dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Zdjęcia ze szkolnego spotkania wigilijnego zobaczycie w galerii, a występ szkolnego chóru tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
JASEŁKA W DPS

W czwartek 20 grudnia uczniowie naszej szkoły gościli z wizytą w DPS w Krzesimowie, dokąd udali się z „Jasełkami” przygotowanymi z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiona przez dzieci historia narodzin Jezusa przeplatana była pięknymi kolędami, tworzącymi niepowtarzalny klimat przedświątecznej radości i refleksji. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. A później było naprawdę wspaniale: prezenty i poczęstunek przygotowany przez pracowników DPS zaskoczył wszystkich. Dziękujemy pani Dyrektor Annie Wójcik i pracownikom DPS za tak miłe przyjęcie – nasze dzieci były zachwycone. Dziękujemy również pensjonariuszom za cierpliwość i głośne brawa. Wszystkiego najlepszego na święta!


Tekst: Z. Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ArashiCup

W sobotę, 08 grudnia, po wędrówce przez całą Polskę, stanęliśmy do rywalizacji na turnieju karate pt. ArashiCup, który odbywał się w Legnicy.
Nasz klub reprezentowali:
- Alicja Niewiadomska
- Kacper Tworóg
- Konrad Serenda.
Zawody zgromadziły 308 zawodników z 40 klubów z całej Polski. Poszczególne konkurencje były licznie obsadzone, więc tym bardziej cieszą uzyskane wyniki.
Medale zdobyli:
Konrad Serenda – kumite 12-13 lat -50 kg – III miejsce
Alicja Niewiadomska – kumite juniorek -53 kg – III miejsce
Trener Zbigniew Karski też dorzucił III miejsce w kata masters 48-55 lat
Kacper Tworóg, w prawdzie zajął IX miejsce, ale konkurencja była liczna, więc wynik jest do przyjęcia.
Szczególne wyrazy uznania i podziękowania należą się Kacprowi, za wydatną pomoc naszym zawodnikom. Gdzie trener nie mógł być, tam był Kacper, pełniąc funkcję coacha. Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników.


Tekst: Z. Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Tymbark Cup 2018/2019

W dniu 03 grudnia 2018 r. odbyły się eliminacje gminne Tymbark Cup. Drużyna z naszej szkoły zajęła wysokie, drugie miejsce, jednak na finał powiatowy pojadą inni, ponieważ awans uzyskuje tylko pierwsza drużyna z gminy. Mamy nadzieję na lepszy wynik w przyszłym roku, bo do zwycięskiej drużyny na poziomie gminnym zabrakło nam tylko 1 punktu. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyniku i dziękujemy za sportową walkę. Zdjęcia z eliminacji tu.Tekst: Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Finał Powiatowej Ligi Piłki Nożnej – 27.11.2018 – Świdnik

Po skończonej Powiatowej Lidze Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Powiatu Świdnickiego, reprezentacja Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, ostatecznie zajęła V miejsce. Niedosyt ogromny, bo z wcześniejszych wyników wnioskowaliśmy, że możemy walczyć o medal. Niestety, rywale okazali się skuteczniejsi w ataku, niż nasza drużyna. Tym razem ulegliśmy, ale to przecież dopiero początek naszych działań w Powiecie. Za rok znów powalczymy, a w sporcie, jak w życiu, wszystko jest możliwe. Zdjęcia w galerii.Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
VI BIESIADA TANECZNA DLA SENIORÓW

