dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
WIELKA WYGRANA !!!

30 maja 2019 r., w m. Bystrzejowice, na obiektach sportowych Zespołu Szkół,rozegrany został turniej Piłki Nożnej w ramach 8 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt i Chłopców – Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna.
Naszą Szkołę reprezentowały 2 drużyny: dziewczęta i chłopcy z roczników 2006 i młodsi.
Po niezwykle pasjonujących pojedynkach nasze zawodniczki zajęły II miejsce, natomiast chłopcy I miejsce!!!
Wyjątkowe zaangażowanie grających, waleczność i determinacja, dały niesamowite emocje podczas meczów.
Dziewczyny spisały się na MEDAL! …na Srebrny medal!
Chłopcy?
Ci, postanowili bawić się emocjami swoimi i opiekuna, do ostatnich sekund ostatniego meczu!
Decydujący gol padł kilkanaście sekund przed gwizdkiem kończącym Turniej!
Wynik?
JEDZIEMY NA FINAŁ WOJEWÓDZKI!!!

Zdjęcia w galerii, skład reprezentacji w rozwinięciu.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

W piątek 31 maja odbył się w Lublinie XIV Wojewódzki Konkurs Chórów Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019. Chór CANTO z udziałem naszych uczennic z dyr. Ewą Bieniek zdobył ZŁOTO. Obowiązkowym utworem na tym konkursie był utwór Stanisława Moniuszki . Związane jest to z 200-tną rocznicą urodzin tego wybitnego kompozytora. Chór wykonał piękną pieśń " Postój piękna gołąbeczko" i w ten sposób zaczął świętowanie "roku moniuszkowskiego". Można go posłuchać klikając w link poniżej. Gratulujemy dyrygentce i chórzystkom świetnych rezultatów w pierwszym w tym roku konkursie.
Link - https://www.youtube.com/watch?v=HfW34vmsyRY

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
DWA SKRZATY- DWA ŚWIATY


29 maja uczniowie klas: „0”, I, II pojechały do Milejowa gdzie w Domu Kultury odbył się spektakl w wykonaniu teatru Kameleon. Uczniowie poznali historię sympatycznego skrzata, z której dowiedzieli się jak ważna w życiu jest tolerancja i że z nikogo nie należy się wyśmiewać. Serdeczne podziękowania składamy naszej Pani Wójt Magdalenie Wójcik ponieważ to dzięki jej uprzejmości mogliśmy oglądać ten spektakl. Pani Wójt zasponsorowała nam transport oraz bilety. Dziękujemy!

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
BEZPIECZNA SZKOŁA

Drodzy rodzice, prosimy o zapoznanie się z dokumentem „BEZPIECZNA SZKOŁA. ZAGROŻENIA I ZALECANE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA FIZYCZNEGO I CYFROWEGO UCZNIÓW”, który znajduje się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE oraz na stronie https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/tematy/reagujemy-w-sytuacjach-nadzwyczajnych/dzialania/. Dokument zawiera zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dzień Europy

10 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Uroczystość rozpoczął chór Odą do radości. Następnie wysłuchaliśmy i obejrzeli prezentację o historii Unii Europejskiej oraz o Wiliamie Szekspirze. Słynny cytat z monologu Hamleta został wygłoszony w ośmiu językach. Ciekawe były fragmenty znanych polskich utworów dla dzieci i ich przekłady na język angielski. Prezentowane były: Pan kotek, Lokomotywa, Kaczka Dziwaczka, Okulary i Spóźniony słowik. Furorę wśród publiczności wywołała recytacja dwujęzycznej poezji miłosnej w wykonaniu Kingi i Mateusza.
Piosenka Europo witaj nam otworzyła konkurs wiedzy o Europie. Trzy zespoły brały udział w zmaganiach, odpowiadając na serię wylosowanych pytań. Na zakończenie uczniowie odczytali wiersze o tematyce europejskiej własnego autorstwa.


M. Podobińska-Sternik
M. Maliszewska

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYCIECZKA DO FARMY ILUZJI

Dnia 22 maja uczniowie klas : 0, I, II, III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” to miejsce pełne magii gdzie nic nie jest takie jak nam się wydaje. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Latającej Chaty gdzie magia i czary zaskakiwały nas na każdym kroku. Zwiedziliśmy także krainę olbrzyma, w której poczuliśmy się jak krasnoludki. Musieliśmy się nieźle natrudzić, aby przejść przez sale luster. Każdy z nas mógł zobaczyć swoje odbicie w magicznym zwierciadle oraz spróbować schwytać hologram. Chwila grozy zaskoczyła nas w kopali gdzie spotkaliśmy sympatycznego ducha, który opowiedział nam historię tego miejsca. Wspaniałe karuzele, pociągi oraz niezwykłe place zabaw wyposażone w parki linowe, labirynty oraz wodne przeprawy to tylko część atrakcji, którymi zaprasza to niezwykłe miejsce. Wycieczka do Farmy Iluzji dostarczyła nam masę niesamowitych wrażeń i na długo zapadnie w naszej pamięci. Zdjęcia w galerii.


