dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe 2019/2020
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYJAZD EDUKACYJNY DO LASÓW JANOWSKICH

Wycieczka odbyła się 7 października. Organizatorem wycieczki było Biuro Turystyki Przyrodniczej "PERKOZ" z Lublina. Realizując program wycieczki byliśmy z wizytą w Ośrodku Edukacji Leśnej w Janowie Lubelskim oraz pracowaliśmy z mapą na ścieżce przyrodniczej „Poznajemy las i jego mieszkańców”. W ramach zajęć edukacyjnych odwiedziliśmy rezerwat przyrody "Imielty Ług". Ta trudna do zapamiętania nazwa wywodzi się z języka rosyjskiego i oznacza "rozległe bagno". Sam rezerwat składa się głównie z torfowisk, stawów leśnych i borów. Chroniony jest tutaj zarastający powoli zbiornik wodny, który jest domem dla rzadkich gatunków ptaków i roślin. Miejscem tym i opowieścią przewodnika o bogactwie znajdującej się tu przyrody byliśmy oczarowani. W ramach relaksu jeździliśmy samochodami terenowymi po lesie. Na zakończenie naszej wycieczki odbyły się zabawy integracyjne oraz ognisko z kiełbaskami. Pogoda dopisała, atmosfera wyjazdu była fantastyczna. Dziękujemy organizatorom, w szczególności pani Karolinie Welman z "Perkoza", za wspaniałe atrakcje, a nauczycielom: pani Wioli, pani Joasi, pani Monice i pani Zosi za wspaniałą opiekę. BYŁO SUPER!
Wyjazd edukacyjny odbył się w ramach zadania publicznego pt. "Razem dla przyrody - edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z terenu Gminy Mełgiew", dofinasowanego ze środków Gminy Mełgiew. Zadanie realizowane było przez Stowarzyszenie "Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi" w Krzesimowie. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
SZKOLNE DNI KULTURY EKOLOGICZNEJ

W ramach szkolnych DNI KULTURY EKOLOGICZNEJ, od 14 września rozpoczęliśmy w szkole realizację projektu edukacyjnego pod hasłem "Razem chronimy środowisko". Głównym celem projektu jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych postaw i zachowań w obszarze ochrony środowiska i przyrody jak i uświadamianie zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego. Projekt zakłada realizację szeregu działań z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców: warsztatów, akcji ekologicznych i konkursów. W ramach projektu uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania Świata", w akcji „Dzień bez samochodu”. Najwięcej emocji wzbudziła w uczniach zbiórka surowców wtórnych, z uwagi na jej połączenie z „KONKURSEM NA NAJLEPSZY EKOZESPÓŁ”. W ramach konkursu uczniowie tworzyli 3-4 osobowe, w których wykonywali różne zadania na rzecz szkoły i środowiska: uczestniczyli w akcjach ekologicznych, wykonywali prace porządkowe wokół szkoły, zbierali surowce wtórne. Za wykonywanie poszczególnych zadań otrzymywali punkty. Wyniki konkursu wkrótce! Podczas szkolnej zbiórki surowców wtórnych zebraliśmy: 1307,5 kg makulatury, 1904 puszki aluminiowe, 9679 sztuk zużytych baterii, 55513 sztuk plastikowych nakrętek, 58 telefonów komórkowych oraz 388 sztuk zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE). Na szczęście wszystkie zebrane przez nas surowce wtórne trafiły już do odpowiednich firm, zakładów. Większość z nich , dzięki naszym uczniom ponownie wróci do obrotu (RECYKLING). Niebezpieczne odpady tj. baterie poddane zostaną bezpiecznej utylizacji. Fotorelacja ze zbiórki surowców wtórnych, która przerosła nasze oczekiwania tutaj.Tekst: Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
SP KRZESIMÓW „SPRZĄTA ŚWIAT”

„Sprzątanie Świata” – to międzynarodowej kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Hasło tegorocznej edycji to „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”, ma zachęcić wszystkich Polaków do rezygnacji z plastiku lub zmniejszenia jego wykorzystywania w gospodarstwach domowych. W tegoroczną akcję „Sprzątania Świata” włączyły się wszystkie klasy. Sprzątaliśmy teren przyszkolny, rowy przydrożne, teren wokół Remizy Strażackiej, przystanki autobusowe oraz Lasek Pruszkowski. Zauważyliśmy, że z roku na rok śmieci jest ich coraz mniej. To dobry znak!


