dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe 2019/2020
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
VII BIESIADA TANECZNA DLA SENIORÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

30 listopada 2019 roku w Remizie Strażackiej w Krzesimowie Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krzesimowie zorganizowali„VII BIESIADĘ TANECZNĄ DLA SENIORÓW i PRZYJACIÓŁ SZKOŁY”. Zaproszenie na BIESIADĘ, poza seniorami, sympatykami szkoły i naszego stowarzyszenia przyjęli nasi specjalni goście: pani Magdalena Wójcik - Wójt Gminy Mełgiew, pani Anna Dygulska - Sekretarz Gminy Mełgiew, proboszcz parafii Mełgiew ks. kanonik Dariusz Moczulewski oraz pan Janusz Oleszek - przewodniczący Rady Gminy Mełgiew. W spotkaniu uczestniczyli również nasi przyjaciele z Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie z panią dyrektor Anną Wójcik na czele.
Więcej przeczytacie w rozwinięciu, zdjęcia jak zwykle w galerii, a filmy z występu uczniów tu.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WARSZTATY ARCHITEKTURY SAKRALNEJ GMINY MEŁGIEW

" Znam zabytki naszej gminy" - to hasło warsztatów zabytkowej architektury sakralnej z wykorzystaniem klocków LEGO, które odbyły się w naszej szkole. Zajęcia przeprowadziła FUNDACJA NOWOCZESNY KONIN . Uczniowie klas: 0, I, II, III oraz oddział przedszkolny zbudowali z klocków LEGO budynek naszego kościoła oraz jego najbliższe otoczenie. Podczas zajęć panowała bardzo miła atmosfera nad, którą czuwał pan Mariusz Brzęcki. Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminę Mełgiew. Zdjęcia w galerii.


Tekst: K. Adamiak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

17.11.2019 r. uczennice naszej szkoły wraz z Chórem CANTO oraz chórami Programu Śpiewająca Polska koncertowały z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Lubelskiej pod batutą Dawida Jarząba. Koncert pod tytułem "Moniuszko inaczej śpiewany" był niedzielną propozycją familijną w tym wyjątkowym roku moniuszkowskim. Wielomiesięczna praca chórzystek oraz próby z dyrygentem dały wspaniały efekt. Filharmonia wypełniła się słuchaczami po balkony, wszystkie miejsca zostały wykupione. Muzyka Stanisława Moniuszki trafiła do serc słuchaczy czego wyraz dali owacjami na stojąco. Chór oczywiście przygotowała Ewa Bieniek a dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Zdjęcia w galerii.


Tekst: E. Bieniek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
Kolejne sukcesy naszych uczniów!

W Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mełgwi, nasz reprezentacja zajęła II miejsce, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.
Rozgrywki odbywały się w duchu fair play, a sam turniej, przy dużym zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów, przebiegał bardzo sprawnie.
Oczywiście, najwięcej emocji dostarczały te mecze, które musiały mieć dodatkowy set (tie-break), ale warto było to zobaczyć i przeżywać na żywo.
Zawodnikom Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie składamy ogromne gratulacje za uzyskane wyniki i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Szkoły. Skład drużyn w rozwinięciu, zdjęcia w galerii..


Tekst: Z. Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W II WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „BARWY JESIENI”

W dniu 12 listopada 2019 r. w Zarządzie Okręgu LOP w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Barwy jesieni”. Konkurs adresowany był do członków LOP - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z terenu województwa lubelskiego. W konkursie wzięło udział 174 uczestników. Na konkurs wpłynęło łącznie 348 zdjęć. Komisja Konkursowa nadesłane zdjęcia oceniała w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii I - dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych Maja Iwaniak zajęła II miejsce, a Iga Iwaniak - wyróżnienie.
W kategorii II dla uczniów klas VII-VIII Natalia Adamiak zdobyła II miejsce, natomiast Martyna Kotarska i Konrad Gadzała zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim serdecznie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Nagrodzone zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.


