VI Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej
Dodane przez admin dnia Maj 04 2019 14:40:32
VI MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

W dniu 30 kwietnia w Krzesimowie, na VI Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej spotkali się najmłodsi ekolodzy z naszej gminy: dzieci z "Wesołego Przedszkola" w Mełgwi, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Bartuś" w Mełgwi oraz uczniowie klas "0" - III Szkół Podstawowych z Podzamcza, Jackowa, Mełgwi i Krzesimowa - łącznie 137 uczestników. Uczestników przeglądu i zaproszonych gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzesimowie - pani Magdalena Mazurek Ścirka. Przegląd prowadziła Natalka Gadzała - uczennica klasy VII. Popisy młodych artystów oceniała komisja, do której zaprosiliśmy panią Magdalenę Wójcik - Wójta Gminy Mełgiew, panią Ewę Bieniek, pana Adama Horeckiego z Nadleśnictwa Świdnik oraz pana Marka Augustyniaka. Więcej o przeglądzie przeczytacie w rozwinięciu.


Rozszerzona zawartość newsa

Przegląd nie miał formy konkursu, wszyscy wykonawcy otrzymali od organizatorów specjalne podziękowania, upominki oraz równorzędne nagrody rzeczowe - rośliny ogrodowe. Wyróżniono przy tym cztery zespoły, które zdaniem jury najlepiej wypadły podczas swoich występów. Fundatorem nagród oraz poczęstunku dla uczestników VI Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Ekologicznej był Urząd Gminy Mełgiew - dziękujemy serdecznie. DZIĘKUJEMY również Nadleśnictwu Świdnik za przekazane upominki dla wszystkich uczestników przeglądu. Zdjęcia z podsumowania - tutaj.
VI Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej odbyły się w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie zadania publicznego pt. „Młodzi dla przyrody. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży z terenu Gminy Mełgiew”, dofinansowanego ze środków Gminy Mełgiew.


Tekst: koordynator przeglądu - Zofia Talarek
Zdjęcia: Monika Woźniak - Gołąb