IV BIESIADA TANECZNA DLA SENIORÓW

23 lutego - tradycyjnie w „Tłusty czwartek”, w Remizie Strażackiej w Krzesimowie, odbyła się IV „Biesiada taneczna dla seniorów”. Głównymi organizatorami spotkania było Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krzesimowie. W biesiadzie uczestniczyło około 80 osób - głównie seniorów z Krzesimowa i pobliskich wsi. Biesiadę rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, którą zakończył wspaniały koncert piosenek biesiadnych przygotowany przez zespół muzyczny z Zespołu Szkół w Mełgwi oraz uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem pana Andrzeja Mędzelewskiego. Z uwagi na „Tłusty czwartek”, podczas biesiady, odbył się konkurs na najsmaczniejsze pączki, róże i faworki przygotowane przez nasze seniorki. W rodzinnej atmosferze, przy polskich szlagierach oraz poczęstunku przygotowanym przez organizatorów bawiono się długo i wesoło. Więcej szczegółów oraz podziękowania na stronie stowarzyszenia: spsz-krzesimow.pl. Zdjęcia w galerii.

Tekst - Zofia Talarek

Krzesimów górą!!!

We wtorek (21.02.2017 r.) odbył się:Gminny Turniej w Halową Piłkę Nożną o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Podzamczu. Turniej odbył się w Zespole Szkół w Mełgwi.
Były dramatyczne chwile, były jęki zawodu, były też okrzyki radości i wielkie brawa. Walka o punkty toczyła się do ostatniego meczu. I co…? U D A Ł O S I Ę !!! Po raz kolejny, zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jaworzniaków w Krzesimowie. Tylko jeden mecz remisowy, pozostałe wygrane! Łatwo nie było, ale… Skład zwycięskiej drużyny:

1. Sylwia Czarnota
2. Maja Matys
3. Anna Bondarczuk
4. Dominik Stadnik
5. Kacper Tworóg
6. Bartłomiej Kubić
7. Szymon Grabowski
8. Krzysztof Zając
9. Mateusz Jarosz
10. Konrad Serenda
11. Radosław Borowiec
12. Wojciech Zając – bramkarz
Drużynę przygotował: Zbigniew Karski – nauczyciel wychowania fizycznego. Zdjęcia w galerii.

Nasz uczeń wyróżniony!!!

W dniu 30 grudnia 2016 r. podczas sesji Rady Powiatu, uczeń naszej Szkoły i zawodnik Lubelskiego Klubu Karate Shotokan, otrzymał z rąk starosty Dariusza Kołodziejczyka oraz wicestarosty Waldemara Białowąsa nagrodę za uzyskane wyniki w sporcie. Cieszy fakt, że wśród wielu wyróżnionych sportowców z naszego powiatu, znalazł się też uczeń Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie.
Konrad, na co dzień miły, uśmiechnięty i uprzejmy chłopiec, na treningach pokazuje ogromny zapał, zaangażowanie i poświęcenie dla sportu. Tak trzymaj, Kondziu!!!
Gratulacje!

Tekst: Z. Karski

Przygotowania kaskaderów do filmu: Pająki I ?

W dniu 15 lutego 2017 r. część klasy VI uczestniczyła w zajęciach na ściance wspinaczkowej Sky Park w Felicity, w Lublinie.
Dla młodzieży była to super zabawa oraz możliwość sprawdzenia siebie w szczególnych warunkach. Odwaga, siła, zręczność i wytrzymałość, to cechy, które szczególnie były doskonalone podczas tej zabawy.Więcej takich sprawdzianów!!!Zdjęcia w galerii.

Tekst: Z. Karski

Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krzesimowie zaprasza SENIORÓW z terenu Gminy Mełgiew na "IV Biesiadę taneczną dla seniorów", która odbędzie się 23 lutego 2017 r. w "Tłusty Czwartek" w Remizie Strażackiej w Krzesimowie. Wstęp wolny. Poczęstunek zapewniają organizatorzy. Więcej na plakacie.

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Kochani! Stowarzyszenie "Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi" w Krzesimowie prosi o wsparcie. Przekażcie nam swój 1%. Jesteśmy młodym stowarzyszeniem, ale mamy ogromne ambicje. Procujemy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Zrobiliśmy już wiele, ale dzięki Waszemu wsparciu zrobimy jeszcze więcej. Jak przekazać 1% z podatku zobaczycie tutaj. Zapraszamy na nasza stronę spsz-krzesimow.pl.

Tekst: Z. Talarek

OD LUTEGO NASTĘPUJE ZMIANA PLANU LEKCJI!!!

NOWY PLAN LEKCJI

XVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

13. stycznia 2017 r. nasz zespół wokalny Filii Cantare pod dyrekcją Ewy Bieniek zajął drugie miejsce w XVI Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w GOK w Mełgwi. Gratulujemy!!

Zajęcia w ferie zimowe

W pierwszym tygodniu ferii dyżuruje w naszej szkole p. Z. Karski. Zapraszamy na zajęcia sportowe w godzinach 9.00 - 11.30.

W środę, czwartek i piątek możecie skorzystać również z basenu w Zespole Szkół w Mełgwi w godzinach 9.00 - 11.00

BEZPIECZNE FERIE

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w piątek 13 stycznia uczniów naszej szkoły odwiedził policjant - asp. szt. Wit Libicki, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy. Podczas spotkania funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom kilka ogólnych zasad postępowania w czasie zimy, oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Zwrócił również uwagę na to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym, szczególnie po zmierzchu, jesteśmy widoczni na drodze.

ZABAWA CHOINKOWA

W czwartek 12 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, podczas której uczniowie bawili się wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami. Podczas zabawy odbył się dwa konkursy zorganizowane przez Samorząd Uczniowski: konkurs MAM TALENT, oraz konkurs na najładniejszy strój karnawałowy. Po konkursach rozpoczęły się tańce, które trwały do późnych godzin wieczornych. Tegoroczna zabawa choinkowa była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci osób, które wzięły w niej udział. Kilka fotek z zabawy, głównie z konkursu MAM TALENT, znajdziesz tutaj.