SZKOLNE KOŁO LOP

Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie! W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej .
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki

W dniach: 20, 21, 22 grudnia 2021 roku,03, 04, 05 stycznia 2022 roku zgodnie z rozporządzeniem MEN, klasy 1-8, szkoły podstawowej, przechodzą na nauczanie zdalne. Oddziały przedszkolne, mają zajęcia stacjonarnie, bez przerw feryjnych. Przerwa świąteczna zaczyna się 23 grudnia, kończy 02 stycznia 2022 roku. 07 stycznia 2022 roku - jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych- zgodnie z ustaleniami Rady pedagogicznej, Rady Rodziców, i Rady SU. Do szkoły wracamy 10 stycznia 2022 roku.

Konsultacje dla 8 klasy z matematyki będą w poniedziałek 3.01 o godz. 14.15.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, którego głównym celem jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów oraz promocja bibliotek szkolnych. W ramach programu otrzymaliśmy rządową dotację w wysokości 4800zł na zakup książek oraz działania promujące czytelnictwo. Zakupiliśmy ponad 200 nowych pozycji, wśród których, znalazło się wiele nowości wydawniczych. Aby wzmocnić zainteresowania i aktywność czytelniczą uczniów, biblioteka szkolna przygotowała kilka ciekawych konkursów, które realizowane będą w kolejnych miesiącach. W realizacji programu liczymy również na pomoc rodziców. Drodzy Rodzice! Zachęcajcie dzieci do udziału w konkursach czytelniczych, a w szczególności do wypożyczania i czytania książek. Młodzi ludzie, w których zaszczepimy miłość do czytania książek, na pewno będą czytać w przyszłości. Dajmy szansę naszym wychowankom, by wyrośli na mądrych i szczęśliwych ludzi. „Dziecko, które czyta stanie się dorosłym, który potrafi myśleć”.

Tekst: Z. Talarek

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „BARWY JESIENI”

Miło nam poinformować, że wśród laureatów IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Barwy jesieni” znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Na konkurs zgłoszono 298 zdjęć przysłanych przez 153 uczestników konkursu. Z naszej szkoły, w kategorii klas IV-VI, III miejsce zajęła Maja Piłat, natomiast wyróżnienie zdobył Wojtek Łukaszek. W kategorii klas VII-VIII, również III miejsce zajęła Joanna Niewiadomska, natomiast wyróżnienia zdobyli: Paulina Tworóg, Maja Erber i Dominik Konowałek. GRATULUJEMY!

Tekst: Z. Talarek

Spotkanie z Mikołajem

Zgodnie z tradycją 6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość zjawił się z workiem pełnym prezentów, którymi obdarował uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu uczniowie oraz nauczyciele mieli w swoim stroju coś „mikołajkowego”, w szkole panowała niesamowita atmosfera, wszystkim dopisywały świetne humory. Wizyta Mikołaja przyniosła uczniom wiele radości. Zdjęcia w galerii i na naszym Facebook'u

Tekst: K. Adamiak

Nasza szkoła wzięła udział w akcji akcji „Szkoła do hymnu”, o której przeczytacie tutaj.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA to zwykle w naszej szkole miły dzień. Tak było i w tym roku. Trzecioklasiści, choć najstarsi z najmłodszych, z wielką ochotą i zaangażowaniem obchodzili to święto. Wesołe zabawy, pomysłowe zadania i tematyczne konkursy przygotowane przez panie z przedszkola przyniosły nam wiele uśmiechu i radości! Wszak MISIE KOCHAMY WSZYSCY! Zdjęcia w galerii.
Tekst: A. Płonka

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Tusz do paki".
Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji i dowiedzieć się więcej na jej temat, możesz obejrzeć film, przeczytać plakat lub odwiedzić stronę akcji.

„Piękna Nasza Polska Cała” – uczniowie klasy 4 wykonali w swojej klasie kącik o tematyce patriotycznej. W trakcie pracy rozmawialiśmy o polskich symbolach narodowych i ich znaczeniu dla Polaków.

Tekst: I. Duda

10 listopada tradycyjnie obchodziliśmy Święto Szkoły oraz 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy od gry terenowej, w ramach której uczniowie klas I-III oraz IV-VIII wykonywali zadania związane z Polską oraz jej historią. Następnie udaliśmy się do kaplicy, by wziąć udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej przez księdza proboszcza Dariusza Moczulewskiego. Kolejnym punktem programu był minikoncert p. Karoliny – muzyka Filharmonii Lubelskiej. Zaproszeni goście, uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali kilka utworów Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fryderyka Chopina. Pani Karolina przybliżyła również znaczenie obu kompozytorów w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Następnie Pani Wójt Magdalena Wójcik obdarowała upominkami uczniów klasy I, wręczono również nagrody zwycięzcom i uczestnikom gry terenowej. Punktualnie o 11.11 chóralnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, wysłuchaliśmy też utworów patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy VII. Słodki poczęstunek zakończył ten niezwykle ważny dla nas dzień. Zdjęcia w galerii.
Tekst: W. Szczęśniak

Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>