Jesienny Rajd Rowerowy po Roztoczu
Dodane przez admin dnia Listopad 08 2019 20:16:42
Jesienny Rajd Rowerowy po Roztoczu

W dniach 28 i 29 października 2019 r. grupa „twardzieli” wraz z opiekunami wyruszyła na turystyczne szlaki Roztocza. Nasza podróż zaczęła się w Krzesimowie, skąd rowerami, wyruszyliśmy na dworzec PKP w Podzamczu. Po dotarciu do Zamościa, nasz rajd zaczęliśmy od Rynku i obiadu, a następnie wyruszyliśmy do Szczebrzeszyna. Wieczorny spacer po Szczebrzeszynie i spotkanie z „chrząszczem” upłynęły nam, pomimo zmęczenia, w miłej i wesołej atmosferze.Nocleg mieliśmy zapewniony w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, skąd następnego dnia wyruszyliśmy do Zwierzyńca. Więcej o naszej wyprawie przeczytacie w rozwinięciu, zdjęcia w galerii.


Rozszerzona zawartość newsa

Podczas „nawijania” kolejnych kilometrów mogliśmy cieszyć się pięknymi widokami Roztocza, ukazanego w jesiennych barwach, a wśród ścieżek i dróg, którymi jechaliśmy, były odcinki Roztoczańskiego Szlaku Rowerowego oraz Green Velo czyli Wschodniego Szlaku Rowerowego, na których uczestnicy rajdu wykonywali określone zadania.
Zwiedzanie Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego było ciekawą lekcją historii i przyrody o tym regionie Polski, a stado Koników Polskich zatrzymało nas dodatkowo na wyjątkowo urokliwe chwile na Roztoczu.
Powrót do Zamościa, ostatnie zdjęcie przed Twierdzą Zamość i podróż pociągiem w kierunku domu, zakończyły nasz wyjazd.
Wróciliśmy nienasyceni widokami i nakręconymi kilometrami.
Może jeszcze kiedyś tam wrócimy…
Udział wzięli: Patrycja Białecka, Aleksandra Chyćko, Natalia Adamiak, Kacper Piłat, Dominik Konowałek, Kacper Niewiadomski, Patryk Bartosiewicz, Mateusz Kozak, Jakub Seweryński oraz opiekunowie: Katarzyna Adamiak, Andrzej Mędzelewski i Zbigniew Karski.
Wyjazd na Jesienny Rajd Rowerowy po Roztoczu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Urząd Gminy Mełgiew, a reprezentowanego przez Panią Magdalenę Wójcik (też aktywną rowerzystkę).
Dziękujemy!


Tekst: Z. Karski