dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe 2019/2020
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

„SPRZĄTANIE ŚWIATA” – to międzynarodowa akcja odbywająca się w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Hasło tegorocznej edycji „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY" ma nas zachęcić do propagowania nieśmiecenia i ograniczenia produkcji odpadów. Jako pierwsi z naszej szkoły do SPRZĄTANIA ŚWIATA przystąpili uczniowie klasy V i VI, którzy ze swoimi opiekunami sprzątali Lasek Pruszkowski, teren wokół sklepu „GROSZEK” oraz rowy przydrożne. Jak sprzątali możesz zobaczyć tutaj.


Tekst i zdjęcia: Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Drugiego września 2019 rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po dwóch miesiącach beztroskiego odpoczynku z nowymi siłami przystąpiliśmy do kolejnych wyzwań. Naszym uczniom życzymy wytrwałości w realizacji wymarzonych celów.Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

19 czerwca po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek i powitaliśmy wakacje. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, podczas której dziękowaliśmy za minione dziesięć miesięcy nauki. Następnie już w budynku szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi złożonemu z uczniów klasy VII. Chwilę później ósmoklasiści złożyli ślubowanie absolwenta, po którym Pani Dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyła świadectwa z wyróżnieniem tym uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Naszą uroczystość zaszczyciła swą obecnością Pani Magdalena Wójcik - Wójt Gminy Mełgiew, która wręczyła ufundowaną przez siebie nagrodę dla najlepszego ucznia. Otrzymała ją Sylwia Czarnota a klasy VIII. Następnie Pani Dyrektor podziękowała absolwentkom za aktywna pracę w Radzie Samorządu Uczniowskiego. Nie zapomnieliśmy też o rodzicach, bez których wsparcia i zaangażowania funkcjonowanie szkoły byłoby dużo trudniejsze.

Po części oficjalnej nastąpiło pożegnanie ósmoklasistów. Najpierw mieliśmy okazję zobaczyć film dokumentujący szkolne (i nie tylko) perypetie uczniów, a potem scenki z lekcji. Ostatnim akcentem było pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy VII. Następnie już w klasach zostały wręczone pozostałe świadectwa, po czym rozpoczęliśmy upragnione wakacje.

Wszystkim uczniom życzymy, by był to radosny, beztroski, a przede wszystkim bezpieczny czas, natomiast absolwentom, aby zostali przyjęci do swych wymarzonych szkół. Powodzenia!Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Spotkania z byłymi więźniami obozu na Majdanku, prezentacja niepublikowanych dotąd dokumentów czy przejście po terenie byłego obozu śladem wspomnień obozowych – to wydarzenia, jakie Państwowe Muzeum na Majdanku przygotowało w związku z Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
Obchody rozpoczęły się w piątek, 14 czerwca, od projekcji filmu pt. „Wyszedłem z Majdanka... Majdanek nie wyszedł ze mnie”, złożonego z fragmentów archiwalnych relacji dotyczących poobozowej traumy u byłych więźniów.
Następnie głos zabrali ocaleni, przedstawiciele Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Zdzisław Badio, Janina Mielniczuk oraz Józef Psiuk. Licznie zgromadzeni lublinianie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie wysłuchali niezwykłych wspomnień obozowych i poznali koleje losu rozmówców Łukasza Mrozika. Dzięki temu młodzież mogła dowiedzieć się, z jakimi decyzjami zmagali się ludzie postawieni w sytuacjach ekstremalnych. Na koniec spotkania był czas na zadawanie pytań. Następnie wszyscy zebrani przeszli pod Pomnik Walki i Męczeństwa, aby złożyć hołd pomordowanym.
Po oficjalnej części prezes lubelskiego oddziału Polskiego Związku Byłych Więźniów Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych pan Zdzisław Badio były więzień KL Majdanek, zaprosił naszych uczniów na indywidualne spotkanie , na którym opowiedział o swoich osobistych przeżyciach z pobytu w tym piekle na ziemi. To spotkanie na długo zostanie w pamięci naszych uczniów jako niezapomniana lekcja historii...Tekst: E. Małysz - Kubić
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Sukces Kacpra i Mateusza

28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mełgwi odbył się turniej wiedzy historycznej, do którego przystąpiło osiemnaścioro uczniów z klas 6-8, z terenu gminy Mełgiew. Głównym celem imprezy było upamiętnienie bohaterstwa żołnierzy kampanii wrześniowej.
W pierwszej części turnieju uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy. W drugiej części, uczestnicy mogli sprawdzić się w grze historycznej. Każdy z punktów poświęcony był innemu zagadnieniu związanemu z historią września 1939. Młodzi pasjonaci historii mieli możliwość pracy z eksponatami muzealnymi, zdjęciami z epoki czy elementami umundurowania żołnierzy formacji polskich jak i niemieckich.
Miłą niespodzianką dla uczestników była wizyta szczególnego gościa - Pani Katarzyny Syski z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, która wygłosiła wykład na temat „Kampanii wrześniowej 1939”. Drugie miejsce zajęli Kacper Tworóg i Mateusz Kozak. Serdecznie gratulujemy!!!!Tekst: E. Małysz - Kubić
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Konkurs poświęcony kobietom wyklętym z Lubelszczyzny.

13 marca 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu historycznego poświęconego kobietom wyklętym z Lubelszczyzny. Zadaniem konkursowym było dodanie krótkiego opisu do wcześniej otrzymanych fotografii kobiet wyklętych pochodzących z Lubelszczyzny bez posiadania ich imion i nazwisk, więc uczestnicy musieli odszukać je sami z różnych źródeł. Na konkurs łącznie wpłynęło 26 prac. Nagrody były bardzo zachęcające a były to:


• Dysk Pamięci
• PowerBank
• Pendrive

Laureatkami konkursu poświęconemu kobietom wyklętym z Lubelszczyzny zostały:
• Kinga Wójcik, kl VII
• Aleksandra Chyćko, kl VII
• Natalia Adamiak, kl VII
Konkurs zorganizowała pani Ewa Małysz- Kubić

Tekst: Natalia Adamiak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

1 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się gra terenowa dla klas VI i VII zorganizowana z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”. Pierwszym zadaniem uczestników było stworzenie przez drużyny swoich biało-czerwonych opasek na rękę. O godzinie 17:00 rozpoczęła się zabawa! Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o Żołnierzach Wyklętych na przeróżnych stanowiskach, obsługiwanych przez uczniów klas VII i VIII. Po skończonym konkursie przyszła pora na jeszcze jedno zadanie, a mianowicie, szukanie zdjęć Żołnierzy Wyklętych w ciemnym pokoju, za pomocą latarek. Następnie, gdy sędziowie podliczali punkty, uczniowie mieli chwilę na odpoczynek. Po krótkiej przerwie zostały ogłoszone wyniki:
I miejsce zajęli: Kacper Tworóg i Filip Budzyński
II miejsce zajęli: Szymon Grabowski i Patryk Bartosiewicz
III miejsce zajęli:Natalia Gadzała i Mateusz Kozak
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy opiekunom: panu Andrzejowi Mędzelewskiemu i pani Ewie Małysz-Kubić. Zdjęcia obejrzycie tutaj.Tekst: E.Małysz-Kubić.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYCIECZKA SZKOLNA PO ZIEMI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Wycieczki szkolne są jednym z najmilszych momentów w życiu każdego ucznia, do których przez wiele lat powraca się wspomnieniami. Takie miłe wspomnienia zachowają na pewno uczestnicy tegorocznej wycieczki szkolnej, która odbyła się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. Głównym celem wycieczki, oczywiście poza rekreacją i wypoczynkiem, było poznanie najciekawszych miejsc położonych na Ziemi Świętokrzyskiej oraz uroków przyrodniczych i krajobrazowych Świętokrzyskiego Parku Narodowego.Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Opatowa, gdzie zwiedziliśmy opatowskie podziemia, składające się z systemu połączonych ze sobą dawnych piwnic i składów kupieckich, ciągnących się pod kamienicami i Rynkiem Starego Miasta. Więcej przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia obejrzycie tutaj.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
IX WIOSENNE SPOTKANIA EKOLOGICZNE - KRZESIMÓW 2019

W słoneczny czwartek - 6 czerwca 2019 r. na terenie DPS w Krzesimowie odbyły się IX Wiosenne Spotkania Ekologiczne. W imprezie udział wzięło około 160 osób, w tym uczniowie klas V-VIII reprezentujący wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Mełgiew, gimnazjaliści z ZS w Mełgwi, pracownicy i pensjonariusze DPS w Krzesimowie, strażacy z OSP w Trzeszkowicach, a także rodzice i nauczyciele. Spotkanie rozpoczęła gra terenowa pod hasłem „ZAGRAJMY W ZIELONE. PRZYRODĘ ZNAM, PODZIWIAM, CHRONIĘ”, podczas której uczniowie, startując w zespołach 4,5 osobowych, na 20 punktach kontrolnych, rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu przyrody, ekologii, terenoznawstwa, sprawdzali swoje umiejętności plastyczne i literackie, swoją wiedzę z zakresu ppoż. oraz udzielania pierwszej pomocy, a także swoją sprawność fizyczną i spostrzegawczość. Więcej przeczytacie w rozwinięciu, a zdjęcia obejrzycie w galerii.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
„Mała Piłkarska Kadra Czeka”

07 czerwca 2019 r. był Wielkim Dniem dla naszej Szkoły. W tym dniu odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI Piłki Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” chłopców w m. Wierzbica, którego rozpoczęcie ogłosiła Pani Wójt Gminy Wierzbica - Zdzisława Bożena Deniszczuk
Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Lublinie wraz z organizatorem i gospodarzem Turnieju GKS „Ogniwo” Wierzbica przeprowadziło rozgrywki na wzorowo przygotowanym obiekcie.
Zacięta rywalizacja i emocje, towarzyszyły zawodnikom przez cały czas rozgrywek.
Jako drużyna naszej Szkoły, cieszyliśmy się bardzo na ten wyjazd, bo przecież jako beniaminek, na takim szczeblu rozgrywek, byliśmy po raz pierwszy, więc sam awans był wyróżnieniem i nagrodą.
Chłopcy nie zawiedli i po bardzo wyrównanych meczach zdobyli III miejsce!
III miejsce w województwie dla chłopców z rocznika 2006 i młodsi ze
Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie!

Co więcej pisać?!


Brawo chłopaki!!!

Więcej w rozwinięciu, zdjęcia w galerii.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
VIII Gminne Zawody w Pływaniu

31 maja 2019 r. w Mełgwi odbyły się VIII Gminne Zawody w Pływaniu, na których naszą Szkołę reprezentowało 23 uczniów: Dominik Stadnik, Filip Budzyński, Bartłomiej Kubić, Szymon Grabowski, Patryk Bartosiewicz, Konrad Gadzała, Paulina Serenda, Lena Stadnik, Weronika Kubić, Gabriela Królik, Dominika Wawszczak, Paulina Dzwonkowska, Małgorzata Gruszka, Jakub Najda, Kacper Śledź. Iga Iwaniak, Paulina Tworóg, Mikołaj Stadnik, Kacper Piłat, Oskar Olejnik, Emilia Serenda, Mateusz Kozak, Piotr Matys.
W swoich kategoriach wyniki medalowe uzyskali:
- Paulina Dzwonkowska: 1 miejsce kraul i 1 miejsce styl grzbietowy
- Jakub Najda: 2 miejsce kraul i 3 miejsce styl grzbietowy
- Małgorzata Gruszka: 2 miejsce kraul i 2 miejsce styl grzbietowy
- Kacper Śledź: 3 miejsce styl grzbietowy
- Dominika Wawszczak: 1 miejsce kraul i 3 miejsce styl grzbietowy.
1 miejsce (złoto!) w sztafecie wywalczyli: Bartłomiej Kubić, Mateusz Kozak, Dominik Stadnik oraz Filip Budzyński.

Wszystkich zawodników przygotowywał Pan Wojciech Iwaniuk.


Tekst: Z. Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 2 z 45 < 1 2 3 4 5 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 6995
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007