dnd, d&d dungeons and dragons
 
Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Aktualności ˇ ˇ Stowarzyszenie Pomocy Szkole ˇ Dokumenty szkolne ˇ Galeria ˇ Obiady ˇ PROJEKT
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Aktualności
Nasza miejscowość
Krzesimowskie Wzgórze
Stowarzyszenie Pomocy Szkole
Szkoła
Informacje o szkole
Nasz patron
Dokumenty szkolne
Egzamin ósmoklasisty
Konkursy przedmiotowe
Plan lekcji
Godziny dostępności
Dyżur psychologa i pedagoga
Dni wolne
Doradztwo zawodowe
Kontakt
Kadra
Nasze klasy
Organizacje uczniowskie
Prawa i obowiązki uczniów
Samorząd Uczniowski
SZKOLNE KOŁO LOP
MCEE
MCEE
Po lekcjach
Basen
Archiwum zajeć

Biblioteka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Rok

Sześciolatki'

Sześciolatki'

Sześciolatki'

dnd, d&d dungeons and dragons
 
REGIONALNE MUZEUM CEBULARZA - wyjazd klas I-III

12 października klasy I, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Lublina. Tam w Regionalnym Muzeum Cebularza podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka poznaliśmy genezę powstania tego słynnego lubelskiego wypieku. Ciekawa legenda związana z historią Lublina oraz szczegółowy przepis na cebularze zainteresowały wszystkich. Każdy z nas miał szansę, choć na chwilę, stać się piekarzem i włożyć swój mały udział w powstanie pachnących cebularzy, które potem smakowały nam wyjątkowo. W ten sposób mieliśmy okazję bliżej poznać nasz lokalny skarb- cebularz lubelski. Warto nadmienić, że tylko 5 piekarni z Lubelszczyzny posiada certyfikat na oryginalny wypiek tego specjału ( w tym znana nam piekarnia w Mełgwi). Wizyta w muzeum to mile i pożytecznie spędzony czas i doskonała okazja do poznania naszej ciekawej tradycji regionalnej. Zdjęcia w galerii.



Tekst: Anna Płonka
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
DZIEŃ NAUCZYCIELA

W piątek 13 października społeczność naszej szkoły świętowała jeden z najmilszych dni w szkolnym kalendarzu - Dzień Nauczyciela. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy szóstej, którzy przedstawili zabawne scenki ze szkolnej rzeczywistości. Następnie Pani Dyrektor odczytała list Lubelskiej Kurator Oświaty, a także podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich wysiłek. Ci, których praca w roku szkolnym 2016/2017 była szczególnie wyróżniająca, otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.
Głos zabrała też Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego, Sylwia Czarnota, która również podziękowała nauczycielom za ich pracę. Następnie przekazała na ręce Pani Dyrektor słodki upominek dla pracowników. Dziękujemy serdecznie Uczniom oraz Rodzicom za piękną oprawę tego szczególnego dnia. Zdjęcia w galerii, film z występu szkolnego chóru tutaj


Tekst: W. Szczęśniak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
WYCIECZKA REGIONALNA UCZNIÓW KLAS V-VII DO MEŁGWI

W dniu 11 października uczniowie klas V-VII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Mełgwi, podczas której poznali najciekawsze zabytki Mełgwi, jej historię i związane z nią osoby zasłużone dla Mełgwi i okolicznych miejscowości. Jako pierwszy obiekt zwiedziliśmy Stary Kościół, gdzie mieści się Izba Pamiątek Regionalnych a w niej wystawa stała, na której zgromadzono przedmioty związane z życiem codziennym dawnych mieszkańców wsi oraz przedmioty obrzędowe związane z historią naszego regionu. Kolejnym obiektem na trasie naszej wycieczki był neogotycki Kościół parafialny pw. św. Wita w Mełgwi, w którym mogliśmy podziwiać rokokowe ołtarze boczne, ambonę i chrzcielnicę, neogotycki ołtarz główny oraz drewnianą, polichromowaną rzeźbę św. Jana Nepomucena.Wycieczkę po Mełgwi zakończyliśmy na cmentarzu, gdzie zwiedziliśmy Kaplicę Cmentarną i odwiedziliśmy groby osób zasłużonych dla Mełgwi i okolic. W rolę przewodników wcieliły się nasze panie nauczycielki: pani Magdalena Mazurek - Ścirka oraz pani Monika Woźniak -Gołąb. Zwiedzenie Muzeum Regionalnego było możliwe dzięki uprzejmości pani Urszuli Kowalczyk za co serdecznie dziękujemy. Zdjęcia w galerii.


