Kolejnym ciekawym miejscem na trasie naszej wycieczki były ruiny Zamku Krzyżtopór - XVII wiecznej rezydencji pałacowej w miejscowości Ujazd. Była to niegdyś największa budowla pałacowa w Europie przed powstaniem Wersalu. W popołudniowych godzinach zawitaliśmy do Kurozwęk, gdzie zwiedziliśmy przepiękny pałac magnacki i uczestniczyliśmy w safari bizon, które na każdym uczestniku wycieczki zrobiło niesamowite wrażenie. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wspinaczki na Św. Krzyż, gdzie odwiedziliśmy Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego oraz zwiedziliśmy Muzeum Świętokrzyskiego PN. Po smacznym obiadku w „Jodłowym Dworze”, w godzinach popołudniowych dotarliśmy do „Sabat Krajno” -parku miniatur i rozrywki, gdzie korzystaliśmy z różnych oferowanych nam atrakcji. Największym uznaniem cieszył się park linowy oraz kino 6D. Wizytę w „Sabat Krajno” zakończyliśmy spacerkiem po parku miniatur, gdzie oglądaliśmy wykonane w skali 1:25 modele najpiękniejszych zabytków świata i cudów natury. Organizatorem naszej wycieczki było Biuro Turystyczne „Hubertus” z Lublina. Uczestnicy wycieczki dziękują serdecznie panu Krzysiowi -naszemu pilotowi oraz paniom: Kasi, Wioli, Małgosi i Zosi za wspaniała opiekę, dzięki której cali, zdrowi i w dobrych nastrojach wróciliśmy spokojnie do naszych domów.

Tekst i zdjęcia: Zofia Talarek