WARSZTATY WIELKANOCNE

W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne do szkoły w Krzesimowie zawitali goście ze Słowiańskiego Grodu. Przybyli aby spotkać się z dziećmi i przybliżyć im tradycje słowiańskie związane z WIELKANOCĄ. Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy warsztatów wykonywali stroiki wielkanocne. Efekt przeszedł oczekiwania wszystkich. Dzieci były zachwycone. Rodzice i nauczyciele też. Fotorelacja

Tekst: Z. Talarek

Karate z medalami!!!

W dniu 13 kwietnia 2019 r. w Legnicy odbyły się XXVIII Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim. Z naszej Szkoły, w rywalizacji uczestniczyło 4 zawodników: Emilia Serenda, Klaudia Baran, Konrad Serenda i Kacper Tworóg. Klaudia Baran, biorąc udział w swoich pierwszych „poważnych” zawodach uzyskała rewelacyjny wynik, zdobywając 2 złote medale w konkurencji kata i kumite, odpowiednie dla swojego wieku i stopnia w karate.
Pozostali zawodnicy zdobyli cenne punkty do klasyfikacji generalnej, decydujące o udziale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
Ogromne gratulacje!!!

Tekst: Z. Karski

Uczniów wszystkich klas zapraszamy do udziału w VI Powiatowym Konkursie Przyrodniczym pod hasłem "Przyroda wokół nas". Więcej w regulaminie.

27 marca 2019 r odbędą się szkolne eliminacje konkursu wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny", skierowanego do uczniów kl. IV-VI. Będzie to test. Zakres tematyczny w załączniku. Zapisy u wychowawców klas. Przykładowe testy z lat poprzednich znajdziecie tutaj.

Tekst: M. Woźniak - Gołab

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty.

Uczniów klas IV -VIII zapraszamy na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, gdzie oprócz pięknej przyrody, ciekawej historii, bizonów i Baby Jagi, czekać na Was będzie wspaniała rozrywka w Sabat Krajno - Parku Rozrywki i Miniatur. Szczegóły na plakacie.

BAL ABSOLWENTA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRZESIMOWIE JUŻ ZA NAMI

23 lutego 2019 roku drzwi Domu Weselnego „MENDELSON”otworzyły się dla licznie przybyłych Absolwentów i Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Krzesimowie. Na to spotkanie po latach z wielki entuzjazmem czekali wszyscy uczestnicy Balu. I nie zawiedli się. Dyrekcja Szkoły i Komitet Organizacyjny Balu w składzie: pani Zofia Talarek, pani Joanna Bochniarz, pani Żaneta Tworóg, pani Anna Kosiarska oraz pani Katarzyna Adamiak, uczynili wszystko aby goście na Balu czuli się wyjątkowo. Gości powitały dyrektor szkoły - pani Magdalena Mazurek - Ścirka oraz absolwentki, nauczycielom wręczono kwiaty, a pierwszy toast za zdrowie obecnych wzniósł emerytowany nauczyciel i dawny Inspektor Oświaty pan Waldemar Woźniak. Duże zaciekawienie Absolwentów wzbudziła prezentacja multimedialna przedstawiająca w możliwie chronologiczny sposób wybrane klasy, wychowawców oraz najlepiej zapamiętane wydarzenia z życia szkoły – bale przebierańców, dyskoteki i wycieczki szkolne. Udostępniono kroniki klasowe, w których Absolwenci, z uśmiechem na ustach, na pożółkłych stronach odszukiwali zdjęć i informacji o swoich klasach. Jednak największym przeżyciem dla Absolwentów było spotkanie z dawnymi nauczycielami i wychowawcami, które u niejednej z pań wycisnęło z oczu łzy wzruszenia (panowie tylko udawali niewzruszonych). O wspaniałą atmosferę balu zadbał również DJ Maldini, któremu dziękujemy za świetną muzykę. Dziękujemy właścicielom Domu Weselnego „Mendelson” za wspaniałą gościnę. Największe podziękowanie kierujemy do wszystkich Nauczycieli i naszych Absolwentów 30+, którzy zachcieli się z nami spotkać i razem bawić. Dziękujemy, za to, że byliście z nami i dostarczyliście nam wielu niezapomnianych wzruszeń. Zdjęcia z balu tutaj. Więcej zdjęć na stronie naszego stowarzyszenia: www.spsz-krzesimow.pl.

Tekst: Zofia Talarek
Zdjęcia: Monika Woźniak -Gołąb

Uwaga! Od 25 lutego następuje zmiana planu lekcji. Proszę zapoznać się z aktualnym planem.

Stowarzyszenie "Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi" w Krzesimowie przypomina, że nadal możecie oddać 1% swojego podatku. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na działalność statutową stowarzyszenia, w tym pomoc rzeczową szkole i naszym uczniom. Jak przekazać 1% z podatku zobaczycie tutaj. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wpłaty na rzecz naszego stowarzyszenia.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji do naszej szkoły znajdą Państwo w Dokumentach szkolnych.

31 stycznia odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury XIX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Nasz zespół Filii Cantare z dyrygentką Ewą Bieniek wygrał w swojej kategorii chórów otrzymując 48 punktów. W ten sposób stałyśmy się najlepszym zespołem w gminie. Brawo dziewczyny!!! Gratulacje! Zdjęcia na stronie GOK i w galerii.

Tekst: E. Bieniek