dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Dni wolne
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
Klub Młodych Ekologów LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Zajęcia dodatkowe 2019/2020
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Sześciolatki'
dnd, d&d dungeons and dragons
 
10 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Odzyskanie przez Polskę Niepodległości i Dzień Szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan wójt i radni Gminy Mełgiew, ksiądz proboszcz, nasi wspaniali Jaworzniacy, pani dyrektor Gimnazjum z pocztem sztandarowym, a także rodzice i uczniowie. W Lasku Pruszkowskim złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, pamiętając o Tych, którzy życie swoje oddali za Ojczyznę. Cała społeczność szkolna wraz z gośćmi uczestniczyła we Mszy Świętej. W szkole obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klas: IV, V i VI, a także wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu naszego szkolnego chóru. Wspaniały koncert Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew zakończył oficjalną część naszej uroczystości. Podczas święta zostały rozstrzygnięte ogłoszone wcześniej konkursy: literacki, plastyczny i fotograficzny. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Ostatnia część uroczystości, czyli poczęstunek był miłym akcentem końcowym tego niezwykłego dnia. Zdjęcia zobacz tutaj.
Tekst: Magdalena Ścirka-Mazurek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W ramach ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc" uczniowie klasy III wraz z
wychowawczynią Iwoną Lipiec przygotowali klasowe śniadanie. Podobnie jak w ubiegłym roku poprzedzone ono zostało pogadanką na temat zasad zdrowego odżywiania się uczniów. Na śniadanie dzieci przyniosły ze swoich domów: dżem truskawkowy i z czarnej porzeczki, sok malinowy, miód, rzodkiewkę, żółty ser własnego wyrobu oraz ugotowane na twardo jajka. Zakupiono pieczywo pełnoziarniste, masło, twarożek, paprykę, szczypior oraz owoce: banany, pomarańcze i kiwi. Była również marchewka i jabłka. Uczniowie na wspólne śniadanie przynieśli swoje ulubione jogurty.
Z pomocą wychowawczyni dzieci pięknie nakryły stół oraz przygotowały kanapki i sałatkę owocową. Śniadanie było pyszne!!
Uczniowie klasy III nie zapomnieli również o kulturalnym zachowaniu się przy
stole.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Uczeń naszej szkoły Dawid Gajowiak w „Otwartych Mistrzostwach Lubelszczyzny w Motocrossie -Karolin 2012” zajął VIII miejsce. Jest to niebywały sukces naszego kolegi/ucznia z uwagi na fakt, że Dawid trenuje dopiero od kilku miesięcy, a na motocrossowym torze czuje się już jak ryba w wodzie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Dawida i życzymy mu realizacji życiowych pasji oraz jak najlepszych wyników na torze. Zdjęcia zobacz tutaj. A filmik zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
31 października odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa z okazji Halloween. Młodsze klasy, zerówka i przedszkole wzięły udział w konkursie masek. Najstraszniejsze zostały nagrodzone słodkimi zębami wampira. Bardzo podobały się tradycyjne zawody w jedzeniu jabłek, trzeba było je zjeść bez pomocy rąk .Zawijanie drugiej osoby w papier toaletowy, tak aby powstała mumia oraz wyścig na kartkach papieru bez stawiania stóp na podłodze, miały duży doping ze strony oglądających zmagania. Wesoła była też zabawa z miotłą przy muzyce. Dzieci tańczyły w kole podając sobie miotłę z rąk do rąk. Gdy muzyka cichła, dziecko, u którego pozostała miotła, wychodziło z koła. Klasom młodszym asystowały czarownice i czarny kot z klasy czwartej pod opieką swojej wychowawczyni nauczycielki języka angielskiego. Wcześniej uczniowie poznali historię i tradycje obchodzenia Halloween w różnych krajach. Po lekcjach odbyła się dyskotekowa zabawa dla klas starszych. Oprócz opisanych już zabaw, najbardziej podobały się indywidualne tańce z miotłą oraz zaklinanie dyni. Trzeba było przemówić do niej w możliwie najpiękniejszy sposób. Większość uczestników zabawy przebrała się za czarownice. Wszyscy dostali specjalne słodycze w odrażających kształtach! Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
18 października sfinalizowaliśmy akcję pomocy dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie. Uczniowie klasy IV odwiedzili schronisko i przekazali karmę dla psów zakupioną za pieniądze uzyskane z loterii fantowej. Schronisko powstało w 2003 na terenie leśniczówki w Krzesimowie. Początkowo przeznaczone było dla 70 psów – dziś jest ich ponad 400. Do schroniska trafiają psy z pięciu gmin – porzucone, zagubione lub odebrane od właścicieli w wyniku interwencji. Z rąk pracowników schroniska i wolontariuszy otrzymują tu wspaniałą opiekę, ciepło i miłość , dzięki czemu powoli zapominają o przeżytych cierpieniach i życiu w ciągłym stresie. Wizyta w schronisku była dla uczniów niezwykłym przeżyciem, prawdziwą lekcją humanitaryzmu, którą na pewno na długo zapamiętają.
