Spotkanie z Mikołajem

Zgodnie z tradycją 6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość zjawił się z workiem pełnym prezentów, którymi obdarował uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu uczniowie oraz nauczyciele mieli w swoim stroju coś „mikołajkowego”, w szkole panowała niesamowita atmosfera, wszystkim dopisywały świetne humory. Wizyta Mikołaja przyniosła uczniom wiele radości. Zdjęcia w galerii i na naszym Facebook'u

Tekst: K. Adamiak

Nasza szkoła wzięła udział w akcji akcji „Szkoła do hymnu”, o której przeczytacie tutaj.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA to zwykle w naszej szkole miły dzień. Tak było i w tym roku. Trzecioklasiści, choć najstarsi z najmłodszych, z wielką ochotą i zaangażowaniem obchodzili to święto. Wesołe zabawy, pomysłowe zadania i tematyczne konkursy przygotowane przez panie z przedszkola przyniosły nam wiele uśmiechu i radości! Wszak MISIE KOCHAMY WSZYSCY! Zdjęcia w galerii.
Tekst: A. Płonka

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Tusz do paki".
Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji i dowiedzieć się więcej na jej temat, możesz obejrzeć film, przeczytać plakat lub odwiedzić stronę akcji.

„Piękna Nasza Polska Cała” – uczniowie klasy 4 wykonali w swojej klasie kącik o tematyce patriotycznej. W trakcie pracy rozmawialiśmy o polskich symbolach narodowych i ich znaczeniu dla Polaków.

Tekst: I. Duda

10 listopada tradycyjnie obchodziliśmy Święto Szkoły oraz 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy od gry terenowej, w ramach której uczniowie klas I-III oraz IV-VIII wykonywali zadania związane z Polską oraz jej historią. Następnie udaliśmy się do kaplicy, by wziąć udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej przez księdza proboszcza Dariusza Moczulewskiego. Kolejnym punktem programu był minikoncert p. Karoliny – muzyka Filharmonii Lubelskiej. Zaproszeni goście, uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali kilka utworów Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fryderyka Chopina. Pani Karolina przybliżyła również znaczenie obu kompozytorów w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Następnie Pani Wójt Magdalena Wójcik obdarowała upominkami uczniów klasy I, wręczono również nagrody zwycięzcom i uczestnikom gry terenowej. Punktualnie o 11.11 chóralnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, wysłuchaliśmy też utworów patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy VII. Słodki poczęstunek zakończył ten niezwykle ważny dla nas dzień. Zdjęcia w galerii.
Tekst: W. Szczęśniak

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI to ważny dzień dla każdego Polaka. Uczniowie klas II i III poznają najważniejsze wydarzenia i bohaterów z naszej historii. Wspólnie śpiewamy Hymn Narodowy, dawne i współczesne piosenki patriotyczne. Zrobiliśmy piękne prace plastyczne "Nasze symbole narodowe". Na 11 listopada przygotowujemy tradycyjne kotyliony w biało-czerwonych barwach. Uczymy się, co to znaczy BYĆ PATRIOTĄ - zobaczcie w galerii.

Tekst: A.Płonka, M.Sowińska

BohaterON – to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Głównymi celami projektu są edukacja młodych pokoleń Polaków, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz krzewienie postaw patriotycznych.
Nasi uczniowie włączyli się w tę akcję poznając historię Powstania Warszawskiego i przygotowując kartki z życzeniami dla Powstańców.

Akcja ta jest jedną z wielu inicjatyw podjętych w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
Tekst: E. Małysz - Kubić

PAMIĘĆ WAŻNIEJSZA OD SŁÓW

W piątek 29 listopada uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami panią Izabellą Duda oraz panią Zofią Talarek udali się do Lasku Pruszkowskiego na miejscowy cmentarz, by odwiedzić groby poległych żołnierzy oraz mogiły wymordowanych w latach 1944- 1945 więźniów Obozu NKWD i UB w Krzesimowie. Po uporządkowaniu grobów i zapaleniu zniczy przyszedł czas na chwilę zadumy i krótką modlitwę za tych, którzy życie swoje oddali za wolną Polskę. Zdjęcia w galerii.

Tekst: Zofia Talarek

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu 5 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt mianowicie "Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek". Bajkowi bohaterowie towarzyszą nam od najmłodszych lat przekazując ważne życiowe prawdy. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, kształtują dziecięcą wyobraźnię, rozwijają pamięć, wzbogacają słownictwo. DLATEGO NASZ APEL DO RODZICÓW - CZYTAJCIE DZIECIOM CODZIENNIE! Wybrana data 5 listopada nie jest przypadkowa, to dzień urodzin Walta Disneya, który magiczny świat baśni przeniósł na ekrany telewizorów. W tą sympatyczną akcję włączyła się biblioteka szkolna, która doceniając starania dzieci i rodziców nagrodziła wszystkich „przebierańców”. Za jakie bajkowe postaci przebrali się nasi najmłodsi milusińscy zobaczcie sami i zajrzyjcie do naszej galerii.

Tekst: Zofia Talarek

27 października uczniowie klas VI-VIII odwiedzili Warszawę. Najpierw zapaliliśmy znicze przy grobach poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Rudego, Alka i Zośki - bohaterów lektury "Kamienie na szaniec". Następnie zwiedziliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Powstania Warszawskiego. To była niezwykła i niezapomniana lekcja historii. Zdjęcia w galerii.

Tekst: W. Szczęśniak