dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
SZKOLNE KOŁO LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
W sobotę 15 stycznia br. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Choć na dworze panował mróz i śnieg to frekwencja dopisała. Występy uczniów, konkurs na najładniejszy strój oraz spotkanie ze św. Mikołajem rozgrzały atmosferę zabawy, która jak zwykle dostarczyła dzieciom wielu miłych i niezapomnianych wrażeń. Jak się bawiliśmy zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
"Lulajże Jezuniu,lulajże lulaj, a Ty go Matulu... ”Święta Bożego Narodzenia, symbol rodzinnego ciepła i nadziei na lepsze, wypełnione pokojem oraz radością przenoszone są również na grunt szkoły.W naszej placówce w dniu 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków szkolnego zespołu wokalnego "Krzesi- muzki". Zespół, w którego składzie są dziewczęta z klas I-III dzielnie i bardzo solidnie przygotował to wspaniale i szczególne spotkanie. Uczennice samodzielnie przygotowały dekorację,mnóstwo smakołyków oraz własny scenariusz uroczystości, który swą treścią stworzył wyjątkowy i niepowtarzalny nastrój świąt. Najważniejszym elementem spotkania było oczywiście wspólne kolędowanie, które zawsze sprawia wszystkim ogromną radość.W przyszłym roku zespół postanowił zaprosić gości do wspólnego kolędowania. Być może pojawi się także Św.Mikołaj? Zobacz zdjęcia tutaj.
Opracowała Bożena Kozyra
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Tradycyjnie, jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się Spotkanie Opłatkowe całej społeczności szkolnej. Spotkanie rozpoczęła pani Magdalena Mazurek - Ścirka, która w imieniu własnym, pani dyrektor i całego grona pedagogicznego złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Następnie obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klas II-VI pod kierunkiem pani katechetki –Beaty Rubaj oraz pani Barbary Śpiewak. Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzeni wysłuchali ewangelii o narodzeniu Chrystusa odczytanej przez ks. Łukasza Walawskiego. Spotkaniu towarzyszyła niezwykle podniosła atmosfera przepełniona życzliwością, spokojem i radością.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
15 grudnia br. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem „Idzie Zima”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Mełgwi - filia w Krzesimowie oraz Biblioteka Szkolna. Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów klas I-III. Konkurs prowadziły uczennice z klasy IV: Dominika Serenda oraz Kasia Ostrowczak. Komisja Konkursowa w składzie: pani Urszula Kowalczyk, pani Marta Podobińska -Sternik, pani Anna Płonka oraz Agata Stadnik i Julka Wójcik (z koła recytatorskiego), po burzliwych naradach wyłoniła laureatów konkursu. Zdobywcami I miejsca zostali: Paulina Wawszczak (kl.III), Emilka Kosiarska (kl. II), Klaudia Szycholec (kl.I), zdobywcami II miejsca zostali: Maja Dulniak (kl.III), Krystian Grzeszczuk (kl.III), Martynka Włosek (kl.II), Natalka Serenda (kl.II) oraz Adrian Włosek (kl.I), zdobywcą III miejsca został Eryk Gadzała z klasy I. Wszystkim laureatom serdecznie GRATULUJEMY!
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
15 grudnia 2010r. odbyło się podsumowanie Konkursu „Na najładniejszy karmnik dla ptaków”. Na konkurs zgłoszono 16 karmników oraz dwie budki lęgowe. Większość z nich wykona była w sposób tradycyjny, jednak kilka z nich zachwyciło nas swoim oryginalnym pomysłem i formą wykonania. Jury oceniające karmniki stanęło przed wielkim wyzwaniem, próbując obiektywnie i bezstronnie ocenić zgromadzone prace. Z uwagi staranność wykonania oraz funkcjonalność wykonanych karmników jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu przyznając eqzekwo: cztery I miejsca, trzy II miejsca, dziewięć III miejsc oraz 2 wyróżnienia. Zdobywcy I miejsca to: Eryk Gadzała, Michał Mikrus, Michał Serenda oraz Sylwek Woźnica z klasy I, zdobywcy II miejsca to: Amelka Sulowska i Weronika Szabała z klasy I oraz Sandra Grudzień z klasy II, zdobywcy III miejsca to: Adrian Włosek, Kajtek Stadnik, Łukasz Zadora z klasy I, Kacper Olejnik, Oliwier Piekarczyk i Krystian Grzeszczuk z klasy III oraz Weronka Serenda z klasy V i Asia Zadora z klasy VI. Wyróżnienie w konkursie zdobyły: Klaudia Szycholec z klasy I oraz Dorota Woźniak z klasy VI.
Podsumowano również Konkurs Plastyczny pod hasłem „Goście przy karmniku”, na który zgłoszono łącznie 24 prace. Komisja Konkursowa przyznała dwa I miejsca, dwa II miejsca, dwa III miejsca oraz 7 wyróżnień. I miejsce zdobyły: Paulina Wawszczak z klasy III oraz Dominika Serenda z klasy IV, II miejsce: Maja Dulniak z klasy III oraz Kinga Wawrzyńczyk z klasy V, III miejsce: Ola Wawszczak z klasy III oraz Dorota Woźniak z klasy VI. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom na forum szkoły wręczono piękne upominki książkowe. Gratulujemy!
