dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Ezamin ósmoklasisty
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
SZKOLNE KOŁO LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
15 listopada odbył się konkurs literacki pod hasłem „Baśnie znane i lubiane”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna filia w Krzesimowie oraz biblioteka szkolna. Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II-III, którzy w zespołach 4 osobowych rozwiązywali zagadki i inne zadania sprawdzające ich wiedzę za znajomości baśni i wierszy ulubionych autorów. W jednym z zadań konkursowych wystąpiły dzieci z klasy„0”, które w bardzo zabawny sposób przedstawiły inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Na zakończenie konkursu wszystkim jego uczestnikom wręczono nagrody książkowe oraz drobne upominki. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
9 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Szkoły połączony z obchodami Święta Niepodległości. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: patroni szkoły Jaworzniacy oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych: pan Mirosław Król - Starosta Powiatu Świdnickiego, pan Wacław Motyl - Wójt Gminy Mełgiew, pan Janusz Oleszek - Przewodniczący Rady Gminy, pani Mariola Matyjaśkiewicz –odpowiedzialna za oświatę w UG, pani Halina Załoga - dyrektor Gimnazjum w Mełgwi z pocztem sztandarowym oraz rodzice. Uroczystości rozpoczęły się krótkim nabożeństwem w Lasku Pruszkowskim, po którym złożono kwiaty i zapalono znicze, upamiętniając Tych, którzy życie swoje oddali za Ojczyznę. Następnie cała społeczność szkolna oraz goście uczestniczyli we Mszy Świętej prowadzonej przez ks. Jana Rogowskiego. Po uroczystej mszy, w budynku szkoły odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IV-VI, pod kierunkiem pani Magdaleny Mazurek – Ścirki. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego oraz Gimnazjalnego Chóru Miasta Świdnika „Canto” prowadzonych przez panią Ewę Bieniek. Po części artystycznej ogłoszono wyniki konkursu różańcowego oraz konkursu plastycznego pod hasłem „Znaki harcerskie”. Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz firmę cateringową „Finezja”. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W ramach ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", my uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią zorganizowaliśmy wspólne śniadanie, którego celem było uświadomienie jak ważnym posiłkiem jest i jakie produkty powinny się na nie składać. Ustaliliśmy wcześniej co będzie nam na to nasze śniadanie potrzebne, rozmawialiśmy o wartościach odżywczych poszczególnych produktów. Pięknie przygotowaliśmy stół i to co będziemy razem spożywać, a wiec pieczywo pszenne i żytnie posmarowane masłem, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, domowy truskawkowy dżem, miód, paprykę, pomidory, marchewkę. Pyszne kanapeczki popijaliśmy jogurtem. Na deser jedliśmy banany, jabłka i gruszki. Najedliśmy się do syta!! Ustaliliśmy wspólnie, że takie urozmaicone śniadania będziemy jeść w swoich domach.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
7 listopada 2011 roku szkołę naszą odwiedziły policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Głównym celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasad zachowania się w kontaktach z osobami nieznajomymi. Sympatyczne panie policjantki zwróciły również uwagę na zachowanie się w sytuacji zagrożenia atakiem agresywnych psów. Policjantkom towarzyszyła maskotka –Alicja, która wzbudziła wielki zachwyt zarówno dzieci jak i nauczycieli. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Październik, listopad i grudzień to miesiące w których obchodzone są Dni Dobroci dla Zwierząt. W naszej placówce uroczyste obchody tych dni przypadły na 26-28 października 2011r. Rozpoczął je uroczysty apel, na którym w prezentacji multimedialnej przedstawione zostały prawa zwierząt oraz działania obrońców tych praw. Szczególną uwagę zwrócono tu na „psi los” jaki swojemu najwierniejszemu przyjacielowi zgotował współczesny człowiek. Podczas apelu uczniowie klas IV i V zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze oraz piosenkę. Po apelu odbyła się sprzedaż kartek – cegiełek na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie. W kolejnych dniach SU przeprowadził loterię fantową. Dochód z obydwu akcji w wysokości 412, 27zł przeznaczony został na zakup karmy dla podopiecznych schroniska. Zdjęcia zobacz tutaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Jak każdego roku w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W tym roku akademię pt: "Z całego serca milion róż..." przygotowali uczniowie klasy III oraz szkolny chór. Podczas uroczystości uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za włożony trud w nauczanie, zaangażowanie, przekazywaną wiedzę i poświęcony czas. Nauczyciele usłyszeli od swoich wychowanków wiele ciepłych słów będących dowodem ich wdzięczności.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
