Serdecznie dziękujemy Pani Wójt Magdalena Wójcik za umożliwienie przeprowadzenia kiermaszu świątecznego w budynku Urzędu Gminy Mełgiew, oraz wszystkim za okazane wsparcie🙂 Więcej zdjęć z kiermaszu tutaj.

W listopadzie 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzesimowie brali udział w szkolnym projekcie edukacyjnym „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Celem jego było doskonalenie techniki rachunkowej, rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, wdrażanie do zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Nauczyciele matematyki -Agnieszka Brzozowiec oraz Izabella Duda zwracały uwagę na to, jak ważna jest w codziennym życiu znajomość tabliczki mnożenia. Każdy uczeń klasy 4-8 musiał się zmierzyć przykładami tabliczki mnożenia. Dzieci przygotowywały także plakaty z tej okazji. Rekordziści potrzebowali zaledwie 2 min. czasu, aby bezbłędnie wykonać przykłady z tabliczki mnożenia. Kto został mistrzem przeczytacie w rozwinięciu, zdjęcia obejrzycie tutaj.

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Lubelskie Barwy Jesieni”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Lubelskie Barwy Jesieni” zorganizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie. Prace zgłoszone na konkurs ocenione zostały przez profesjonalne jury, w wyniku czego wyłoniono zdobywców nagród oraz wyróżnień. Z naszej placówki wyróżnienie otrzymała Maja Piłat z klasy VI.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasz szkoła już kolejny raz uczestniczyła w edycja akcji „Szkoła pamięta”. Celem jej jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.
Przedsięwzięcie jest realizowane już od pięciu lat w ostatnich dniach października, czyli w czasie w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich oraz tych, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Nawiązuje tym samym do polskiej tradycji świąt zadusznych. Jakie działania podjęli nasi uczniowie w tym roku przeczytacie w rozwinięciu.

Klasy 4 i 5 tak bardzo lubią swoją szkołę, że postanowiły spędzić w niej piątkową noc. Oprócz wspólnych zabaw integracyjnych czekały na nich nie lada wyzwania w bibliotece. W ramach akcji Noc Bibliotek rozwiązywali zadania na podstawie książki "Harry Potter i kamień filozoficzny". W sobotni ranek wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Zdjęcia w galerii.

W minioną środę czyli 11 października 2023 r uczniowie klasy VIII pod opieką pani Ewy Małysz-Kubić wyjechali do Nasutowa gdzie mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowej podróży w czasie do XIX-wiecznej Polski- czasów walki o naszą niepodległość. W ramach projektu przygotowanego przez Towarzystwo Edukacji Patriotycznej uczniowie zobaczyli sceny z życia bohaterów Powstania Styczniowego, zwiedzili obozowisko powstańcze, oraz obejrzeli inscenizację potyczki powstańczej. Wysłuchali Koncertu Pieśni Patriotycznych "Styczniowe Odrodzenie" w wykonaniu Norberta Smoły Smolińskiego. Po koncercie nasi uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek.

Klasa 5 wraz z uczniami z SP w Jackowie zwiedziła dziś w Zamościu Podziemną Trasę Turystyczną w Bastionie VII Twierdzy Zamość. Wędrówka po zamojskim rynku zakończył się ciekawą grą miejską. Wycieczka zakończyła się spacerem Stawy Echo. Zdjęcia w galerii.

W październiku pierwszoklasiści przeżywają niezwykłą uroczystość, jaką jest ślubowanie i pasowanie na ucznia.
W naszej szkole 4 października 2023r. przy udziale Dyrekcji Szkoły, zaproszonych Gości - Sekretarz Gminy Mełgiew Pani Anny Dygulskiej, Kierownika USC Gminy Mełgiew Pani Edyty Śledź, Rodziców, Nauczycieli, Uczniów, Przedszkolaków - uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni w poczet społeczności szkolnej. Stałymi elementami tej uroczystości są: odśpiewanie hymnu, wystąpienie Dyrektora Szkoły, złożenie uroczystego ślubowania na sztandar, pasowanie pierwszoklasistów na uczniów, prezentacja artystyczna (recytacja wierszy, śpiewanie piosenek). Dla upamiętnienia tej uroczystości wręczono uczniom dyplomy i upominki.
Po oficjalnej części uroczystości, dzieci wraz z rodzicami i wychowawcą udali się do swojej sali lekcyjnej, na przygotowany przez rodziców poczęstunek. Zdjęcia w galerii

.

Sprzątanie Świata 2023

W dniach 19 – 21 września nasza szkoła brała udział w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. Temat tegorocznej edycji to: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Nie inaczej było u nas. Najmłodsi uczniowie porządkowali teren przyszkolny, a starsi sprzątali pobocza jezdni i Lasek Pruszkowski. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegała szybko i sprawnie. Z roku na rok zauważamy, że śmieci jest coraz mniej, co świadczy o tym, że wspólnymi siłami można dokonać pozytywnych zmian.

13 września uczniowie klasy VIII naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Kosmali i pani Ewy Małysz-Kubić uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Państwowego Muzeum na Majdanku.
Podczas kilkugodzinnego pobytu w KL Lublin uczniowie przeszli szlakiem więźniów, poznali historię obozu, który funkcjonował od października 1941 r. do lipca 1944 r.
Po zakończeniu wizyty na terenie obozu uczniowie odwiedzili miejsce masowych mordów w lesie w Krępcu, gdzie oddali hołd złożonym tam prochom ofiar zbrodni hitlerowskich poprzez zapalenie zniczy i wspólną modlitwę.
Wizyty w takich miejscach są dla uczniów trudną lekcją historii, która wywołuje ogromne emocje i skłoniła do refleksji nad losem pomordowanych.

UWAGA! NOWY NUMER TELEFONU DO ODWOŁANIA OBIADU: 509165119

Strona 2 z 72 < 1 2 3 4 5 > >>