W piękny, słoneczny, czwartkowy poranek 24.05.2012r. uczniowie klas 0, I, II, III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzanie naszej pięknej stolicy oraz wizyta w ogrodzie zoologicznym. I tak jednodniowy pobyt rozpoczął się od obejrzenia panoramy miasta z tarasu widokowego na 30 piętrze najwyższego budynku w Warszawie, czyli PKiN. Następnie specerem uczniowie przeszli przez Ogród Saski do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tam przyglądali się zmianie warty, którą żołnierze pełnią dzień i noc strzegąc symbolicznego grobu z czasów II wojny światowej. Potem pan przewodnik poprowadził wycieczkę Traktem Królewskim na Stare Miasto. Uczniowie po drodze mieli okazję zobaczyć Pałac Prezydencki i pomnik Adama Mickiewicza oraz usłyszeć fakty historyczne związane z tymi obiektami. Na Placu Zamkowym dzieci dowiedziały się o historii Zamku Królewskiego. Po czasie wolnym, który był przeznaczony na zakup pamiątek oraz pysznych lodów przyszedł czs na następny punkt programu wycieczki. Był to ogród zoologiczny. Tam uczniowie widzieli różne egzotyczne zwierzęta: ssaki, ptaki, gady, płazy i ryby. W drodze powrotnej dzieci miały okazję zobaczyć z okien autokaru Stadion Narodowy, na którym wkrótce odbędą się mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.
Pełni wrażeń i w dobrych nastrojach uczniowie z młodszych klas naszej szkoły wrócili do domu. Tekst Iwona Lipiec.