Akcja pomocy dla schroniska doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci, nauczycieli i rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W październiku obchodziliśmy w naszej szkole „Święto Drzewa”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny zainicjowany przez Klub Gaja, którego celem jest edukacja młodych ludzi w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew. W ramach realizowanego programu zorganizowaliśmy w szkole uroczysty apel, podczas którego uczniowie klas III i IV przedstawili krótki montaż poetycki pod hasłem „Pokochajmy nasze drzewa”. Podczas apelu odbyło się również podsumowanie konkursów powiązanych tematyczne z obchodzonym świętem; konkursów plastycznych: ” Moje magiczne drzewo”, „Ludziki i zwierzaczki z jesiennych darów przyrody”, „Korale Pani Jesieni”, „Kompozycje z jesiennych darów natury” oraz konkursów literackich na wiersz i hasło pt. „Pokochajmy nasze drzewa”. Autorzy najładniejszych prac otrzymali od organizatorów dyplomy i piękne nagrody książkowe. Z okazji tak niezwykłego święta do SK LOP, działającego przy naszej szkole, przyjęto nowych członków, którym legitymacje członkowskie uroczyście wręczyła dyrektor szkoły –pani Ewa Orlik. Wszystkim uczniom i nauczycielem, którzy zaangażowali się w szkolne obchody „Święta Drzewa” składamy serdeczne podziękowania.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
14 października - Dzień Edukacji Narodowej, to święto szkoły, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji 12 października uczniowie klasy II oraz przedstawiciele klas V i VI, pod opieką p. Anny Płonki, przygotowali program artystyczny. Wyrazili w nim podziękowania dla swoich nauczycieli za przekazywaną wiedzę oraz za trud włożony w kształcenie, opiekę i wychowanie.
Recytacja wierszy, piosenki, życzenia, własnoręcznie wykonane laurki, kwiaty- umiliły wszystkim kilka chwil szkolnej codzienności.
Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wycieczki rowerowe zawsze budzą niezwykłe emocje, szczególnie, gdy odbywają się w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy oraz przy tak pięknej i słonecznej pogodzie jaką mieli uczniowie klasy V, którzy z panią od przyrody wybrali się na jesienną wyprawę do pobliskiego lasu. Las w tym dniu był dla nich niezwykle łaskawy. Przywitał ich niepowtarzalnym kolorytem barw, szumem drzew, niezwykłym zapachem jesiennych liści i promieniami słońca przedzierającymi się przez konary drzew. W takich warunkach lekcja przyrody przebiegła bardzo szybko i na pewno była dla uczniów niezwykłym przeżyciem - niezapomnianym spotkaniem z leśną przyrodą.
Drodzy uczniowie klasy V! Las również dziękuje Wam za spotkanie. Do zobaczenia na wiosnę.
Zdjęcia zobacz tutaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W październiku obchodzone są Dni Dobroci dla Zwierząt. Z tej okazji klasa czwarta pod kierunkiem pani Marty Podobińskiej - Sternik przygotowała apel, w którym odwołując się do historii obchodów i nauki Świętego Franciszka z Asyżu – miłośnika zwierząt i patrona ekologów zwróciła uwagę na należne zwierzętom prawa i obowiązek ich respektowania przez człowieka. W trosce o „naszych braci mniejszych” szczególnie tych porzuconych, klasa czwarta zorganizowała również loterię fantowa, z której dochód w wysokości około 400.00zł przeznaczony został na zakup karmy dla psów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie. Zdjęcia zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
„Sprzątanie świata” – to międzynarodowej kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Hasło tegorocznej edycji "Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę", zachęca wszystkich do refleksji nad naszym stosunkiem do otaczającego świata. Do akcji tej uczniowie naszej szkoły przystępują co roku i zawsze z wielkim zapałem i zaangażowaniem porządkują wyznaczony teren. Jak sprzątaliśmy w tym roku zobacz tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
W poniedziałek 08 października 2012 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszaków. Zanim jednak pierwszaki złożyli uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali to, czego zdążyli nauczyć się przez ten krótki czas pobytu w szkole. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki wykazali się wiadomościami dotyczącymi życia i zachowania szkolnego. Czytaj więcej tutaj.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 44 z 51 << < 41 42 43 44 45 46 47 > >>

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 7200
Najnowszy Użytkownik: Absolwent 1982
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2007