dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria ˇ Obiady ˇ PROJEKT "Szkoły skrojone na miarę" ˇ PROJEKT "Równe szanse"
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Egzamin ósmoklasisty
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Godziny dostępności
Dyżur psychologa i pedagoga
Dni wolne
Doradztwo zawodowe
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
SZKOLNE KOŁO LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Rok

Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Sześciolatki'

dnd, d&d dungeons and dragons
 
VII WIOSENNE SPOTKANIA EKOLOGICZNE - KRZESIMÓW 2017

W słoneczny czwartek - 8 czerwca 2017r. w Krzesimowie odbyły się „VII Wiosenne Spotkania Ekologiczne - Krzesimów 2017”. W imprezie udział wzięło około 120 osób w tym: uczniowie Szkół Podstawowych z Krępca, Mełgwi, Krzesimowa, młodzież ze SOS-W w Świdniku, uczniowie Gimnazjum w Mełgwi, a także rodzice i nauczyciele. Po powitaniu uczestników imprezy przez panią dyrektor- Magdalenę Mazurek - Ścirkę rozpoczęła się gra terenowa pod hasłem „ZAGRAJMY W ZIELONE. PRZYRODĘ ZNAM, PODZIWIAM, CHRONIĘ!”, podczas której uczniowie na 15 punktach kontrolnych, startując w zespołach 4,5 osobowych, rozwiązywali różnorodne zadania z zakresu przyrody, ekologii, terenoznawstwa. Więcej przeczytasz w rozwinięciu. A zdjęcia ze spotkania tutaj.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYCIECZKA SZKOLNA DO BOCHNI, ZAKOPANEGO I KRAKOWA

Wycieczki szkolne są jednym z najmilszych momentów w życiu każdego ucznia, do których przez wiele lat powraca się wspomnieniami. Takie miłe wspomnienia zachowają na pewno uczestnicy wycieczki szkolnej do Bochni, Zakopanego i Krakowa, która odbyła się w dniach od 30 maja do 2 czerwca 2017 r. Głównym celem wycieczki, oczywiście poza rekreacją i wypoczynkiem, było poznanie starych wyrobisk Kopalni Soli w Bochni, najcenniejszych zabytków Krakowa oraz bogactwa przyrodniczego Tatrzańskiego Parku Narodowego. W pierwszym dniu wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Motyli „ARTHROPODA” oraz Kopalnię Soli w Bochni...

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dzień Unii Europejskiej

9 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Unii Europejskiej. Udział we wspólnej lekcji wzięły klasy 3-6. Na początku uczniowie klasy piątej zaśpiewali Odę do radości w języku niemieckim oraz polskim, natomiast klasa czwarta wyrecytowała wiersz. Ważnym punktem, na który wszyscy uczestnicy czekali z niecierpliwością, było ogłoszenie konkursu wiedzy o Unii. Wśród laureatów, nagrodzonych puzzlami i grami planszowymi, znaleźli się: Justyna Hajkowska i Wiktoria Bielak (kl. 4), Dominik Stadnik (kl. 5) oraz Ewa Zając (kl. 6). Następnie uczennice klasy 6 przedstawiły prezentacje na temat historii, symboli oraz funkcjonowania Wspólnoty Europejskiej. Ciekawym zadaniem okazało się także rozpoznawanie państw ze zdjęć. Dziękujemy wszystkim za czynny udział i wspólną zabawę. Jak przebiegała lekcja zobaczycie tutaj.



