dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
„SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018”

„Sprzątanie świata” – to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Hasło tegorocznej edycji „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ" ma nas zachęcić do selektywnej zbiórki odpadów, ponieważ jedynie recykling i powtórne wykorzystanie surowców wtórnych pomogą zachować nieodnawialne zasoby Ziemi. Jak co roku w akcję „Sprzątanie Świata” włączyły się wszystkie klasy. Szczególną uwagą objęto przydrożne rowy i Lasek Pruszkowski, gdzie pod kierunkiem nauczycieli „w pocie czoła” pracowali uczniowie klasy VI, VII i VIII. Klasy młodsze sprzątały teren wokół szkoły i Remizy Strażackiej. Zdjęcia z tegorocznej akcji zobacz tutaj.


Tekst: Z. Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

We wtorek 18 września uczniowie 4 klasy wzięli udział w edukacyjnym wyjeździe do Lublina. Pierwszym etapem wycieczki była lekcja muzealna „Tajemnice zamku lubelskiego” , podczas której poznaliśmy najstarsze zabytki wzgórza zamkowego: średniowieczną wieżę obronno-mieszkalną oraz Kaplicę Trójcy Świętej. Była to wspaniała lekcja historii i plastyki, przybliżająca charakter architektury powstałej za czasów panowania Kazimierza Wielkiego oraz Władysława Jagiełły.
Następnie udaliśmy się do Medycznego Studium Zawodowego, gdzie uczestniczyliśmy w ćwiczeniach „Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych zdarzeniach”. Tutejsza młodzież, posiłkując się pokazem slajdów, filmami i instruktażem na manekinie, omówiła tzw. łańcuch ratunkowy. Podzieleni na grupy mogliśmy sami poćwiczyć RKO* oraz ułożenie osoby poszkodowanej w tzw. pozycji bocznej bezpiecznej. Na koniec studenci przybliżyli kierunki kształcenia studium, podkreślając jak ważne jest - już od najmłodszych lat - uczenie się biologii, fizyki i chemii. Pokazy zostały zorganizowane w ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki „Człowiek inspiracją nauki”.
Opiekunowie: M. Maliszewska i M. Woźniak - Gołąb
*Zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia (ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem).


Tekst: M. Woźniak - Gołąb
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
6. Eichsfeld Open Karate 2018

W tym roku sezon rozpoczęliśmy wcześniej, bo już 01 września 2018 r. Dzięki wsparciu sponsorów, w osobach Patronów naszej Szkoły (im. Jaworzniaków) mogliśmy uczestniczyć w turnieju karate, w mieście oddalonym od naszej szkoły o prawie 1100 km. Był to pierwszy, tak daleki, wyjazd naszych zawodników na zawody. Świat jest piękny, a my jesteśmy go ciekawi, więc pojechaliśmy tam dzień wcześniej. Więcej o naszej wyprawie przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia obejrzycie w galerii.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Gdy w kalendarzu rozpoczyna się lato, to znak, że już czas zakończyć naukę i wyruszyć na poszukiwanie wakacyjnych przygód. 22 czerwca oficjalnie podsumowaliśmy rok szkolny 2017/2018. Dzień ten zaczęliśmy mszą świętą, po której odbyła się oficjalna część uroczystości. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Magdalena Mazurek-Ścirka, która pogratulowała uczniom osiągniętych wyników oraz życzyła im beztroskich, ale bezpiecznych wakacji. Do tych życzeń dołączył się Pan Wójt Ryszard Podlodowski, który mimo napiętego terminarza zaszczycił swą obecnością naszą uroczystość.
Następnie odbyło się wręczenie nagród i świadectw uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Uhonorowano też członków Rady Samorządu Uczniowskiego oraz tych, którzy mogą się poszczycić wybitnymi osiągnięciami sportowymi. Po krótkich spotkaniach z wychowawcami uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje.


Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami o świadczeniu "Dobry start"
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Spartakiada sportowa

20 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się spartakiada sportowa, zorganizowana przez UKS Krzesimów oraz samorząd uczniowski. Wszystko odbyło się w formie turnieju piłkarskiego. W rolę sędziego wcielił p. Zbigniew Karski. Uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie: klasy 0-3, klasy 4-7 chłopcy, klasy 4-7 dziewczęta. Każda drużyna zagrała ze wszystkimi innymi drużynami ze swojej kategorii. Po rozegraniu 15 meczy, otrzymaliśmy wyniki. Kategoria klas 0-3: 1 miejsce- klasa 3, 2 miejsce- klasa 2, 3 miejsce- klasa 0. W kategorii chłopców klas 4- 7: 1 miejsce- klasa 7, 2 miejsce- klasa 6, 3 miejsce- klasa 4. W kategorii dziewcząt klas 4- 7: 1 miejsce- klasa 7, 2 miejsce- klasa 6, 3 miejsce- klasa 4. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Sylwia Czarnota
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Sportowe nowiny!!!

