KONKURSY PLASTYCZNE „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI” ORAZ „MOJA ULUBIONA POSTAĆ LITERACKA” ROZSTRZYGNIĘTE!
W poniedziałek 25 kwietnia br. rozstrzygnięto konkursy plastyczne ogłoszone z okazji obchodzonego w kwietniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wyniki konkursu „Moja ulubiona postać z bajki”: I miejsce Agatka Niewiadomska kl. „0”, II miejsce Sandra Kasprzak kl. „0”,III miejsce Kornelia Kowalczyk z grupy przedszkolnej oraz Nikodem Flisiak z kl. „0”. Wyróżnienia otrzymały: Eliza Najda i Aurelia Biała z grupy przedszkolnej oraz Hania Sagan z kl. „0”.
Laureaci konkursu plastycznego dla klas I-III pod hasłem „Moja ulubiona postać literacka”: I miejsce Iga Dzwonkowska z kl. I, II miejsce Michalina Mogielnicka z kl. II oraz Daria Jarosz z kl. I, III miejsce Lena Erber z kl. I oraz Kamila Sierota z kl. III. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Ola Flisiak, Cezary Iwaniak oraz Marcin Bochniarz z kl. II oraz Tomek Serenda i Dominik Czarnota z kl. III.
Laureaci konkursu plastyczno - opisowego dla klas IV-VIII pod hasłem „Moja ulubiona postać literacka”: I miejsce -Wiktor Kasprzak z kl. IV, II miejsce Paulina Serenda z kl. VI oraz Maja Piłat z kl. IV, III miejsce – Aleksander Bochniarz z kl. IV oraz Marek Czuchryta z kl. VII. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Julia Kuźmicz i Bartek Kornet z kl. IV oraz Lena Stadnik z klasy VI. Dziękujemy za udział w konkursie i GRATULUJEMY SERDECZNIE!
Tekst: Zofia Talarek
Zdjęcia: Zbigniew Karski i Zofia Talarek
KONKURS „WZOROWY CZYTELNIK” ROZSTRZYGNIĘTY!
W poniedziałek 25 kwietnia br. rozstrzygnięto konkurs czytelniczy „WZOROWY CZYTELNIK”. Laureatami konkursu zostali uczniowie, którzy w okresie czterech miesięcy wypożyczyli i przeczytali sami lub z pomocą rodziców najwięcej książek. Tytuł „WZOROWEGO CZYTELNIKA” otrzymali: Marcin Bochniarz kl. II, Ola Flisiak kl. II, Michalina Mogielnicka kl. II, Cezary Iwaniak kl. II, Bartek Karpiński kl. I, Nikodem Flisiak kl. „0”. Dziękujemy za udział w konkursie i GRATULUJEMY SERDECZNIE! Zdjęcia w galerii.
Tekst: Zofia Talarek
Zdjęcia: Zbigniew Karski
13 kwietnia 2022 roku o godz. 12.00 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie uczestniczyli w Apelu Pamięci poświęconym 82 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości te, na trwałe wpisały się w patriotyczną tradycję naszej szkoły. 13 lat temu w ramach akcji "Dęby Pamięci- Jedno drzewo - jedna ofiara zbrodni katyńskiej” został zasadzony dąb poświęcony porucznikowi Kazimierzowi Dreckiemu.
Dla uczniów i nauczycieli oraz całej społeczności Krzesimowa kultywowanie pamięci o tym wydarzeniu jest ważną powinnością. Takie uroczystości w znaczący sposób przyczyniają się do zachowania naszej wspólnej pamięci historycznej i budują narodową oraz lokalną tożsamość.
Dziękujemy serdecznie dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie Pani Ewie Pietrzyk oraz wszystkim pracownikom DPS-u za umożliwienie uczniom wejścia na tern ośrodka oraz stałą opiekę nad "Dębem Pamięci".
Tekst: E. Małysz - Kubić
Gra historyczna poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Historia Żołnierzy Wyklętych jest krwawa i naznaczona cierpieniem. Dla nich II wojna światowa nie zakończyła się z chwilą opuszczenia ziem polskich przez niemieckiego okupanta. Armia Czerwona, zamiast upragnionego pokoju, przyniosła sowiecką okupację. Żołnierze niepodległościowego podziemia nie złożyli broni. Wielu z Nich zginęło w nierównej walce.
Kontynuując szkolną tradycję w dniu 31 marca 2022 roku , zorganizowaliśmy grę edukacyjną poświęconą pamięci Żołnierzy Niezłomnych.
Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn z klas 6 – 8. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Były one różnorodne: należało zidentyfikować sylwetki Żołnierzy Niezłomnych na podstawie opisów, trzeba było rozszyfrować gryps, odpowiedzieć na pytania po obejrzeniu filmu oraz wiele, wiele innych zadań.
Pan Zbigniew Karski przeprowadził dla wszystkich uczestników szkolenie wojskowe.
Dziękujemy zawodnikom za udział w grze. Oto wyniki: I miejsce: Joanna Niewiadomska oraz Anna Tomczak
II miejsce – drużyna w składzie: Gabriela Królik, Kacper Śledź oraz Mateusz Konowałek.
III miejsce: Dawid Nowak i Kacper Piłat.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Były to gry planszowe oraz biuletyny i książki poświęcone Żołnierzom Wyklętym.
Tekst: E. Małysz - Kubić
Odtwarzamy obrazy Artura Grottgera
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę wybuch powstania styczniowego, zapalając na mogiłach powstańczych znicze. Ponadto w szkole został zorganizowany konkurs na odtworzenie scen z obrazów Artura Grottgera.
Rozstrzygnięcie tego konkursu miało miejsce 13 kwietnia bieżącego roku. Przy ocenie brano pod uwagę zgodność utworzonej kompozycji z oryginałem, oddanie klimatu okresu powstania i żałoby narodowej oraz zaangażowanie uczniów.
Wszystkim, uczestnikom gratulujemy, dziękujemy i zaznaczamy, że decyzja przyznania pierwszego miejsca była bardzo trudna, gdyż każda z prac była ciekawa. Wyniki konkursu:
I miejsce – Dominika Wawszczak i Kacper Śledź
II miejsce – Maja Iwaniak
III miejsce – Małgorzata Gruszka.
Aby poczuć klimat nadchodzących świąt, uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach plastycznych. 7 klasa zmierzyła się z tradycyjną, batikową techniką zdobienia jaj, młodzież z klasy 6 ozdobiła pisanki papierem ryżowym. Natomiast uczniowie klas 4 i 5 zrobili zające wielkanocne i kurczaki. Efekty ich pracy zobaczycie tutaj
Tekst: M. Woźniak - Gołąb
Sukcesy uczniów w konkursach plastycznych
We wtorek 12 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Święta Wielkiej Nocy - tradycja i współczesność", organizowanego przez MOK w Świdniku. Uczniowie naszej szkoły zdobyli dwie nagrody i wyróżnienie: Wojciech Łukaszek ucz. kl. 5 - III miejsce w kategorii POCZTÒWKI, Paweł Serwin - I miejsce i Lena Stadnik - wyróżnienie - oboje z klasy 6, kategoria PRACE MALARSKIE.
W ubiegłym tygodniu ogłoszono również wyniki I Gminnego Konkursu Plastycznego "Baranek, pisanka i świąteczna malowanka", w którym I miejsce zdobyła Magdalena Tomczak, a wyróżnienie - Agnieszka Oleszek. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Rozwijacie swoje talenty!
Tekst: M. Woźniak - Gołąb
ZO LOP W LUBLINIE ZAPRASZA DZIECI I MŁODZIEŻ DO UDZIAŁU W XVII EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO Z OKAZJI „ŚWIĘTA POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI”.
Prace należy składać u wychowawców, nauczycieli przyrody i biologii lub w sekretariacie szkoły do w terminie do 29 kwietnia 2022 roku. Więcej szczegółów w załączonym regulaminie.
Światowy Dzień Wody 22.03 został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i co za tym idzie, konieczność dbania o nie.
Podjęte działania w ramach Projektu „Światowy Dzień Wody” dla klas 2 – 6 w naszej szkole uświadomił każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Zdjęcia w galerii.
A. Brzozowiec i I. Duda
14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.
W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Uczniowie klas IV - VI wykonali plakaty, które udekorowały szkolny korytarz. Symbol liczby π zawładnął na tydzień całą szkołą.
Uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w konkursie matematycznym. W rywalizacji brało udział 3 zespoły składające się z 4 osób (po 2 z klasy). Całość nadzorowali eksperci, składający się z uczniów klasy VII oraz VIII. Komisji przewodniczyła Pani Dyrektor. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Zdjęcia w galerii.
Wydarzenie przygotowały: I. Duda oraz A. Brzozowiec