Tekst: Małgorzata Maliszewka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

W czwartek (25 maja 2017 r.) odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Ludowych Zespołów Sportowych w Bystrzejowicach. W turnieju tym wzięli udział zawodnicy UKS Krzesimów. Były zacięte mecze i wyrównane pojedynki. Nasze drużyny (żeńska i męska) ostatecznie zajęły III miejsca. Włożona praca na treningach, zaowocowała wyrównanym poziomem gry, gdyż przegrywaliśmy zazwyczaj jedną bramką z drużynami, które na co dzień, wyczynowo uprawiają piłkę nożną.
Brawo zawodniczki i zawodnicy UKS Krzesimów !!!
Składy drużyn:
żeńska: Czarnota Sylwia - kapitan, Bondarczuk Anna, Matys Maja, Zając Ewa, Niewiadomska Alicja, Trojanowska Angelika, Gadzała Natalia, Białecka Patrycja, Wójcik Kinga i Bochniarz Angelika;
męska: Stadnik Dominik – kapitan, Tworóg Kacper, Zając Wojciech, Zając Krzysztof, Kubić Bartłomiej, Bielak Dominik, Hajkowski Adam, Grabowski Szymon, Kozak Mateusz, Jarosz Mateusz, Matys Piotr i Borowiec Radosław.



Opiekun: Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wycieczka klas 0- 3 BAŁTÓW 2017

22 maja słoneczny poranek zapowiada piękną przygodę. Klasy 0, I, II i III wraz se swoimi wychowawczyniami udają się w podróż do Bałtowa. Cel naszej wycieczki to Park Jurajski. Na miejscu rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką dydaktyczną, po której prowadziła nas miła pani przewodnik pokazując naturalnej wielkości rekonstrukcje ok. 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt i opowiadając przy tym ciekawe historie. W Muzeum Jurajskim obejrzeliśmy różnego rodzaju skamieniałości( kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekina, koralowce , głowonogi, itp.). Wielkie wrażenie wywarło na nas Prehistoryczne Oceanarium, gdzie zobaczyliśmy zachwycający świat podwodnego życia sprzed milionów lat. Trójwymiarowe, naturalnej wielkości stwory- megalodon, mozozaur czy rekin przyprawiły niejednego o dreszcze...
Ale na tym nie koniec wrażeń! Więcej przeczytasz w rozwinięciu

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Już po raz 11. Gimnazjum nr 3 w Świdniku organizowało konkurs adresowany do uczniów klas VI - miłośników zwierząt. Nasi uczniowie wzięli udział w kategorii literackiej i fotograficznej. Miło nam poinformować, że Maja Matys zajęła II miejsce wśród autorów utworów poetyckich. Serdecznie gratulujemy!!!


Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

W dniu 15 maja w Punkcie edukacji leśnej „Dąbrowa”nad Zalewem Zemborzyckim odbyło się podsumowanie XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu LOP w Lublinie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach tematycznych. Uczniowie naszej szkoły, startując w swoich kategoriach wiekowych, wywalczyli trzy główne miejsca oraz trzy wyróżnienia. W konkursie plastycznym dla dzieci z grup przedszkolnych i klas „0” pod hasłem „Niezapominajki są to kwiatki z bajki” II miejsce zdobyła Martynka Tomczak, a wyróżnienie Maja Piłat z klasy ”0”. W konkursie plastycznym dla klas I-III pod hasłem „Roślina chroniona jaką znam” Paulinka Tworóg zajęła III miejsca, a Ania Tomczak zdobyła wyróżnienie. W konkursie plastycznym dla klas IV-VI pod hasłem „Mój album roślin leczniczych” Natalka Adamiak zajęła I miejsce, natomiast Agnieszka Królik wyróżnienie. Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy serdecznie, a pozostałych uczniów zapraszamy do kolejnej XIII edycji konkursu. Zdjęcia w galerii.



Koordynator konkursu -Zofia Talarek
Zdjęcia - Wiesław Wiącek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
IV GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Nasi uczniowie jak zwykle okazali się niezawodni i godnie reprezentowali szkołę w kolejnym gminnym konkursie. Maksymalną ilość punktów i tym samym pierwsze miejsce zajęła Ewa Zając. Tylko jeden punkt mniej i drugą lokatę wywalczyła Sylwia Czarnota. Gratulujemy!! Zdjęcia z przebiegu konkursu zobaczycie tu.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Czytam sobie. Mogę być, kim zechcę

W dniu 09.05.2017 w bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania klasy II pod hasłem- "Czytam sobie. Mogę być, kim zechcę". Dzieci czytały lekturę Sergiusza Michałkowa- "Nie płacz, koziołku", której wysłuchały dzieci z klas "O" i "I". Impreza bardzo się podobała. Za miesiąc zaprosimy na inną powieść. Klasę "II" przygotowała Pani Anna Płonka, wychowawczyni. dzieci czytały rewelacyjnie, dostały gromkie brawa, wyróżniono 4 osoby najlepiej czytające, a wszyscy dostali słodycze. Zdjęcia w galerii.