Zdjęcia zobacz tutaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
6 grudnia do naszej szkoły zawitał wspaniały gość- Święty Mikołaj. Największy worek z prezentami trafił do najmłodszych dzieci z grupy przedszkolnej. Świętego Mikołaja dzieci powitały z wielką radością, w zamian obdarowane zostały wspaniałymi prezentami.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
29 listopada br. w naszej szkole gościliśmy siostrę Cecylię Bachalską - należącą do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki. Siostry z tego zgromadzenia pracują na misjach w piętnastu afrykańskich krajach. Są obecne w życiu tamtejszej ludności, dzieląc z nimi trudy i radości codziennego życia. Miejscem ich posługi są szpitale, szkoły, domy dziecka, obozy dla uchodźców oraz ośrodki edukacyjno-formacyjne dla kobiet. Siostra Cecylia przez 15 lat swoją posługę pełniła w Kenii, gdzie pracowała głównie jako pielęgniarka. Podczas spotkania misjonarka przybliżyła dzieciom kraj w którym mieszkała; jego położenie geograficzne, kulturę i panujące tam zwyczaje. Opowiadała o tym, czym zajmują się jego mieszkańcy, jak żyją i pracują. Szczególna uwagę siostra Cecylia zwróciła na życie kenińskich dzieci, które często nie mają co jeść i w co się ubrać. Nauka jest również bardzo utrudniona. Brakuje podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych, a opłaty za szkołę są obowiązkowe. Afrykańskie dzieci zabawki wykonują sobie same z różnych niepotrzebnych już rzeczy, nawet z drutu i puszek aluminiowych po napojach. ,,W Afryce nic się nie marnuje mówiła siostra’’, tam nawet z resztek i śmieci można wykonać coś potrzebnego. Przeprowadzoną pogadankę o Afryce siostra Cecylia zakończyła prośbą o duchowe wsparcie oraz modlitwę.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W czwartek 26 listopada 2010 r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Andrzejki”. Uczennice klas starszych w kolorowych przebraniach, ucharakteryzowane na czarownice i wróżki wróżyły wszystkim chętnym oraz przepowiadały przyszłość. Po wróżbach wszyscy uczniowie bawili się na dyskotece andrzejkowej, na którą przepustką był dar na akcję „Podaruj dzieciom przetrwać zimę”. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie. Andrzejkową zabawę w naszej szkole należy zaliczyć do udanych. Szkoda, że „Andrzejki” są tylko raz w roku!
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W wakacje ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty "W krainie muzyki Fryderyka Chopina". Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 21 września 2010r. w Trybunale Koronnym na Starym Mieście w Lublinie. Wśród laureatów znalazła się Magdalena Zając, która zdobyła wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
29 września w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Epizody II Wojny Światowej - wspomnienia wojenne", zorganizowanego przez Samorząd Szkolny ZDZ Lublin wraz z IPN oddział Lublin, Katedrą Ruchów Społeczno-Politycznych XIX i XX w. KUL, Muzeum Lubelskim i Lubelską Fundacją Odnowy Zabytków. W kategorii prac plastycznych uczennica ubiegłorocznej VI klasy – Magdalena Zając zdobyła III miejsce. Nagrodzona praca przedstawia wydarzenia, które miały miejsce 9 kwietnia 1944 roku, kiedy to Niemcy zaaresztowali ponad 100 osób, przybyłych na rezurekcję do kościoła w Mełgwi. Wszystkich zainteresowanych epizodami wojennymi, zapraszamy do zapoznania się z reportażem jednej z uczennic Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mełgwi. Znajdziesz go tutaj. Zdjęcia zobacz tutaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Każdego roku, dzień przed 11 listopada, świętujemy w naszej szkole Dzień Niepodległości i Dzień Szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: nasi wspaniali Jaworzniacy przedstawiciele Urzędu Gminy, księża, pani dyrektor Gimnazjum z pocztem sztandarowym, a także rodzice. Uroczystości rozpoczęły się krótkim nabożeństwem w Lasku Pruszkowskim, po którym złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, pamiętając o Tych, którzy życie swoje oddali za Ojczyznę. Następnie cała społeczność szkolna wraz z gośćmi uczestniczyła we Mszy Świętej. W szkole wysłuchaliśmy wierszy i piosenek przygotowanych przez uczniów klas młodszych i starszych, pod kierunkiem pani Barbary Śpiewak i Bożeny Kozyry.
Po części artystycznej, pani dyrektor wraz z gośćmi ogłosili wyniki konkursów szkolnych: „ Wydarzenia historyczne, w których brali udział moi przodkowie” i „ Militaria polskie”. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe i słodycze. Ostatnia część uroczystości, czyli spotkanie przy pysznym cieście upieczonym przez mamy naszych uczniów, jest zawsze miłym akcentem końcowym tego niezwykłego dnia.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 61 z 62 << < 58 59 60 61 62 >
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Rok

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007