Zawodowy strzał w 10 - Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 14 marca 2024 r. (czwartek) o godz. 17.00.
Link do szkolenia

Smacznie, zdrowo i kolorowo w kl. 4

Jak przygotować nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe posiłki? Uczyli się tego uczniowie klasy czwartej na lekcjach przyrody. Najpierw poznali zasady zdrowego stylu życia oraz piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, a następnie w parach zaplanowali i przygotowali zdrowy posiłek. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali wzorowo. Oto wyniki ich pracy.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu: “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! „IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’ Elektrośmieci zbieramy do 6 marca, poniżej wykaz sprzętu podlegającego zbiórce:
ELEKTROŚMIECI

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która ma na celu zebranie propozycji zakupu nowych książek do biblioteki szkolnej SP w Krzesimowie. Chcemy wzbogacić księgozbiór biblioteki, nie tylko o lektury szkolne, ale przede wszystkim o pozycje czytelnicze dla dzieci i młodzieży. ANKIETA

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole przebiegał w radosnej i "smacznej" atmosferze. Szczególne podziękowania składamy dla Koła Gospodyń Wiejskich z Lubieńca ❤️ oraz dla Pani Ani Pytki❤️
Więcej zdjęć w naszej galerii oraz tutaj.

Wśród owadów
Mimo zimowej pogody na lekcji biologii w klasie 6 zrobiło się kolorowo i wiosennie. Wszystko za sprawą modeli owadów wykonanych przez uczniów w celu utrwalenia wiadomości o tej grupie zwierząt. Oto efekty ich pracy.

Kochani! Dzięki Wam udało nam się przygotować kolejne „Paczki Dobroci”!
Wczoraj do „Domu im. Matki Weroniki” prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa trafiły trzy paczki wypełnione środkami higienicznymi i środkami czystości . Dziękujemy za tak duże zaangażowanie się w naszą akcję wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły!!

Modele komórek
Na lekcjach biologii uczniowie klasy 5 w praktyczny sposób zdobywali wiedzę dotyczącą komórkowej budowy organizmu. Z ogólnodostępnych materiałów wykonali piękne przestrzenne modele budowy komórek roślinnych, zwierzęcych, bakteryjnych i grzybowych. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami. Zapraszamy do galerii zdjęć.

14 grudnia 2023 r. odbył się VIII Turniej Historyczny IPN „Dziś Teleranka nie będzie…” Stan wojenny w Polsce – II edycja. W turnieju udział wzięło 15 drużyn między innymi z Lublina, Krzesimowa, Parczewa, Milejowa, Jastkowa, Bodaczowa i Zemborzyc Tereszyńskich. Nasza drużyna w składzie: Paulina Serenda, Gabriela Królik oraz Aleksander Bochniarz zajęła 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Zdjęcia z konkursu zobaczycie tutaj.

Sukces naszych dziewczyn!

W dniu 30 listopada 2023 r. w auli Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie „Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych im. Marianny Krasnodębskiej SPRAWIEDLIWI LUBELSZCZYZNY”. Projekt był zorganizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział IPN w Lublinie, Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Jana Pawła II w Lublinie. Głównym celem przedsięwzięcia było poszerzenie i upowszechnienie wiedzy o roli mieszkańców Lubelszczyzny w ratowaniu osób narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej.
Naszą szkołę w projekcie reprezentowały uczennice: Aleksandra Tworóg, Lena Stadnik, Paulina Serenda, Weronika Kubić, Gabriela Królik oraz Natalia Guć z klasy VIII które przygotowały dwa filmy, które powstały pod kierunkiem p. Ewy Małysz-Kubić i p. Magdaleny Kosmali.
Uczestniczki projektu oraz nasza szkoła została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz publikacją pt. „Marianna Krasnodębska. Niezłomna i sprawiedliwa” ufundowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Ponadto warto podkreślić, że uczennice Gabriela Królik, Lena Stadnik oraz Natalia Guć otrzymały tytuł laureata za przygotowanie filmu Gratulujemy! Zdjęcia w galerii.

Strona 1 z 72 1 2 3 4 > >>