Październik to miesiąc dobroci dla zwierząt. Inicjuje go Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day obchodzony co roku 4 października. W Kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt i ekologów. Obchody miesiąca dobroci dla zwierząt mają przypominać nam o należnych zwierzętom prawach i obowiązkach człowieka wobec zwierząt. W miesiącu tym, tysiące polskich dzieci i młodzieży, przy wsparciu swoich nauczycieli i rodziców, podejmuje wspaniałe inicjatywy na rzecz naszych „mniejszych braci”. Szczególną pomoc niosą tym, którym człowiek sprawił szczególny zawód: psom porzuconym, okaleczonym, chorym, głodnym i cierpiącym - tym, które „miały szczęście” w swoim wielkim nieszczęściu, że trafiły do schroniska. Jednym z takich schronisk jest „Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krzesimowie”, w którym przebywa obecnie ponad 400 psów. Z rąk pracowników schroniska i wolontariuszy otrzymują tam wspaniałą opiekę, ciepło i miłość, która pozwala im zapomnieć o przeżytym cierpieniu i życiu w ciągłym stresie. Psów w schronisku jest bardzo dużo, a jego możliwości finansowe bardzo ograniczone. Pomóżmy psiakom ze schroniska i weźmy udział w organizowanej przez naszą szkołę akcji zbiórki karmy i makulatury na rzecz podopiecznych schroniska. Przyłącz się do nas! Czekamy na Twoją pomoc!