19 czerwca, tuż przed samym końcem roku szkolnego, nasi piłkarze zakończyli wiosenną rundę Powiatowej Ligi Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Po zaciętych bojach, nasza Szkoła zajmuje drugą pozycję w tabeli. Z niecierpliwością i bojowym nastawieniem czekamy na jesienną edycję naszej ligi. Apetyt mamy na podium, a dopóki piłka w grze…, wszystko jest możliwe.Tekst: Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
I znów Karate!!!
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate
Chynów 16.06.2018

W dniu 16 czerwca 2018 r. w miejscowości Chynów (woj. mazowieckie) dwóch uczniów naszej Szkoły, wzięło udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Olimpijskim strefy C (woj. łódzkie, woj. lubelskie, woj. mazowieckie i woj. podlaskie): Kacper Tworóg i Konrad Serenda.
Zawody te, dedykowane są zawodnikom Karate w kategorii młodzik (12-13 lat) i rozgrywane są w konkurencjach kata (układy) i kumite (walka z podziałem na kategorie wagowe) wg przepisów WKF, z podziałem na płeć.
Karate WKF, to obecnie dyscyplina olimpijska, więc tym bardziej cieszą wyniki zawodników reprezentujących nasze województwo.
Uczniowie naszej Szkoły, biorący udział w tym turnieju, zdobyli:
- II miejsce (srebrny medal) w kata – Kacper Tworóg
- III miejsce (brązowy medal) w kata – Konrad Serenda
- III miejsce (brązowy medal) w kumite (-45 kg) – Konrad Serenda
Dodać należy, że uczniowie Ci, wykazują się stale rosnącą sprawnością fizyczną, umiejętnościami oraz zaangażowaniem, co skutkuje coraz lepszymi wynikami sportowymi.
Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Trener II klasy Karate
Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Grand Prix Mazovia Karate WKF Zielonki-Parcela, gm. Stare Babice – 09.06.2018 r.

Do rywalizacji na Grand Prix Mazovia Karate WKF stanęło 15 klubów - 185 zawodników, a w tym i nasz zespół. Po jednym sezonie nieobecności sportowej, znów ruszyliśmy do walki o sportowe trofea. Brązowy medal zdobyły w kata drużynowym dziewcząt U12: Iwaniak Iga, Niewiadomska Joanna oraz Serenda Emilia (wszystkie zawodniczki z naszej szkoły). Emocje, doświadczenie, nauka i wnioski pozostaną dla nas do dalszej analizy. Cieszy nas bardzo, zdobyty medal, tym bardziej, że walczyliśmy w tak doborowym towarzystwie. Zawodnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.


Tekst: trener Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
"Tańcobajki - Kot w butach i kapeluszach..."

We wtorek 19.06. uczniowie klas 0-III pojechali wraz z wychowawczyniami do Radia Lublin na spektakl słowno – muzyczno - taneczny pt. "Tańcobajki - Kot w butach i kapeluszach..." Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, bardzo chętnie włączały się do tańca i śpiewu inicjowanego przez głównego aktora i animatorów. Spektakl niósł przesłanie - "miej dobre serce, a wszystkie smutki i niepowodzenia będziesz w stanie przezwyciężyć". Uczniom spektakl bardzo się podobał i czekają na premierę nowego przedstawienia, która odbędzie się już w nowym roku szkolnym.


Tekst: I. Lipiec
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYCIECZKA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZA KLAS 0-III

We wtorek 5 czerwca 2018 r uczniowie klas 0- III wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Iwoną Lipiec, Katarzyną Adamiak, Anną Płonką i Małgorzatą Sowińską pojechali na jednodniową wycieczkędo Firleja - Kozłówki i Mini zoo w Turce. Zwiedzanie zaczęło się od spaceru wokół jeziora Firlej wysłuchaliśmy legendy związanej z tym miejscem. Następnie zwiedziliśmy wnętrza pałacowe w Kozłówce, z oryginalnym wyposażeniem z XIX/XX wieku a także kaplicę zaprojektowaną na wzór kaplicy królewskiej na Wawelu, powozownię, ogród francuski oraz romantyczny park angielski z ptaszarnią. W Turce atrakcją było mini zoo, plac zabaw, trampoliny oraz park linowy. Na koniec dnia wszyscy upiekli kiełbaski na ognisku, które z apetytem zjedliśmy. Wycieczka była udana i dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele radości i satysfakcji zapewne na długo zapadnie w naszej pamięci.


Tekst: M. Sowińska
Zdjęcia A. Płonka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 4 z 41 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 6362
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007