dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Kontakt
Kadra
Plan uroczystości szkolnych
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Realizowane projekty
Program „Owoce i warzywa w szkole”
Program „Mleko w szkole”
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Już po raz 11. Gimnazjum nr 3 w Świdniku organizowało konkurs adresowany do uczniów klas VI - miłośników zwierząt. Nasi uczniowie wzięli udział w kategorii literackiej i fotograficznej. Miło nam poinformować, że Maja Matys zajęła II miejsce wśród autorów utworów poetyckich. Serdecznie gratulujemy!!!


Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

W dniu 15 maja w Punkcie edukacji leśnej „Dąbrowa”nad Zalewem Zemborzyckim odbyło się podsumowanie XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu LOP w Lublinie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach tematycznych. Uczniowie naszej szkoły, startując w swoich kategoriach wiekowych, wywalczyli trzy główne miejsca oraz trzy wyróżnienia. W konkursie plastycznym dla dzieci z grup przedszkolnych i klas „0” pod hasłem „Niezapominajki są to kwiatki z bajki” II miejsce zdobyła Martynka Tomczak, a wyróżnienie Maja Piłat z klasy ”0”. W konkursie plastycznym dla klas I-III pod hasłem „Roślina chroniona jaką znam” Paulinka Tworóg zajęła III miejsca, a Ania Tomczak zdobyła wyróżnienie. W konkursie plastycznym dla klas IV-VI pod hasłem „Mój album roślin leczniczych” Natalka Adamiak zajęła I miejsce, natomiast Agnieszka Królik wyróżnienie. Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy serdecznie, a pozostałych uczniów zapraszamy do kolejnej XIII edycji konkursu. Zdjęcia w galerii.Koordynator konkursu -Zofia Talarek
Zdjęcia - Wiesław Wiącek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
IV GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Nasi uczniowie jak zwykle okazali się niezawodni i godnie reprezentowali szkołę w kolejnym gminnym konkursie. Maksymalną ilość punktów i tym samym pierwsze miejsce zajęła Ewa Zając. Tylko jeden punkt mniej i drugą lokatę wywalczyła Sylwia Czarnota. Gratulujemy!! Zdjęcia z przebiegu konkursu zobaczycie tu.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Czytam sobie. Mogę być, kim zechcę

W dniu 09.05.2017 w bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania klasy II pod hasłem- "Czytam sobie. Mogę być, kim zechcę". Dzieci czytały lekturę Sergiusza Michałkowa- "Nie płacz, koziołku", której wysłuchały dzieci z klas "O" i "I". Impreza bardzo się podobała. Za miesiąc zaprosimy na inną powieść. Klasę "II" przygotowała Pani Anna Płonka, wychowawczyni. dzieci czytały rewelacyjnie, dostały gromkie brawa, wyróżniono 4 osoby najlepiej czytające, a wszyscy dostali słodycze. Zdjęcia w galerii.Tekst: J. Bochniarz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WIZYTA W MUZEUM ZOOLOGICZNYM UMCS

W dniu 28 kwietnia 2017r., po wizycie na Uniwersytecie Przyrodniczym, uczniowie klas IV -VI odwiedzili Muzeum Zoologiczne UMCS w Lublinie. W muzeum tym zgromadzono ponad 2 tysiące naturalnych okazów zwierząt oraz 115 okazów czaszek należących do 102 gatunków ssaków. Dziewięćdziesiąt osiem procent wszystkich z nich to eksponaty naukowe, które wypreparowane z niezwykłą starannością stanowią wspaniałą kolekcję prezentowaną nie tylko studentom, ale również odwiedzającym muzeum grupom uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Największą ciekawość naszych uczniów wzbudziły okazy skorupiaków, owadów i ptaków oraz dużych kręgowców: żubra, kozła, sarny, rysia, niedźwiedzia brunatnego, żbika i dzika. Opiekunem i osobą oprowadzającą po muzeum jest pan dr Jacek Chobotow – zoolog, naukowiec i pasjonat. Wizytę w Muzeum Zoologicznym UMCS polecamy wszystkim uczniom, którzy poza udziałem w niezwykłej lekcji zoologii, spotkać tu mogą profesjonalizm i naukowe podejście do prezentowanego tematu. Zdjęcia w galerii.


Tekst i zdjęcia -Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WARSZTATY POD HASŁEM „ ZAKLINACZ PSZCZÓŁ”