Tekst: K. Adamiak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Karate 11.05.2019

11 maja 2019 r. (sobota) odbył się turniej karate - Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Karate, którego organizatorem był Łódzki Klub Karate Shotokan. „Ekipę" z naszej Szkoły stanowiły 4 osoby (2 zawodniczki i 2 zawodników). Zawody odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, a co najważniejsze, w duchu "fair play". Były zwycięstwa, były porażki, śmiech i łzy, radość i złość, spełnione i zawiedzione ambicje... Najważniejsze, że są wnioski i plany! Jestem z Was dumny! Zdjęcia obejrzycie w galerii.
Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Gminy Mełgiew.
Nasze zdobycze:
Emilia Serenda - I miejsce kata ind. dziewcząt 10-11 lat,
Klaudia Baran - III miejsce kata ind. dziewcząt 10-11 lat oraz
III miejsce kumite ind. dziewcząt 10-11 lat (-40 kg),
Kacper Tworóg - I miejsce - kata ind. kadetów 14-15 lat oraz
II miejsce kumite ind. kadetów
Konrad Serenda - II miejsce kata ind. kadetów 14-15 lat oraz
III miejsce kumite ind. kadetów 14-15 lat (-63 kg).Gratuluję!
trener
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI Z OPERONEM

9 maja 2019r w czwartek uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji z Operonem. Tegoroczny sprawdzian składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego, matematyki oraz z części dodatkowej – przyrody. Na rozwiązanie każdego testu z części podstawowej uczniowie mieli po 45 minut. Test z przyrody trwał 20 minut. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń mógł uzyskać 48 pkt. ( 20 pkt. z języka polskiego, 20 pkt. z matematyki oraz 8 pkt. z przyrody). Po zakończeniu sprawdzianu uczniowie wysłuchali Bajki Bratka- „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”. Życzymy uczniom jak najlepszych wyników. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Sowińska
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Gminny turniej piłki siatkowej

W dniu dzisiejszym odbył się Gminny turniej piłki siatkowej w hali sportowej Zespołu Szkół w Mełgwi. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Mełgwi, a koordynatorem Pan Wojciech Iwaniuk. Na turniej zgłosiło się 5 szkół z terenu naszej Gminy: SP Podzamcze, SP Jacków, SP Krępiec, SP Mełgiew, SP Krzesimów. Każda szkoła wystawiła po 2 drużyny (mix). Rozgrywki odbywały się na dwóch boiskach. Mecze były bardzo wyrównane, zacięte, ale co ważne, w duchu fair play. Kontuzji nie było, za to było bardzo dużo braw po udanych akcjach. Szkoła Podstawowa im. Jaworzniaków w Krzesimowie zajęła I miejsce, nie przegrywając żadnego meczu!!! Zdjęcia w galerii.
Reprezentację Szkoły tworzyli:
- drużyna I: Sylwia Czarnota, Kacper Tworóg, Mateusz Kozak, Adam Hajkowski, Wojciech Bondarczuk oraz Mateusz Jarosz;
- drużyna II: Klaudia Sierota, Krzysztof Zając, Dominik Bielak, Jakub Seweryński, Radosław Borowiec oraz Dominik Stadnik.


Drużyny przygotował
Zbigniew Karski
WIELKIE BRAWA I GRATULACJE ZA UZYSKANY WYNIK!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

30 kwietnia po raz piąty mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas V ze szkół gminy Mełgiew na Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym, którego celem od lat jest propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o kulturze świata antycznego, popularyzacja mitów greckich oraz integracja młodzieży przejawiającej zainteresowania humanistyczne. Uczestnicy zmierzyli się z pisemnym testem znajomości „Mitologii”, a także odpowiedzieli ustnie na 3 wylosowane pytania. Po ciężkich zmaganiach laureatami zostali:


I miejsce:
• Alicja Banach (SP Mełgiew)
II miejsce:
• Julia Dziurawiec (SP Dominów)
• Stachowiak Marcin (SP Jacków)
III miejsce:
• Julia Szymczak (SP Dominów)
• Paulina Tworóg (SP Krzesimów)
• Bartosz Załoga (SP Mełgiew)

Serdecznie gratulujemy młodym miłośnikom mitologii i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy też nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
Tekst: W. Szczęśniak

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
UROCZYSTE PODSUMOWANIE VI POWIATOWEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO POD HASŁEM „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”

W dniu 30 kwietnia 2019 roku, po Przeglądzie Piosenki Ekologicznej, odbyło się podsumowanie VI Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem "Przyroda wokół nas". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Krzesimowie, Odział Powiatowy LOP w Świdniku z siedzibą w Krzesimowie oraz Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie. Adresatem konkursu były dzieci z przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Powiatu Świdnickiego. Na konkurs zgłoszono 174 prace plastyczne oraz 114 zdjęć wykonanych łącznie przez 231 uczniów z 15 placówek oświatowych z terenu Powiatu Świdnickiego. Wiecej w rozwinięciu...

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 2 z 43 < 1 2 3 4 5 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 6819
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007