W piątek 21.01.2016r odbył się w naszym Gminnym Ośrodku Kultury XVI Konkurs Kolęd i Pastorałek. Nasz zespół wokalny FILII CANTARE pod dyrekcją Ewy Bieniek zdobył tam pierwsze miejsce. Gratulujemy!

10 stycznia 2016 uczniowie naszej szkoły wystąpili z jasełkami na dekanalnym spotkaniu opłatkowym Akcji Katolickiej. Zaangażowanie dzieci w odgrywane role oraz śpiew kolęd i pastorałek wywarł bardzo pozytywny odbiór wśród oglądających. Bardzo miło było usłyszeć wiele miłych pochwał na temat występu... Dlatego też dzieciom i rodzicom za wszystko bardzo dziękujemy.
Zdjęcia zobacz tutaj

22 grudnia 2015 r.
Dzień Tradycji Bożonarodzeniowych

W Dniu Tradycji Bożonarodzeniowych do wspólnego stołu zasiedli nasi uczniowie wraz z rodzicami. Był opłatek, życzenia, prezenty, wspólna Wigilia oraz śpiewanie kolęd.
Uroczystość uświetnił, ksiądz proboszcz D. Moczulewski.
Dzieci przedstawiły historię narodzin Jezusa Chrystusa, angażując do przedstawienia dużą grupę artystów (reżyser Beata Rubaj).
Było świątecznie, swojsko, rodzinnie. Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom za zorganizowanie naszego święta.

„Rymowanki spod choinki” to jedno z działań szkolnego programu „Czytająca szkoła”. W ramach tej akcji dzieci ze świetlicy środowiskowej podczas Spotkania Świątecznego czytały najpiękniejsze wiersze o tematyce bożonarodzeniowej znanych i mniej znanych polskich poetów. Wśród nich znalazły się wiersze Leopolda Staffa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wandy Chotomskiej i wielu innych. Poniżej przytaczamy jeden z wierszy czytanych przez dzieci –wiersz "Wesołych Świąt" W. Melzackiego. Wiersz ten z okazji Świąt Bożego Narodzenia , w imieniu dzieci ze Świetlicy Środowiskowej, dedykujemy całej społeczności szkolnej - uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Bez zmartwień,
z barszczem, z grzybami, z karpiem,
z gościem, co niesie szczęście,
czeka nań przecież miejsce.

A w Święta
niech się snuje kolęda
i gałązki świerkowe
niech Wam pachną na zdrowie.

a z gwiazdką
pod świeczek łuną jasną
życzcie sobie- jak najwięcej
zwykłego ludzkiego szczęścia.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu Rozwijania Zainteresowań Uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży pn.,, Książki naszych marzeń”. W ramach programu powstał szkolny program pod hasłem „Czytająca szkoła”, którego głównym celem jest podniesienie poziomu czytelnictwa oraz zainteresowanie zbiorami szkolnej biblioteki i klasyką literatury dla dzieci i młodzieży. Program ten obejmuje cykl konkursów oraz warsztatów/lekcji czytelniczych dla uczniów wszystkich klas naszej szkoły.
W ramach tego programu biblioteka nasza wzbogacona została o kilkadziesiąt książek z literatury dziecięcej. Wartość zakupionych książek to 1625zł. W wyborze książek pomocni okazali się uczniowie, dzięki czemu zakupione pozycje na pewno znajdą swoich odbiorców.

W piątek 04.12.2015 nasza uczennica Alicja Niewiadomska wraz z chórem CANTO i dyrygent Ewą Bieniek wyjechały na wyjątkowy koncert. Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza gościła u siebie najlepsze chóry Akademii Chóralnej z całej Polski. Chóry te zakwalifikowały się do koncertu wygrywając swoje regionalne konkursy w czerwcu. Koncert był podsumowaniem niemal rocznej pracy w Ogólnopolskim Programie Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska.Chórom towarzyszyła Szczecińska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Ewy Strusińskiej. Repertuar był wyjątkowy. Zaprezentowano utwory z bajek Disneya. Ciężka wielomiesięczna praca opłacała się.... efekt był cudowny. Nasze dziewczyny wraz z Panią dyrygent świetnie reprezentowały szkołę i region. Oprócz cudownego koncertu dziewczyny miały okazję zwiedzić Szczecin. Atrakcji było wiele.....Gratulujemy!!

Każdego roku w naszej szkole świętujemy mikołajki. W tym roku 7 grudnia wśród uczniów panowała niesamowita atmosfera, wszyscy z niecierpliwością czekali na przybycie Mikołaja, który nigdy o nas nie zapomina. Długo wyczekiwany gość przybył z wielkim workiem prezentów, którymi obdarował każdego z nas. Uczniowie klas: „0”, I, II, III w podziękowaniu za wszystkie niespodzianki zaśpiewały Mikołajowi piosenki i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne. Mikołaj zaś przyjął tę obietnicę i zapewnił, że spotka się z nami za rok.

Uczniowie klasy III przystąpili do praktycznej nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie programu „Wszyscy uczymy się ratować” opanowywali umiejętności teoretyczne i praktyczne dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy poznali tzw. „łańcuch przeżycia”, utrwalali sobie również numery alarmowe i szybką reakcję niezwykle przydatną podczas udzielania pierwszej pomocy. Następnie odbyły się praktyczne zajęcia podstawowych czynności ratujących życie na fantomach oraz ułożenie ciała poszkodowanego w pozycji niezagrażającej życiu tzw. „pozycji bocznej ustalonej”. Od tej pory każdy uczeń klasy III będzie gotowy do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W naszej szkole odbyły się dwie imprezy: Dzień Pluszowego Misia oraz Jesień w poezji i piosence. Klasy „0” i I zaprezentowały swoje ulubione misie przypomniały nam jak ważny jest przyjaciel miś, na którego zawsze możemy liczyć. Były wiersze, piosenki i wesołe zabawy. Klasy II i III przedstawiły wybrane utwory poetów polskich, poświęcone jesieni. Wprowadzając nas w jesienny melancholijny nastrój.

W czwartek 26 listopada przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zorganizowały dla klas młodszych zabawy i wróżby andrzejkowe. Uczniowie mogli wesoło pobawić się na dyskotece oraz skorzystać z wróżb i zabaw przygotowanych przez „szkolne wróżki”. Każdy mógł dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości, czy spełnią się wszystkie marzenia oraz jakie imię będzie nosił wybranek lub wybranka. Andrzejki to przede wszystkim wspaniała zabawa, dlatego każdy z nas tego dnia bawił się znakomicie.