7 października 2011 roku odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość odbyła się z udziałem uczniów pozostałych klas, nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców. Po części artystycznej rozpoczęła się część oficjalna - uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Pasowania dokonała pani dyrektor Ewa Orlik. Akt ślubowania pierwszoklasiści uwiecznili własnoręcznym podpisem złożonym w „ Księdze ślubowań”. Na pamiątkę pasowania każdy uczeń otrzymał od wychowawczyni – pani Ani Płonki - dyplom okolicznościowy, a od klasy VI drobny upominek. Prezentem od rodziców był słodki poczęstunek.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
23 września uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w VIII Lubelskim Festiwalu Nauki. Swoje spotkanie z Lublinem rozpoczęliśmy od zwiedzania Lubelskich Podziemi na Stary Mieście. Trasa podziemi liczy prawie 300 m długości. Wiedzie przez 14 sal, w których prezentowane są makiety obrazujące fazy rozwoju Lublina - od czasów plemiennych do ok. 1670 roku. Lubelskie Podziemia robią wrażenie, a w połączeniu z barwnym opisem przewodnika tworzą wspaniałą lekcję historii o Lublinie. Ze Starego Miasta przenieśliśmy się na Politechnikę Lubelską, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie „Fotorealiastyczne wizualizacje 3D”. Pokaz przybliżył nam tajniki komputerowej wizualizacji trójwymiarowej, etapy jej powstawania i efekty końcowe. Na zakończenie odwiedziliśmy Bibliotekę Uniwersytecką KUL, gdzie dla uczestników Festiwalu przygotowano wykład o dziejach wachlarza. Uzupełnieniem wykładu były warsztaty plastyczne, podczas których zdobiliśmy tekturowe wachlarze kolorowym papierem i barwnymi rysunkami. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
20 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. O władzę w szkole zdecydowały się zawalczyć dziewczęta –uczennice klasy V i VI. Skrupulatnie przygotowane do walki , zaopatrzone w plakaty wyborcze i listy poparcia walczyły o każdy głos. W demokratycznych wyborach udział wzięli uczniowie klas III-VI oraz nauczyciele. Wyniki wyborów poznaliśmy 26 września, kiedy to pani dyrektor Ewa Orlik przedstawiła oficjalnie nową Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:
przewodnicząca RSU –Aleksandra Kowalska
za-ca przewodniczącego RSU –Dominika Serenda
sekretarz RSU - Agata Stadnik
członkowie RSU: Ewelina Biała, Katarzyna Ostrowczak i Julka Wójcik
Gratulujemy i życzymy realizacji wszystkich dobrych pomysłów!
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie w organizowaną co roku ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. W tym roku akcja ta odbywała się pod hasłem " Lasy to życie-chrońmy je". W ten sposób organizatorzy akcji –Fundacja Nasza Ziemia- pragnęli tegoroczną akcję połączyć z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów. Lasy to zielone płuca świata i najbogatsze siedlisko różnych gatunków zwierząt i roślin. Dbajmy więc o zachowanie czystości w lesie, walczmy z dzikimi wysypiskami i odpadami stwarzającymi zagrożenie dla człowieka i leśnej przyrody. Jak co roku w akcję włączyły się wszystkie klasy. Szczególną uwagą objęto Lasek Pruszkowski, gdzie pod kierunkiem pani Magdaleny Mazurek - Ścirki „w pocie czoła” pracowali uczniowie klasy IV i VI. Jak sprzątaliśmy w tym roku zobaczcie sami. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Skończyły się wakacje. Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny- 2011/2012. Powitaliśmy go z radością pełni zapału i chęci do pracy. Uroczystość szkolna poprzedzona została Mszą Świętą. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na korytarzu szkolnym, gdzie powitała ich pani dyrektor. Potem było spotkanie z wychowawcami w klasach. Panował miły i pogodny nastrój. Aby trwał on jak najdłużej. Wszystkiego najlepszego w nowym roku życzymy całej społeczności szkolnej! Trzymajcie się ciepło, mocno i z głową!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 61 z 65 << < 58 59 60 61 62 63 64 > >>
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Rok

Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007