Wśród nich byli uczniowie szkół podstawowych z Krzesimowa, Krępca, Podzamcza i Mełgwi, młodzież z gimnazjum, w tym harcerze oraz członkowie OSP w Krzesimowie, pracownicy i pensjonariusze DPS, a także rodzice i nauczyciele. Niezwykle urozmaicony program spotkania obejmował: bieg patrolowy „Szlakiem pomników przyrody” dla uczniów klas IV –VI, bieg patrolowy dla klas I-III pod hasłem „Mali strażnicy przyrody” oraz plenerowe warsztaty plastyczne. Podczas biegu terenowego uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu przyrody, ekologii, terenoznawstwa, sprawdzali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także swoją sprawność fizyczną i spostrzegawczość. Dużym zainteresowaniem, szczególnie dzieci z klas młodszych, cieszyły się zabawy klanzowe oraz warsztaty plastyczne, podczas których mogli malować, rysować, lepić z gliny, a nawet robić biżuterię z korali. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość włączenia się w akcję zbiórki surowców wtórnych: zużytych baterii, puszek aluminiowych oraz zużytego sprzętu AGD. Podczas spotkania odbyło się również podsumowanie konkursu fotograficznego pod hasłem ”Co mnie zachwyca a co bulwersuje w przyrodzie?” w kategorii klas gimnazjalnych.
Przepiękna, słoneczna pogoda oraz niezwykły urok parku krajobrazowego w Krzesimowie sprawił, że wspólna zabawa na świeżym powietrzu pozwoliła miło i wesoło spędzić sobotnie popołudnie.
Spotkanie nie mogło by się odbyć gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Jako koordynator MCEE i główny organizator spotkania szczególne podziękowania składam pani Monice Woźniak –Gołąb oraz pani Renacie Smolińskiej za przygotowanie zabaw, warsztatów plastycznych i konkursów odbywających się w ramach biegu terenowego dla klas młodszych. Za okazaną pomoc w organizacji spotkania dziękuję również pozostałym nauczycielom, rodzicom, pracownikom DPS w Krzesimowie, a także harcerzom, strażakom z OSP i młodzieży z gimnazjum. W imieniu nagrodzonych dzieci dziękuję również sponsorom nagród dla uczestników biegu patrolowego: Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Wydziałowi Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Świdniku. Dziękuję również Urzędowi Gminy w Mełgwi za dofinansowanie poczęstunku dla uczestników spotkania. Zofia Talarek
Zdjęcia zobacz tutaj