Tekst: J. Bochniarz
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WIZYTA W MUZEUM ZOOLOGICZNYM UMCS

W dniu 28 kwietnia 2017r., po wizycie na Uniwersytecie Przyrodniczym, uczniowie klas IV -VI odwiedzili Muzeum Zoologiczne UMCS w Lublinie. W muzeum tym zgromadzono ponad 2 tysiące naturalnych okazów zwierząt oraz 115 okazów czaszek należących do 102 gatunków ssaków. Dziewięćdziesiąt osiem procent wszystkich z nich to eksponaty naukowe, które wypreparowane z niezwykłą starannością stanowią wspaniałą kolekcję prezentowaną nie tylko studentom, ale również odwiedzającym muzeum grupom uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Największą ciekawość naszych uczniów wzbudziły okazy skorupiaków, owadów i ptaków oraz dużych kręgowców: żubra, kozła, sarny, rysia, niedźwiedzia brunatnego, żbika i dzika. Opiekunem i osobą oprowadzającą po muzeum jest pan dr Jacek Chobotow – zoolog, naukowiec i pasjonat. Wizytę w Muzeum Zoologicznym UMCS polecamy wszystkim uczniom, którzy poza udziałem w niezwykłej lekcji zoologii, spotkać tu mogą profesjonalizm i naukowe podejście do prezentowanego tematu. Zdjęcia w galerii.


Tekst i zdjęcia -Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WARSZTATY POD HASŁEM „ ZAKLINACZ PSZCZÓŁ”

W dniu 28 kwietnia 2017r. uczniowie klas IV-VI odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Zaklinacz pszczół”. Warsztaty prowadzili pan mgr Michał Schulz oraz pani mgr Aleksandra Łoś. Podczas warsztatów uczniowie obejrzeli prezentację i wysłuchali wykładu dotyczącego pszczelarstwa i różnych aspektów życia pszczół. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wiele gatunków pszczół i innych zapylaczy żyje na ziemi, jaką funkcję owady te pełnią w przyrodzie i jakie jest ich znaczenie dla człowieka. Poznali życie społeczne pszczelej rodziny m.in. za co odpowiedzialna jest matka królowai pszczoły robotnice, w jaki sposób pszczoły komunikują się ze sobą, gdzie zdobywają pokarm i jak „produkują miód” i inne produkty pszczelarskie. Dowiedzieli się również jak rozróżnić pszczołę od osy, szerszenia lub trzmiela i jak postępować w przypadku użądlenia. W kolejnym punkcie warsztatów uczniowie poznali budowę ula oraz sprzęt pszczelarski. Prawdziwą atrakcją dla nich była możliwość włożenia kombinezonu pszczelarza, oraz zobaczenia z bliska podkurzacza. W ostatniej części spotkania dzieci dowiedziały się co zagraża pszczołom i jak można im pomóc. Warsztaty „Zaklinacz pszczół” odbyły się w ramach prowadzonej przez uczelnię akcji „Uczeń z indeksem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” oraz prowadzonego przez MCEE i Stowarzyszenie „Pomocy Szkole” w Krzesimowie programu edukacyjnego pod hasłem ”Pomagamy pszczołom”. Zdjęcia w galerii.


Tekst i zdjęcia -Zofia Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 49 z 78 << < 46 47 48 49 50 51 52 > >>
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Numery pomocowe

Rok

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Rok

Copyright © 2007