W dniu 28 kwietnia 2017r. uczniowie klas IV-VI odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Zaklinacz pszczół”. Warsztaty prowadzili pan mgr Michał Schulz oraz pani mgr Aleksandra Łoś. Podczas warsztatów uczniowie obejrzeli prezentację i wysłuchali wykładu dotyczącego pszczelarstwa i różnych aspektów życia pszczół. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wiele gatunków pszczół i innych zapylaczy żyje na ziemi, jaką funkcję owady te pełnią w przyrodzie i jakie jest ich znaczenie dla człowieka. Poznali życie społeczne pszczelej rodziny m.in. za co odpowiedzialna jest matka królowai pszczoły robotnice, w jaki sposób pszczoły komunikują się ze sobą, gdzie zdobywają pokarm i jak „produkują miód” i inne produkty pszczelarskie. Dowiedzieli się również jak rozróżnić pszczołę od osy, szerszenia lub trzmiela i jak postępować w przypadku użądlenia. W kolejnym punkcie warsztatów uczniowie poznali budowę ula oraz sprzęt pszczelarski. Prawdziwą atrakcją dla nich była możliwość włożenia kombinezonu pszczelarza, oraz zobaczenia z bliska podkurzacza. W ostatniej części spotkania dzieci dowiedziały się co zagraża pszczołom i jak można im pomóc. Warsztaty „Zaklinacz pszczół” odbyły się w ramach prowadzonej przez uczelnię akcji „Uczeń z indeksem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” oraz prowadzonego przez MCEE i Stowarzyszenie „Pomocy Szkole” w Krzesimowie programu edukacyjnego pod hasłem ”Pomagamy pszczołom”. Zdjęcia w galerii.


Tekst i zdjęcia -Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA IV POWIATOWEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO POD HASŁEM „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”

W dniu 26 kwietnia 2017 r. w Remizie Strażackiej w Krzesimowie odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Przyroda wokół nas”.Organizatorem konkursu było Międzyszkolne Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Szkole Podstawowej w Krzesimowie, Oddział Powiatowy LOP w Świdniku z siedzibą w Krzesimowie oraz Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Świdnickiego - pan Dariusz Kołodziejczyk oraz Zarządu Okręgu LOP w Lublinie. W uroczystości podsumowania konkursu udział wzięli laureaci konkursu, rodzice i nauczyciele. Zaproszenie na spotkanie przyjął również Wójt Gminy Mełgiew pan Ryszard Podlodowski. Władze powiatowe, w imieniu Starosty, reprezentowała Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa pani Danuta Rękas. Więcej przeczytasz w rozwinięciu...

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Gminny Konkurs Mitologiczny

26 kwietnia w naszej szkole gościliśmy uczniów klas V z terenu gminy Mełgiew. Zmierzyli się oni z testem znajomości mitologii greckiej. Następnie każdy z nich odpowiadał na 3 wylosowane przez siebie pytania. Wszyscy poradzili sobie znakomicie, a najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce - Diana Kozyra (SP Jacków) i Maja Gołąb (SP Mełgiew)
II miejsce - Jakub Seweryński (SP Krzesimów) i Jan Pyra (SP Krępiec)
III miejsce - Jakub Żołdak (SP Krępiec) i Kacper Tworóg (SP Krzesimów)

Uczestnikom serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów. Zdjęcia w galerii.


Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY „WIOSNA W OBIEKTYWIE” ROZSTRZYGNIĘTY

Komisja Konkursowa informuje, że w dniu 21 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. „Wiosna w obiektywie” organizowany w ramach IV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem ”Przyroda wokół nas”. Na konkurs wpłynęły 32 zdjęcia. Komisja Konkursowa nagrodziła 11 uczniów - autorów najciekawszych zdjęć. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:


I miejsce - Filip Mazur klasa V Szkoła Podstawowa w Jackowie
I miejsce - Natalka Adamiak klasa V Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
I miejsce - Alan Mikulak klasa IV a Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku
II miejsce -Alicja Pawelec klasa III b Gimnazjum przy Zespole Szkół w Mełgwi
II miejsce – Aleksandra Wróbel klasa IVa Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku
II miejsce - Konrad Gadzała klasa IV Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
III miejsce - Wiktoria Bielak kl.V b Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku
III miejsce - Agnieszka Królik klasa V Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
Wyróżnienia:
1. Gabriela Gajowiak klasa V b Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku
2. Dawid Bartosik klasa V c Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku

Tekst: Z. Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

W środę 12 kwietnia spotkaliśmy się po raz ostatni przed świętami wielkanocnymi. Swoją obecnością zaszczycili nas Ksiądz Dziekan Dariusz Moczulewski oraz Pan Wójt Ryszard Podlodowski. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała zebranych i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Następnie Ksiądz Proboszcz przypomniał o duchowym wymiarze Wielkanocy i dokonał poświęcenia pokarmów. Uczniowie klasy VI przygotowali część artystyczną, w której przybliżyli symbolikę świątecznych elementów, a także zwyczaje i tradycje związane ze Zmartwychwstaniem Pańskim. Kolejnym punktem programu był koncert pieśni wielkanocnych w wykonaniu zespołu wokalnego pod kierunkiem p. Andrzeja Mędzelewskiego. Występ uświetnili Pan Wójt, p. Ewa Kawalec oraz uczniowie Zespołu Szkół w Mełgwi, którzy pięknie akompaniowali naszym uczniom. Na koniec Przewodnicząca SU złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia, a członkowie Samorządu podarowali im symboliczne świąteczne prezenty. Zdjęcia ze spotkania tutaj.


Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia” to tytuł pokazu z jakim przybyła do nas grupa Zaelektryzowani. W ciekawy sposób przedstawili nam zagadnienia z fizyki i chemii. Niektórzy uczniowie osobiście wzięli udział w prezentowanych doświadczeniach. A jak to wyglądało zobaczycie w galerii

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 2790
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007