Tekst -Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

7 listopada 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się ósmy Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Mikołaj Stadnik zajął III miejsce w kategorii solista. Akompaniowali mu: Natalia Adamiak – gitara, Jakub Najda – cajon. W kategorii chóry na podium stanął chór Fili Cantare. Serdecznie gratulujemy!!! Zdjęcia z występów na stronie GOK oraz w galerii. Występ Mikołaja obejrzycie tu.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Jesienny Rajd Rowerowy po Roztoczu

W dniach 28 i 29 października 2019 r. grupa „twardzieli” wraz z opiekunami wyruszyła na turystyczne szlaki Roztocza. Nasza podróż zaczęła się w Krzesimowie, skąd rowerami, wyruszyliśmy na dworzec PKP w Podzamczu. Po dotarciu do Zamościa, nasz rajd zaczęliśmy od Rynku i obiadu, a następnie wyruszyliśmy do Szczebrzeszyna. Wieczorny spacer po Szczebrzeszynie i spotkanie z „chrząszczem” upłynęły nam, pomimo zmęczenia, w miłej i wesołej atmosferze.Nocleg mieliśmy zapewniony w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, skąd następnego dnia wyruszyliśmy do Zwierzyńca. Więcej o naszej wyprawie przeczytacie w rozwinięciu, zdjęcia w galerii.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, zapraszają serdecznie wszystkich miłośników piosenki biesiadnej, tańca i dobrej zabawy na kolejną już „BIESIADĘ TANECZNĄ DLA SENIORÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY” , która odbędzie się 30 listopada 2019 roku o godz. 17.00 w Remizie Strażackiej w Krzesimowie. Szczegóły na plakacie.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

KONKURS PLASTYCZNY „LEGENDY LUBELSKIE”

W dniu 31 października odbyło się podsumowanie szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Legendy lubelskie”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III, uczestnicy wycieczki do Lublina. Poznane podczas wycieczki najciekawsze zabytki Starego Miasta oraz lubelskie legendy uczniowie zilustrowali w swoich pracach plastycznych. Komisja konkursowa, doceniając włożony w prace wysiłek uczniów, pomysłowość i staranność wykonania postanowiła przyznać 10 nagród głównych oraz osiem wyróżnień. Nagrody laureatom konkursu wręczyła dyrektor szkoły pani Magdalena Mazurek -Ścirka. Za pomoc w organizacji wycieczki do Lublina oraz konkursu plastycznego dziękujemy pani Annie Płonce oraz pani Katarzynie Adamiak - wychowawczyniom klas I i III. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna oraz Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie, realizujące zadanie publiczne pt. „Wspomaganie zadań biblioteki szkolnej w rozwijaniu edukacji czytelniczej i kulturalnej najmłodszych mieszkańców Gminy Mełgiew”, dofinansowane z budżetu Gminy Mełgiew. Zdjęcia z podsumowania konkursu oraz galeria prac tutaj.


Tekst: Zofia Talarek
Zdjęcia: Katarzyna Adamiak

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Puchar Polski w Karate Olimpijskim 26.10.2019 Legnica

26 października 2019 r. w Legnicy odbył się Puchar Polski w Karate Olimpijskim w strukturach Polskiego Związku Karate, którego organizatorem był Klub Karate Shotokan TORA z Legnicy. Nasi zawodnicy mogli wziąć w nim udział dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Świdniku.
Miejsca medalowe zdobyli:
- Emilia Serenda - III miejsce kumite dziewcząt 10-11 lat -40 kg,
- Kacper Tworóg - III miejsce kumite kadetów + 70 kg.
W zawodach wziął również Konrad Serenda, ale tym razem tuż poza strefą medalową. W Pucharze wzięło udział 264 zawodników z 23 klubów.
Wielkie gratulacje!!!
Wnioski wyciągnięte i omówione.
Wracamy do pracy!!! :-)
Os!Tekst: Z. Karski

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

PIŁKA NOŻNA
W dniu 22 października 2019 r. (wtorek) w m. Świdnik rozegrany został turniej Piłki Nożnej w ramach Powiatowej Ligi Piłki Nożnej Ludowych Zespołów Sportowych.
Po zaciętej rywalizacji drużyna dziewczątreprezentująca naszą Szkołę ostatecznie została sklasyfikowana na III miejscu, natomiast chłopcy zajęli II miejsce.
Fundatorem nagród było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, które reprezentował Pan Prezes Henryk Karaś, całość rozgrywek podsumował Pan Konrad Dolecki, a nagrody wręczał Starosta Powiatu Świdnickiego Pan Łukasz Reszka.
Nad całością rozgrywek pieczę sprawował wice prezes PZ LZS Pan Jerzy Misztal.
Organizatorom dziękujemy, a zawodnikom gratulujemy! Skład drużyn w rozwinięciu, a zdjęcia w galerii.
Opiekun: Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 2 z 47 < 1 2 3 4 5 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 7116
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007