Koordynator akcji - Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYCIECZKA KLASY VIII NA MAJDANEK

W dniu 18 września 2020 r. uczniowie klasy VIII wraz z panią Ewą Małysz i wychowawcą panią Zofia Talarek brali udział w wycieczce do Lublina. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie obozu na Majdanku, gdzie w latach gdzie w latach 1941-1944 mieścił się hitlerowski obóz koncentracyjny, w którym zamordowano ponad 80 tysięcy ludzi różnych narodowości. Idąc szlakiem, który przemierzali więźniowie po przybyciu do obozu, przeszliśmy bramę główną i plac Rosengarten, zwiedziliśmy łaźnię, baraki obozowe oraz komory gazowe, a na wystawie multimedialnej poznaliśmy żywe relacje prawdziwych świadków historii Majdanka. Ogromne wrażenie zrobiło na wszystkich krematorium oraz „doły śmierci”, w których jednego tylko dnia uśmiercono 18 tysięcy Żydów. Wędrówka zakończyła się przy Pomniku Walki i Męczeństwa – Mauzoleum, któremu nadano kształt urny, w której złożono prochy więźniów Majdanka. Pobyt na Majdanu wywarł na wszystkich przejmujące wrażenie, pozwolił nam się wyciszyć i zastanowić nad tragicznym losem osób, które tam przebywały i zginęły. Zdjęcia w naszej galerii.


Tekst i zdjęcia Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Rozkład jazdy transportu gminnego:

Janówek 1

Janówek 2

Krzesimów 1

Krzesimów 2
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

17 września 2020 w naszej szkole obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Do zabawy zaangażowani zostali uczniowie klas IV- VIII. Tego dnia na lekcjach matematyki uczniowie pod okiem p. Izabelli Dudy oraz p. Agnieszki Brzozowiec rozwiązywali ćwiczenia związane z punktami.
„Międzynarodowy Dzień Kropki”, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki? - przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia jak zwykle w galerii.


 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję czytania najwybitniejszych dzieł literatury polskiej, nad którą honorowy patronat sprawuje para prezydencka. Tym razem mogliśmy nieco bliżej poznać "Balladynę" - tragedię autorstwa Juliusza Słowackiego, jednego z wieszczów narodowych.
Nauczyciele i uczniowie klasy VIII przygotowali inscenizację sceny w chacie Wdowy. Na początku Pani Dyrektor pokrótce przedstawiła fabułę dramatu oraz opowiedziała o jego autorze.
W tytułową rolę Balladyny brawurowo wcieliła się Pani Dyrektor - Magdalena Mazurek - Ścirka, kwestie Aliny przeczytała p. Wioletta Szczęśniak, zaś hrabiego Kirkora - p. Andrzej Mędzelewski. Julka, Konrad i Patryk wspaniale sprawdzili się jako Wdowa, Skierka i Sługa.
Mamy nadzieję, że akcja pozwoliła oswoić się nieco z tekstem, z którym każdy uczeń zetknie się w klasie VIII, jest to bowiem lektura obowiązkowa. Zdjęcia z czytania w galerii.


Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Materiały na lekcję plastyki

Proszę o zapoznanie się z informacjami na temat materiałów niezbędnych na lekcje plastyki:

MATERIAŁY NA PLASTYKĘ
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Uwaga!
Nowy plan lekcji jest już na stronie.
Prosimy również o zapoznanie się z procedurami ochrony przed COVID-19 znajdującymi się w Dokumentach szkolnych
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ślubowanie klasy I

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021, odbyło się Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Pierwszoklasistów.
Po uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom wraz z drobnym upominkiem.
Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej przygody.

Zdjęcia w galerii.

Tekst: M. Sowińska 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 4 z 56 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 7426
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007