Tekst: Z. Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

We wtorek (03 października 2017 r.) na boisku naszej Szkoły, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych.
Do rywalizacji stanęły cztery szkoły:
- Szkoła Podstawowa w Mełgwi
- Szkoła Podstawowa w Podzamczu
- Szkoła Podstawowa w Jackowie
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzesimowie.
Ilość uczniów chętnych do rywalizacji pozwoliła na rozegranie turnieju w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Rywalizacja była niezwykle zacięta, bez względu na wiek, płeć i opady atmosferyczne. Po zakończonym turnieju, w trakcie rozdania nagród, na twarzach zawodników gościł uśmiech, co dla organizatora jest dowodem, że tego typu imprezy są potrzebne lokalnej społeczności. Puchary i nagrody, zdobywcom poszczególnych miejsc, wręczał Pan Wójt, Ryszard Podlodowski, który też objął honorowym patronatem tą imprezę. O wynikach przeczytasz w rozwinięciu, a zdjęcia zobaczysz tu.



Tekst: Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
SZKOLNA SPARTAKIADA SPORTOWA

W poniedziałek (02 października 2017 r.) w naszej Szkole odbyła się Szkolna Spartakiada Sportowa, która obejmowała bieg sprawnościowy oraz bieg przełajowy. Konkurencje rozgrywane były rocznikami, bez podziału na płeć. Atmosfera rywalizacji i dobrej zabawy towarzyszyły nam przez cały czas, a zadowolenie i niedosyt medalowy uczestników, pozwala planować następne tego typu imprezy. Każdy z uczestników obdarowany został słodyczami i napojem, a najlepsi uhonorowani medalami i dyplomami. W Szkolnej Spartakiadzie Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie wzięło udział 93 zawodników, co dowodzi, że w naszej szkole sport, zabawa i integracja stoją na bardzo wysokim poziomie. Wyrazy uznania dla wszystkich uczestników za wolę walki, fair play w trakcie biegów oraz za uśmiech, towarzyszący rozgrywkom.
Szczególne podziękowania należą się tym zawodnikom, którzy mając swoje biegi, dodatkowo byli pilotami najmłodszych uczestników. Medale, zwycięzcom poszczególnych biegów, wręczał nowo wybrany Samorząd Szkolny.
Organizatorami i fundatorami nagród byli:
1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jaworzniaków w Krzesimowie
2. Uczniowski Klub Sportowy „Krzesimów”


Zdjęcia w galerii.
Tekst: Zbigniew Karski
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ŚLUBOWANIE KLASY I

Dzień 6 października 2017 roku był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów najmłodszej klasy w naszej szkole. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali program artystyczny, w którym udowodnili całej społeczności szkolnej, że są im znane zasady panujące w szkole. Następnie pani dyrektor Magdalena Mazurek- Ścirka dokonała pasowania pierwszaków na uczniów. Nie zabrakło też niespodzianek, ponieważ uczniowie klasy pierwszej zostali obdarowani upominkami od pani dyrektor oraz starszych kolegów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zdjęcia w galerii.


Tekst: K. Adamiak
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
ZMIANA TERMINU BIESIADY DLA SENIORÓW
Stowarzyszenie "Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi" w Krzesimowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Krzesimowie zaprasza SENIORÓW z terenu Gminy Mełgiew na "V Biesiadę taneczną dla seniorów", która odbędzie się 16 listopada (w czwartek) 2017 r. w Remizie Strażackiej w Krzesimowie. Wstęp wolny. Poczęstunek zapewniają organizatorzy. Więcej na plakacie.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

Szkoła Podstawowa w Krzesimowie oraz "Stowarzyszenie Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi" w Krzesimowie zapraszają dzieci i młodzież terenu Gminy Mełgiew do udziału w Gminnym Konkursie Regionalnym pod hasłem "Dziedzictwo kulturowe Gminy Mełgiew i naszego regionu". Regulamin konkursu i warunki uczestnictwa na plakacie.


