19 czerwca po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek i powitaliśmy wakacje. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, podczas której dziękowaliśmy za minione dziesięć miesięcy nauki. Następnie już w budynku szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi złożonemu z uczniów klasy VII. Chwilę później ósmoklasiści złożyli ślubowanie absolwenta, po którym Pani Dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyła świadectwa z wyróżnieniem tym uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Naszą uroczystość zaszczyciła swą obecnością Pani Magdalena Wójcik - Wójt Gminy Mełgiew, która wręczyła ufundowaną przez siebie nagrodę dla najlepszego ucznia. Otrzymała ją Sylwia Czarnota a klasy VIII. Następnie Pani Dyrektor podziękowała absolwentkom za aktywna pracę w Radzie Samorządu Uczniowskiego. Nie zapomnieliśmy też o rodzicach, bez których wsparcia i zaangażowania funkcjonowanie szkoły byłoby dużo trudniejsze.

Po części oficjalnej nastąpiło pożegnanie ósmoklasistów. Najpierw mieliśmy okazję zobaczyć film dokumentujący szkolne (i nie tylko) perypetie uczniów, a potem scenki z lekcji. Ostatnim akcentem było pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy VII. Następnie już w klasach zostały wręczone pozostałe świadectwa, po czym rozpoczęliśmy upragnione wakacje.

Wszystkim uczniom życzymy, by był to radosny, beztroski, a przede wszystkim bezpieczny czas, natomiast absolwentom, aby zostali przyjęci do swych wymarzonych szkół. Powodzenia!

Tekst: W. Szczęśniak