W czwartek 28 listopada w Remizie Strażackiej w Krzesimowie odbyła się VI BIESIADA TANECZNA DLA SENIORÓW. Organizatorem Biesiady było Stowarzyszenie „Pomocy szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krzesimowie. Zaproszenie na Biesiadę poza seniorami i sympatykami naszego stowarzyszenia przyjęła pani Magdalena Wójcik -Wójt Gminy Mełgiew oraz proboszcz parafii Mełgiew ks. kanonik Dariusz Moczulewski. Spotkanie rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Krzesimowie oraz zespół wokalno -muzyczny z ZS w Mełgwi pod kierunkiem pana Andrzeja Mędzelewskiego. Więcej przeczytacie w rozwinięciu.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
„SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, zaprosiła uczniów klas I-III szkół podstawowych do ogólnopolskiej akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Akcja ta miała za zadanie zainspirować dzieci do codziennego czytania książek. W ramach akcji, w każdej z klas odbywało się głośne czytanie „Gangu słodziaków”, a uczniowie indywidualnie wykonywali prace plastyczne i plastyczno - literackie na temat uroczych bohaterów książki. 28 listopada odbyło się podsumowanie etapu szkolnego konkursów, podczas którego słodziakami nagrodzono zwycięzców, a pięknymi książeczkami pozostałych uczestników konkursu.Organizatorem szkolnego etapu akcji i konkursów była Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Krzesimowie oraz Biblioteka Szkolna. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Zofia Talarek
Zdjęcia: Katarzyna Adamiak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Prof. Józefa Świdra w Cieszynie

W dniach 23-25.11.2018r. nasze uczennice wraz z dyrygentką Ewą Bieniek wzięły udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra w Cieszynie. Dziewczyny zaprezentowały 5 utworów. Międzynarodowe jury oceniło ich występ na 94 pkt. na 100 możliwych. Konkurując z 20 chórami w różnych kategoriach ostatecznie zwyciężyły w kategorii chórów młodzieżowych , uzyskały Złoty Dyplom oraz Nagrodę Specjalną za najciekawsze wykonanie utworu kompozytora związanego ze Śląskiem Cieszyńskim. W sobotę miały zaszczyt wystąpić w koncercie galowym z najlepszymi chórami konkursu. W czasie przed i po konkursie dziewczyny zwiedzały okolice Cieszyna . Odwiedziły Wisłę , obejrzały trening skoczków na skoczni im. Adama Małysza oraz obejrzały najpiękniejsze miejsca miasta Cieszyna. Gratulujemy!
Protokół jury
Koncert laureatów
Przesłuchania konkursowe


Tekst: E. Bieniek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
29.11.2018 „VI BIESIADA TANECZNA (NIE TYLKO) DLA SENIORÓW” W KRZESIMOWIE
Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krzesimowie zapraszają SENIORÓW z terenu Gminy Mełgiew oraz osoby w średnim wieku, które lubią dobrą zabawę w miłym towarzystwie na „VI BIESIADĘ TANECZNĄ (NIE TYLKO) DLA SENIORÓW", która odbędzie się 29 listopada (czwartek) 2018 r. w Remizie Strażackiej w Krzesimowie. Wstęp wolny. Poczęstunek zapewniają organizatorzy. Więcej na plakacie.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
„NOWA JAKOŚĆ W EDUKACJI”

Od listopada 2018 roku do czerwca 2019 roku w naszej szkole realizować będziemy projekt pn. „Nowa jakość w edukacji”. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia ogólnego poprzez organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, których celem będzie podniesienie kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych, a także poprzez doposażenie przedmiotowych pracowni szkolnych w sprzęt i pomoce niezbędne do realizacji zajęć. Projekt zakłada również podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli wszystkich przedmiotów w zakresie korzystania z nowoczesnych metod, technologii i sprzętu. W projekcie wezmą udział wszyscy uczniowie klas I-VIII, dla których przewidziano zajęcia wyrównawcze lub rozwijające z języka angielskiego, przyrody, matematyki, geografii oraz chemii.Projekt: „Nowa jakość w edukacji” realizowany jest przez Gminę Mełgiew w pięciu szkołach,w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ŚWIĘTO SZKOŁY


W piątek 9 listopada społeczność Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie wspólnie z zaproszonymi gośćmi uroczyście obchodziła Święto Szkoły. To niezwykle ważne dla nas wydarzenie uświetnili swą obecnością nasi drodzy Patroni – Jaworzniacy, ksiądz dziekan Dariusz Moczulewski, przewodniczący Rady Gminy Pan Janusz Oleszek, dyrektor DPS-Krzesimów Pani Anna Wójcik wraz z kierownikiem administracyjnym Panem Adamem Zakrzewskim, poczet sztandarowy Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego oraz mieszkańcy Krzesimowa. Więcej przeczytacie w rozwinięciu, zdjęcia w galerii.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 3 z 42 < 1 2 3 4 5 6 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 6643
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007