Informacja dodatkowa dla szkół: informujemy również, że na potrzeby konkursu udostępnimy pewną realną ilość wydanych przez nas w 2016r. publikacji pt."Śladami przeszłości Gminy Mełgiew". Kontakt z panią Zofią Talarek pod nr telefonu 792591218 lub z sekretariatem szkoły.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

„ŚLADAMI GINĄCYCH ZAWODÓW I UMIEJĘTNOŚCI”.
27 września Muzeum Wsi Lubelskiej odwiedzili uczniowie klas V-VII, którzy podczas swojej wizyty w muzeum wędrowali „śladami ginących zawodów i umiejętności”. Podczas warsztatów uczniowie poznali bliżej warunki w jakich 100 lat temu odbywała się praca w zagrodzie wiejskiej i prowincjonalnym miasteczku. Spotykając się z rzemieślnikami i wykonawcami różnych zawodów poznali min. tradycyjną technologię tkania płótna na krosnach, młócenia zboża cepem, wytwarzania garnków z gliny, pokrywania dachu słomą oraz wytwarzania sznurka u powroźnika. Odwiedzili także remizę strażacką, gdzie dowiedzieli się jak dawniej gaszono pożar. Przyglądali się pracy rzeźbiarza, sitarza i łubiarzy. Dowiedzieli się jak dawniej strojono domy na święta, a zachęceni przez panią prowadzącą samodzielnie wykonywali kwiatki z bibuły. Najodważniejsi z naszych uczniów skorzystali z usług fryzjera w dawnym zakładzie fryzjerskim.Spotkanie w muzeum zakończyło się wizytą w dawnej wiejskiej szkole, gdzie po czujnym okiem pani nauczycielki uczniowie mogli spróbować pisania piórem ze stalówką. Jak było zobaczcie sami tutaj.
Tekst: Z. Talarek

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

"POZNAJEMY DZIEDZICTWO KULTUROWE REGIONU” Pod takim tytułem Muzeum Wsi Lubelskiej zorganizowało warsztaty regionalne dla dzieci i młodzieży, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. 26 września muzeum odwiedzili uczniowie klas I-IV, którzy wędrując od chaty do chaty, pracując we młynie, kuźni i okólniku poznali warunki życia mieszkańców dawnej lubelskiej wsi. Zaangażowani czynnie w poszczególnie zajęcia rzemieślnicze, gospodarskie czy obrzędowe dzieci dowiedziały się jak dawniej młynarz mielił mąkę, jak prano odzież, tkano na krosnach, wypiekano chleb i podpłomyki, jak z łuskanego prosa otrzymywano kaszę jaglaną oraz dlaczego drewniane łyżki są zdrowsze od metalowych. Poznały również proces powstawania ikon będących główną ozdobą cerkwi, a podczas wizyty w „miasteczku” odwiedziły fryzjera, były na poczcie i w dawnej szkole. Fotorelacja


Tekst: Z. Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 

"SZKOLNE DNI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO" - pod takim hasłem od września w naszej szkole rozpoczęliśmy projekt edukacyjny, którego realizacja związana jest z obchodami 700-lecia Mełgwi.W ramach projektu odbędzie się cykl wycieczek edukacyjnych, warsztatów, konkursów i spotkań regionalnych, dzięki którym uczniowie wzbogacą swoją wiedzę na temat lubelskiej wsi, Gminy Mełgiew i naszego regionu.Edukacja regionalna, jaką chcemy zaproponować uczniom naszej szkoły, ma za zadanie rozwinąć zainteresowania dzieci i młodzieży swoim miejscem zamieszkania, ukazać jego ciekawą historię, bogactwo i piękno, a także przygotować młode pokolenie do uczestnictwa w kulturze regionu, współtworzenia jego oblicza i przejmowania odpowiedzialności za jego losy. Do udziału w projekcie,poza uczniami naszej szkoły,zaprosimy również dzieci z innych szkół, rodziców, a także lokalnych twórców ludowych i działaczy.Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego pt. „Szkolne Dni Dziedzictwa Kulturowego” – warsztaty oraz spotkania regionalne organizowane z okazji 700-lecia Mełgwi, dofinansowanego ze środków Gminy Mełgiew. Szczegółowy program na plakacie - tutaj.


Tekst: Z. Talarek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 41 z 72 << < 38 39 40 41 42 43 44 > >>
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Numery pomocowe

Rok

Rok
dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Rok

Copyright © 2007