galerii.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 4 z 47 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 7116
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007