Nasz zespół wokalny FILII CANTARE pod dyrekcją Ewy Bieniek zajął II miejsce w XV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w GOK w Mełgwi. Śpiewaliśmy nawet z naszym Wójtem Gratulujemy!!!!

19 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli: ks. Proboszcz Dariusz Moczulewski, uczniowie wraz z rodzicami oraz grono pedagogiczne.
Zostały też rozstrzygnięte konkursy: Na najładniejszą bombkę i Szopkę Betlejemską.

W kalendarzu jest wiele ważnych i szczególnych dni. Jednym z nich jest 6 grudnia, czyli Mikołajki. W tym dniu każde dziecko wyczekuje prezentów od Świętego Mikołaja. Również do naszych uczniów z klas młodszych przyszedł Święty Mikołaj, który przyniósł dzieciom wielki wór prezentów. Tegorocznym „Mikołajkom” towarzyszyło podsumowanie trzech konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną: konkursu plastycznego dla klas I-III pod hasłem „Pocztówka dla św. Mikołaja”, konkursu literackiego dla klas IV i V pod hasłem „List do św. Mikołaja” oraz konkursu literackiego dla klas VI pod hasłem „Święta w Moim domu”. Wszystkim laureatom konkursu GRATULUJEMY a sponsorowi nagród serdecznie dziękujemy.

Organizatorem gminnego konkursu plastycznego pod hasłem „Tak jadał Król” było Stowarzyszenie „Razem dla Krzesimowa”. Konkurs organizowany był w ramach projektu ,,Kreacja marki lokalnej poprzez promocję tradycji kulinarnych i wyrobów regionalnych”. Głównym celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa kulinarnego króla Jana III Sobieskiego oraz rozwijanie umiejętności plastycznych. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 7- 12 lat i 13 -17 lat. W kategorii szkół podstawowych uczniowie naszej szkoły zdobyli dwie główne nagrody: I miejsce Ania Jemielnik - klasa IV, II miejsce Eryk Gadzała - klasa V. Pozostali uczniowie otrzymali od organizatorów przepiękne dyplomy - podziękowanie za udział w konkursie.
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W czwartek 27 listopada br. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Andrzejki”. Uczennice klas starszych, ucharakteryzowane na czarownice i inne mroczne stwory wróżyły wszystkim chętnym oraz przepowiadały przyszłość. Po wróżbach wszyscy uczniowie bawili się na dyskotece andrzejkowej, na którą przepustką był dar na akcję „Podaruj dzieciom przetrwać zimę”. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie. Andrzejkową zabawę w naszej szkole należy zaliczyć do udanych. Szkoda, że „Andrzejki” są tylko raz w roku!

W listopadzie uczniowie klas III i IV oraz V i VI (w dwóch turach) odwiedzili Izbę Pamięci przy Kopalni Węgla Kamiennego w Bogdance. Głównym celem wycieczki było poznanie procesu wydobycia węgla kamiennego oraz związanej z nim trudnej pracy górnika. Mimo, ze czas spędzony w Bogdance był krótki, to wiedza jaką zdobyli uczniowie na temat najbardziej dochodowej kopalni węgla kamiennego w Polsce okazała się bezcenna.

9 listopada 2014 o godzinie 11:00 w Zespole Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny w Karate Shotokan o Puchar Wójta Gminy Mełgiew - liga dziecięca. Organizatorem zawodów był Lubelski Klub Karate Shotokan. W zawodach tych wzięło udział kilkunastu uczniów naszej szkoły, którzy startując w trzech konkurencjach sprawnościowych dali z siebie wszystko, o czym świadczą zdobyte przez nich medale, pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. GRATULUJEMY!!!! i życzymy dalszych sukcesów.

28.11.2014 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Chórów Szkolnych. Dzisiaj (17.12.2014r.), podczas Koncertu Galowego zostały ogłoszone wyniki. Nasze uczennice: Kozak Aleksandra - 6, Serenda Natalia – 6, Kosiarska Emilia - 6 wraz z chórem Canto pod dyrekcją Ewy Bieniek zdobyły Złoty Dyplom oraz Puchar Prezesa Lubelskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za najwyższą punktację. Chór pokonał ponad 30 chórów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów Lubelszczyzny.Gratulujemy!!!!

Miękki, puchaty i taki z łatką, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija, bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim potrzebny jest Miś!
Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel. Uczniowie klas : „0”, I, II, III recytowali wiersze o misiu, śpiewali piosenki oraz przynieśli swojego ulubionego misia do szkoły

Kolejny nasz sukces!
Agnieszka Królik uczennica kl III zdobyła I miejsce, zaś Aleksandra Chyćko wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym pt: "Rodzina drogą do świętości w nauczaniu Jana Pawła II - a współczesne zagrożenia."