„Święto Drzewa”

„Święto Drzewa” to program edukacyjny zainicjowany w 2003 roku przez Klub Gaja z Bielsko-Białej. Głównym celem tego programu jest zwrócenie uwagi na wielką rolę jaką drzewa pełnią w środowisku naturalnym oraz zachęcanie ludzi do podejmowania lokalnych akcji sadzenia drzew i krzewów oraz objęcia starych drzew, nie tylko pomnikowych, należytą opieką. Stałym patronem „Święta drzewa" są Lasy Państwowe, dzięki którym przez 13 lat akcji posadzono
w Polsce dodatkowo ponad 780 tys. drzew. Z okazji „Święta Drzewa” zorganizowaliśmy w szkole uroczystość, na którą zaproszenie przyjęli: pani Anna Mokołajko-Rozwałka - Prezes ZO LOP w Lublinie oraz pan Adam Horecki - leśniczy z Nadleśnictwa Świdnik. Uroczystość składała się z trzech części.
W pierwszej uczniowie klasy V przedstawili montaż literacki pod hasłem „Pokochajmy nasze drzewa”. Następnie do SK LOP przyjęto nowych członków, którym legitymacje członkowskie uroczyście wręczyła Prezes ZO LOP w Lublinie - pani Anna Mikołajko-Rozwałka. Podczas uroczystości odbyło się podsumowanie etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Zwierzęta Wokół nas”. Podsumowano również konkurs szkolny pod hasłem „Moje magiczne drzewo”. Autorzy najładniejszych prac otrzymali od organizatorów dyplomy i piękne nagrody książkowe. Z okazji „Święta Drzewa” od Nadleśnictwa Świdnik otrzymaliśmy cztery sadzonki drzew, które posadzone zostały koło naszej szkoły. Wszystkim uczniom i nauczycielem, którzy zaangażowali się w szkolne obchody „Święta Drzewa” składamy serdeczne podziękowania. Fotorelacja z przebiegu święta tutaj.
WYNIKI KONKURSU
GALERIA PRAC KONKURSOWYCH