SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W XVI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO
Z OKAZJI „ ŚWIĘTA POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI”

W dniu 17 maja 2021 roku w ZO LOP w Lublinie odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”. Organizatorem Konkursu był Zarząd Okręgu LOP w Lublinie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Konkurs adresowany był do członków LOP - dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych
i średnich z terenu województwa lubelskiego. W konkursie wzięło udział 282 uczestników z 24 placówek oświatowych z terenu województwa lubelskiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 334 prace w tym: 185 prac plastycznych, 45 wierszy oraz 104 zdjęcia. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach tematycznych, w których aż 12 uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody lub wyróżnienia. Wyniki w rozwinięciu, zdjęcia w galerii.

Tekst: Z. Talarek

W środę zorganizowaliśmy szkolny Dzień Dziecka. Jedną z atrakcji była gra terenowa "Podróż przez wieki" w której uczniowie nie tylko zmierzyli się z zagadkami z historii, ale przede wszystkim mieli okazję do integracji. Zwieńczeniem zmagań drużyn było rozdanie nagród w dwóch kategoriach.
W kategorii klas VII- VIII:
1 miejsce - Paulina Tworóg i Kinga Czarnota
2 miejsce - Martyna Kotarska, Wiktoria Żmuda i Łukasz Tarnas
3 miejsce - Klaudia Baran, Iga Iwaniak i Joanna Niewiadomska
W kategorii klas IV - VI:
1 miejsce - Paulina Dzwonkowska i Julia Wójcik
2 miejsce - Kacper Śledź i Mateusz Konowałek 3 miejsce - Anna Korgol i Kornelia Grudzień. Finaliści otrzymali gry dydaktyczne wydane przez INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
Fundatorem nagród był INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ ODDZIAŁ W LUBLINIE.
Więcej zdjęć na naszym facebook'u
Tekst: M. Maliszewska

Zapraszam Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków, które odbędzie się dniu 7 czerwca (poniedziałek ) 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas spotkania przedstawiciele I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat programu szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości z tym związane.

Link do konferencji

Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty

Poniżej protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej VII GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „Przyroda wokół nas” pod hasłem „Moje wiosenne spotkania z przyrodą”:

PROTOKÓŁ

26 maja (środa) w godzinach 8 - 12 zapraszamy rodziców na konsultacje z pedagogiem szkolnym.

13 maja uczniowie III klasy przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji z Operonem. Tegoroczny sprawdzian składał się z dwóch części: języka polskiego i matematyki oraz części dodatkowej - przyrody.
To dla trzecioklasistów pierwszy w życiu taki duży sprawdzian, który jest cennym źródłem wiedzy o stopniu przygotowania do kolejnego etapu edukacji.
Przeprowadzenie testu przebiegło sprawnie, a uczniowie po jego zakończeniu zostali zaproszeni do wysłuchania bajki M. Rożyńskiej "O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów".
Po rozmowie z dziećmi na temat przeżyć wywołanych bajką wychowawczyni podsumowała pracę dzieci na sprawdzianie, podkreślając ich zaangażowanie, samodzielność i miłą atmosferę. Zdjęcia w galerii.

Tekst: I. Lipiec

Zapisz się do grupy Mażoretek Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew!
Szczegóły na PLAKACIE

Nasi uczniowie zajęli miejsca na podium w Powiatowym Konkursie Idiomów w kat. j. niemiecki.
W kategorii film:
I miejsce - Konrad Gadzała
W kategorii prezentacja/plakat:
II miejsce - Wiktoria Żmuda

Gratulujemy!
Prace konkursowe zobaczycie tu.

Nasza szkoła dołącza do akcji promowania krwiodawstwa i zapraszamy uczniów do udziału w konkursie.

„Bezpieczny pieszy”, to konkurs skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych na terenie województwa lubelskiego. Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielnie ułożyć rymowankę (wiersz) promującą bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy do udziału w konkursie, którego szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie.