Wśród owadów
Mimo zimowej pogody na lekcji biologii w klasie 6 zrobiło się kolorowo i wiosennie. Wszystko za sprawą modeli owadów wykonanych przez uczniów w celu utrwalenia wiadomości o tej grupie zwierząt. Oto efekty ich pracy.
Kochani! Dzięki Wam udało nam się przygotować kolejne „Paczki Dobroci”!
Wczoraj do „Domu im. Matki Weroniki” prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa trafiły trzy paczki wypełnione środkami higienicznymi i środkami czystości . Dziękujemy za tak duże zaangażowanie się w naszą akcję wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły!!
Modele komórek
Na lekcjach biologii uczniowie klasy 5 w praktyczny sposób zdobywali wiedzę dotyczącą komórkowej budowy organizmu. Z ogólnodostępnych materiałów wykonali piękne przestrzenne modele budowy komórek roślinnych, zwierzęcych, bakteryjnych i grzybowych. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami. Zapraszamy do galerii zdjęć.
14 grudnia 2023 r. odbył się VIII Turniej Historyczny IPN „Dziś Teleranka nie będzie…” Stan wojenny w Polsce – II edycja. W turnieju udział wzięło 15 drużyn między innymi z Lublina, Krzesimowa, Parczewa, Milejowa, Jastkowa, Bodaczowa i Zemborzyc Tereszyńskich. Nasza drużyna w składzie: Paulina Serenda, Gabriela Królik oraz Aleksander Bochniarz zajęła 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Zdjęcia z konkursu zobaczycie tutaj.
Sukces naszych dziewczyn!
W dniu 30 listopada 2023 r. w auli Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie „Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych im. Marianny Krasnodębskiej SPRAWIEDLIWI LUBELSZCZYZNY”. Projekt był zorganizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział IPN w Lublinie, Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Jana Pawła II w Lublinie. Głównym celem przedsięwzięcia było poszerzenie i upowszechnienie wiedzy o roli mieszkańców Lubelszczyzny w ratowaniu osób narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej.
Naszą szkołę w projekcie reprezentowały uczennice: Aleksandra Tworóg, Lena Stadnik, Paulina Serenda, Weronika Kubić, Gabriela Królik oraz Natalia Guć z klasy VIII które przygotowały dwa filmy, które powstały pod kierunkiem p. Ewy Małysz-Kubić i p. Magdaleny Kosmali.
Uczestniczki projektu oraz nasza szkoła została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz publikacją pt. „Marianna Krasnodębska. Niezłomna i sprawiedliwa” ufundowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Ponadto warto podkreślić, że uczennice Gabriela Królik, Lena Stadnik oraz Natalia Guć otrzymały tytuł laureata za przygotowanie filmu Gratulujemy! Zdjęcia w galerii.
Serdecznie dziękujemy Pani Wójt Magdalena Wójcik za umożliwienie przeprowadzenia kiermaszu świątecznego w budynku Urzędu Gminy Mełgiew, oraz wszystkim za okazane wsparcie🙂 Więcej zdjęć z kiermaszu tutaj.
W listopadzie 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzesimowie brali udział w szkolnym projekcie edukacyjnym „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Celem jego było doskonalenie techniki rachunkowej, rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, wdrażanie do zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Nauczyciele matematyki -Agnieszka Brzozowiec oraz Izabella Duda zwracały uwagę na to, jak ważna jest w codziennym życiu znajomość tabliczki mnożenia. Każdy uczeń klasy 4-8 musiał się zmierzyć przykładami tabliczki mnożenia. Dzieci przygotowywały także plakaty z tej okazji. Rekordziści potrzebowali zaledwie 2 min. czasu, aby bezbłędnie wykonać przykłady z tabliczki mnożenia. Kto został mistrzem przeczytacie w rozwinięciu, zdjęcia obejrzycie tutaj.
Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Lubelskie Barwy Jesieni”
Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Lubelskie Barwy Jesieni” zorganizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie. Prace zgłoszone na konkurs ocenione zostały przez profesjonalne jury, w wyniku czego wyłoniono zdobywców nagród oraz wyróżnień. Z naszej placówki wyróżnienie otrzymała Maja Piłat z klasy VI.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nasz szkoła już kolejny raz uczestniczyła w edycja akcji „Szkoła pamięta”. Celem jej jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.
Przedsięwzięcie jest realizowane już od pięciu lat w ostatnich dniach października, czyli w czasie w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich oraz tych, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Nawiązuje tym samym do polskiej tradycji świąt zadusznych. Jakie działania podjęli nasi uczniowie w tym roku przeczytacie w rozwinięciu.
Klasy 4 i 5 tak bardzo lubią swoją szkołę, że postanowiły spędzić w niej piątkową noc. Oprócz wspólnych zabaw integracyjnych czekały na nich nie lada wyzwania w bibliotece. W ramach akcji Noc Bibliotek rozwiązywali zadania na podstawie książki "Harry Potter i kamień filozoficzny". W sobotni ranek wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Zdjęcia w galerii.
W minioną środę czyli 11 października 2023 r uczniowie klasy VIII pod opieką pani Ewy Małysz-Kubić wyjechali do Nasutowa gdzie mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowej podróży w czasie do XIX-wiecznej Polski- czasów walki o naszą niepodległość. W ramach projektu przygotowanego przez Towarzystwo Edukacji Patriotycznej uczniowie zobaczyli sceny z życia bohaterów Powstania Styczniowego, zwiedzili obozowisko powstańcze, oraz obejrzeli inscenizację potyczki powstańczej. Wysłuchali Koncertu Pieśni Patriotycznych "Styczniowe Odrodzenie" w wykonaniu Norberta Smoły Smolińskiego. Po koncercie nasi uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek.