dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Ezamin ósmoklasisty
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
SZKOLNE KOŁO LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Dnia 22 września 2012 roku poczet sztandarowy i przedstawiciele naszej szkoły, z panią dyrektor Ewą Orlik na czele, wzięli udział w niezwykłej i bardzo ważnej uroczystości patriotycznej.
W Lasku Pruszkowskim złożono urnę z ziemią z Lasu Katyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej, po niej pani Magdalena Mazurek-Ścirka krótko opowiedziała o historii cmentarza w Krzesimowie. Następnie ks. Marcin Smalec poświęcił Drogę Krzyżową, którą tworzą krzyże i kamienie upamiętniające najważniejsze miejsca w historii Polaków.
Około godziny 14 na terenie Doliny Krzyży pojawiło się kilkudziesięciu motocyklistów, uczestników XII Rajdu Katyńskiego. Widok grupy osób ubranych w motocyklowe stroje, zsiadających z wielkich zakurzonych maszyn, naprawdę robił wrażenie. To właśnie oni przywieźli z Katynia ziemię, którą złożono w pamiątkowym murze w Dolinie Krzyży.
Uroczystość zakończyła się poświęceniem pamiątkowej tablicy i urny z Ziemią Katyńską.
Zdjęcia zobacz tutaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
29 czerwca pożegnaliśmy szkołę. Po uroczystym ślubowaniu klasy VI, wręczeniu świadectw z biało-czerwonym paskiem, nagród książkowych oraz listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VI i III. Podczas tej uroczystości wręczono również Nagrody Wójta Gminy Mełgiew dla najlepszego ucznia i najlepszego nauczyciela w roku szkolnym 2011/2012. Nagrody te otrzymali: Aleksandra Adamiak –uczennica z najwyższą średnią oraz pani Zofia Talarek. Wszystkim naszym uczniom , nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy udanego wypoczynku oraz samych słonecznych i beztroskich dni. Do zobaczenia we wrześniu !!! Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W dniach 18-21 czerwca uczniowie klas III-VI uczestniczyli w czterodniowej „Zielonej szkole –Podlasie i Białowieża”. W tą niezwykłą podróż zabrały nas nasze panie: Katarzyna Adamiak, Magdalena Mazurek – Ścirka, Monika Woźniak - Gołąb oraz Zofia Talarek, które przez cały pobyt nie spuszczały nas z oka i dbały o to, aby każdy z nas był bezpieczny, nakarmiony, wyspany, a przede wszystkim zadowolony z tego co zobaczył i przeżył. Spod szkoły wyjechaliśmy w poniedziałek o godz. 7.15 rano i po pięciu godzinach podróży dotarliśmy do Białowieży, gdzie w miejscowym PTTK czekał na nas niezwykle sympatyczny pan przewodnik. Więcej czytaj tutaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
9 czerwca 2012r. na terenie zespołu dworsko – parkowego w Krzesimowie odbyły się „II Wiosenne Spotkania Ekologiczne - Krzesimów 2012”. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Wójt Gminy Mełgiew – pan Wacław Motyl oraz Zarząd Okręgu LOP w Lublinie. Organizatorem spotkania było Międzyszkolne Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Szkole Podstawowej w Krzesimowie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Takt” z Mełgwi. Współorganizatorami imprezy byli: Dom Pomocy Społecznej w Krzesimowie, Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Dąb” w Krzesimowie oraz młodzież i nauczyciele z Gimnazjum w Mełgwi. W imprezie udział wzięło około 120 osób w tym: uczniowie szkół podstawowych z Krzesimowa, Krępca oraz Mełgwi, młodzież z gimnazjum, członkowie OSP w Krzesimowie, pracownicy i pensjonariusze DPS, a także rodzice i nauczyciele.
Więcej czytaj tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W piątek 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka , szkołę naszą odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzeszkowicach. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez uczniów gimnazjum projektu edukacyjnego pod hasłem„ Warto być strażakiem”. Podczas spotkania strażacy opowiedzieli dzieciom na czym polega praca strażaka, jaka jest różnica między strażą ochotniczą a zawodową oraz jakich potrzeba kwalifikacji i umiejętności aby zostać strażakiem. Szef OSP w Trzeszkowicach – pan Grzegorz Mogielnicki, wychodząc z założenia, że mądry i wysportowany strażak to połowa sukcesu każdej akcji ratowniczej, zachęcał dzieci do pracy nad sobą: nauki i systematycznego udziału w zajęciach wychowania fizycznego. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych czyli 998 do Straży Pożarnej oraz numeru ratowniczego 112. Nie lada atrakcją dla dzieci było rozłożenie strażackiej drabiny, pokaz pracy armatki wodnej, przymiarka hełmów oraz innego wyposażenia strażackiego, no i oczywiście pobyt w wozie strażackim. Na zakończenie spotkania ogłoszono konkurs plastyczny pod hasłem „Dlaczego warto być strażakiem?” Czy się podobało? Popatrzcie na twarze dzieci, które w tym niezwykłym spotkaniu uczestniczyły. Tekst Zofia Talarek.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W piękny, słoneczny, czwartkowy poranek 24.05.2012r. uczniowie klas 0, I, II, III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzanie naszej pięknej stolicy oraz wizyta w ogrodzie zoologicznym. I tak jednodniowy pobyt rozpoczął się od obejrzenia panoramy miasta z tarasu widokowego na 30 piętrze najwyższego budynku w Warszawie, czyli PKiN. Następnie specerem uczniowie przeszli przez Ogród Saski do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tam przyglądali się zmianie warty, którą żołnierze pełnią dzień i noc strzegąc symbolicznego grobu z czasów II wojny światowej. Potem pan przewodnik poprowadził wycieczkę Traktem Królewskim na Stare Miasto. Uczniowie po drodze mieli okazję zobaczyć Pałac Prezydencki i pomnik Adama Mickiewicza oraz usłyszeć fakty historyczne związane z tymi obiektami. Na Placu Zamkowym dzieci dowiedziały się o historii Zamku Królewskiego. Po czasie wolnym, który był przeznaczony na zakup pamiątek oraz pysznych lodów przyszedł czs na następny punkt programu wycieczki. Był to ogród zoologiczny. Tam uczniowie widzieli różne egzotyczne zwierzęta: ssaki, ptaki, gady, płazy i ryby. W drodze powrotnej dzieci miały okazję zobaczyć z okien autokaru Stadion Narodowy, na którym wkrótce odbędą się mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.
Pełni wrażeń i w dobrych nastrojach uczniowie z młodszych klas naszej szkoły wrócili do domu. Tekst Iwona Lipiec.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
XIII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Ekologicznej odbył się 16 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej w Krzesimowie. W Festiwalu wzięło udział 206 uczestników ze Szkół Podstawowych z: Mełgwi, Podzamcza, Dominowa, Krępca, Krzesimowa, a także dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Mełgwi. Młodzi artyści, występując w zespołach klasowych oraz solo, zaprezentowali się w 25 utworach wokalnych. Festiwal odbył się w czterech kategoriach: kategoria I - grupy przedszkolne oraz klasy „O” i I, kategoria II –klasy II-III, kategoria III – soliści i duety, kategoria IV: zespoły wokalne z klas IV-VI. W przerwie Festiwalu uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, pod kierunkiem pani Magdaleny Mazurek –Ścirka, przedstawili zabawne i bardzo pouczające przedstawienie ekologiczne pod tytułem „Jaś i Małgosia”.
Werdykt Jury do pobrania tutaj. Zdjęcia zobacz tutaj. Informacje o Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Ziemia naszym domem – pomagajmy jej codziennie” znajdziesz tutaj.
Uwaga film z festiwalu zobacz TUTAJ

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W środę 10.05.2012 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt, uczniowie klasy IV i VI pod kierunkiem pani Magdaleny Mazurek Ścirka oraz członkowie chóru szkolnego pod kierunkiem pani Ewy Bieniek przygotowali krótką część artystyczną, w której przypomnieli uczniom historię powstania pierwszej w Polsce i Europie konstytucji.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W piątek 13 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji obchodzonych w kwietniu Dni Książki oraz obchodzonego w 2012 roku „Roku Korczakowskiego”. W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy II przedstawili inscenizację pt. „Książka jest dobra na nudę”, w której zachęcali kolegów i koleżanki do czytania książek. Następnie odbyło się podsumowanie konkursów zorganizowanych dla uczniów naszej szkoły z okazji „Roku Janusza Korczaka”: konkursu plastycznego dla klas „0” –III pod hasłem ”W Królestwie Króla Maciusia Pierwszego”, konkursu literackiego dla klas IV-VI pod hasłem ”Janusz Korczak –przyjacielem dzieci” oraz konkursu odbywającego się pod hasłem „Jestem Królem Maciusiem Pierwszym – Reformatorem”. Głównym celem konkursów było upamiętnienie postaci i dzieł Janusza Korczaka oraz popularyzacja Jego idei, w myśl których działał, tworzył i wychowywał. Łącznie w trzech konkursach wzięło udział 66 uczniów, którzy na konkursy przygotowali 49 prac plastycznych, 9 prac literackich (w tym 7 wierszy), 2 prezentacje multimedialne oraz dwa „wystąpienia publiczne” uczniów, którzy wcielili się w postać „Króla Maciusia Pierwszego – Reformatora”. Organizatorem szkolnych obchodów Dni Książki i Roku Korczakowskiego była Biblioteka Szkolna, a sponsorem nagród dla uczestników konkursów Gminna Biblioteka Publiczna w Mełgwi. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
4 kwietnia w naszej szkole odbyło się Spotkanie Wielkanocne, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, a także ks. Proboszcz Dariusz Moczulewski, który przybył do naszej szkoły ze Słowem Bożym. W czasie spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą Wielkanocy, przygotowaną przez panią Beatę Rubaj i uczniów klasy VI. Kulminacyjnym punktem spotkania były życzenia oraz wspólne dzielenie się jajkiem. Spotkanie to, przepojone ciepłem i serdecznością wprowadziło nas w podniosłą i niezwykłą atmosferę Świąt Wielkanocnych. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
We wtorek 3 kwietnia uczniowie klasy VI pisali sprawdzian szóstoklasisty, który sprawdzał wiedzę i umiejętności zdobyte przez uczniów podczas sześcioletniej nauki w szkole podstawowej. Wyniki sprawdzianu poznamy w czerwcu. Mamy nadzieję, że okażą się one zadawalające zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 59 z 65 << < 56 57 58 59 60 61 62 > >>
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Rok

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007