Szanowni Państwo
Informujemy, że trwa rekrutacja do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024. Dokumenty do pobrania tutaj lub w sekretariacie szkoły.

Druga zasada dynamiki Newtona wg zespołu klasy 7 w składzie Weronika Kubić, Paulina Serenada, Natalia Guć.

Wśród owadów

Na lekcjach biologii uczniowie klasy VI poznawali najliczniejszą grupę stawonogów, czyli owady. Wiele z nich występuje w naszym najbliższym otoczeniu. Są to między innymi mrówki, muchy, pszczoły i motyle. W celu utrwalenia wiadomości szóstoklasiści wykonali modele wybranych owadów z widocznym zaznaczeniem charakterystycznych cech morfologicznych. Spisali się na medal. Powstały niezwykle prace ukazujące różnorodność tej grupy zwierząt. Zapraszamy do galerii.

Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia”.
W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.
Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.
Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 6 do 10 marca 2023 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.
Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
1) 500 303 388
2) 509 731 851
3) 668 356 436
4) 881 238 455
5) 605 635 605
Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2023/2024 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php.

Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz w naszej szkole

Dzięki zakupowi Wirtualnego Laboratorium Empiriusz uczniowie klas siódmych i ósmych na lekcjach chemii przenoszą się do prawdziwych lekcji przyszłości. Uczeń "operator" korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Porusza się po realistycznie wyglądającej pracowni chemicznej, sięga po odczynniki i szkło laboratoryjne. Pozostali uczniowie obserwują przebieg doświadczenia na monitorze interaktywnym, wyciągają wnioski, a na koniec wspólnie rozwiązują test podsumowujący. Taka lekcja chemii to przyjemność! Zobaczcie w galerii.

Gratulacje!!!
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy na szczeblu regionalnym XXXVI edycji konkursu pod hasłem „Mój Las” organizowanym przez Zarządy Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie.
Dzwonkowska Iga - II miejsce w kategorii I „Moja wycieczka do lasu”
Bielak Nikodem - III miejsce w kategorii I „Moja wycieczka do lasu”
Najda Maja – wyróżnienie w kategorii I „Moja wycieczka do lasu”
Piłat Maja - II miejsce w kategorii „Leśna spiżarnia- jak z niej korzystać?”

Książki mają wielką moc ... Przyciągają, inspirują, otwierają możliwość podróży do światów niezwykłych i niemożliwych do poznania. W walentynki w bibliotece można było wypożyczyć książki "w odcieniach miłości". Ponadto do książek dołączone były okolicznościowe zakładki.

W dniu 9 lutego 2023r w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Mełgiew odbyło uroczyste posumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego - Rysunek Powstańca -, którego współorganizatorami były: Szkoła Podstawowa im. „Jaworzniaków” w Krzesimowie i Gminna Biblioteka w Mełgwi. Konkursu odbył się pod honorowym patronatem Starosty Świdnickiego. Nagrody uczestnikom konkursów wręczali: Pani Magdalena Wójcik - Wójt Gminy Mełgiew wraz z Panem Franciszkiem Mrozem - Radnym Rady Powiatu Świdnickiego. Wyniki konkursu plastycznego znajdziecie w rozwinięciu, a zdjęcia z wręczenia nagród w galerii.

Żywa lekcja archeologii

Jest już tradycją, że w naszej szkole odbywają się często „żywe lekcje historii”, których celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat minionych czasów.
Tym razem odwiedziła nas grupa rekonstrukcyjna zajmująca się archeologią.
Zaprezentowali oni program opowiadający o rożnych aspektach życia codziennego naszych przodków w czasach prehistorycznych.
Archeologia jest dla dzieci wspaniałą możliwością odkrywania jak niesamowity był świat przeszłości. Jest to też szansa na zdobycie nowych umiejętności, poznanie dawnych rzemiosł, a dodatkowo wprowadzeniem ich w świat nauki. Zdjęcia w galerii.

1863 - Pamiętamy

Powstanie Styczniowe, którego 160-tą rocznicę obchodziliśmy wczoraj to niezwykle ważne wydarzenie w historii naszej Ojczyzny. Był to największy zryw narodowy, na który złożyło się ponad 1200 bitew i potyczek. Wzięło w nich udział ponad 200 tysięcy powstańców, skupionych w licznych oddziałach. Było też najdłużej trwającym polskim powstaniem, które mimo tego, że w wyniku działań zbrojnych, represji i zsyłek pochłonęło wiele ludzkich istnień, stało się symbolem walki o wolność i niepodległość polskiego narodu. Dlatego w tym szczególnym dniu nasi uczniowie w ramach projektu "1863 Pamiętamy" oddali cześć naszym przodkom zapalając znicze na mogiłach powstańców styczniowych.

Fotorelacja z udziału naszych uczniów w II POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDUJEMY MAŁEMU" jak zwykle w galerii.