10-lecie Śpiewającej Polski

20.12.2016. we wspaniałej sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się Jubileusz 10-lecia Śpiewającej Polski. Wzięły w nim udział nasze uczennice wraz z Chórem Canto z dyrygent Ewą Bieniek, który bierze udział w tym projekcie od początku oraz zakwalifikował się do projektu na rok 2017. Wspaniały koncert, którego organizatorami było Centrum Kultury w Lublinie oraz głównym koordynatorem nasza Kurator Małgorzata Nowak, wzbudził zainteresowanie wielu osób. Widownia była pełna, a nie łatwo zapełnić tą piękną, wielką salę. W koncercie uczestniczyło 29 chórów, co stanowi około 800 osób, dzieciaków i młodzieży województwa lubelskiego. Na widowni były władze miasta, Lubelski Kurator Oświaty, Prezes PZCHiO, główny dyrektor programu Agnieszka Franków - Żelazny, dyrektor ZSO nr1 Ryszard Borowiec wraz z małżonką i wielu innych, którzy wspierają i kibicują naszemu programowi.
CANTO zaprezentowało się pięknie, śpiewając utwory we wspólnych wykonaniach oraz samodzielnie jako jeden z najlepszych chórów województwa. Solistki Katarzyna Kusy, Aleksandra Luterek oraz Patrycja Śledzińska poruszyły serca słuchaczy i naszej dyrygent, a
właśnie ona miała niezwykłą okazje do wzruszeń ponieważ została niezwykle wyróżniona Złota Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Lublinie. To niezwykły honor. W ten sposób podsumowano 21 lat jej pracy z naszym Chórem. Zdjęcia w galerii, a jeden z utworów tu.

Tekst: E. Bieniek